Олімпійські ігри з Юрієм Турянським. День 7-й. Перша медаль за 17 років

29/07/2021

Український плавець Михайло Романчук вкотре потішив усю Україну, здобувши для нашої країни ще одну медаль. Наразі в активі України 4 бронзи, для здобуття яких наші спортсмени доклали неабияких зусиль.

Досягнення Романчука

На початку сьогоднішнього ігрового дня Олімпійських ігор у Токіо 24-річний спортсмен взяв участь у фінальному змаганні з плавання на 800 метрів вільним стилем, в якому зумів вибороти бронзу.

Наш віднедавна олімпійський рекордсмен до самого кінця запливу змагався за золото, але так і не зміг випередити двох своїх суперників. Як наслідок, Романчук завершив боротьбу з результатом 7:42.33, а до першого місця йому не вистачило буквально дещиці – 0.44 секунди. Натомість олімпійським чемпіоном став американець Роберт Фінке.

Сам Михайло, як і багато його шанувальників, покладали великі сподівання на те, що він здобуде золоту медаль. Однак, не варто пригнічуватися, адже бронза – чудовий результат. А враховуючи те, що українці не здобували медалей з плавання вже 17 років, Романчук назавжди вписав своє ім’я в історію вітчизняного спорту. Михайле, ми тобою пишаємося!

Відзначу, що на цьому наш плавець виступи на Олімпіаді не припиняє. Вже завтра він буде змагатися за вихід до фіналу на дистанції 1500 метрів вільним стилем. Зважаючи на те, що ця дистанція є його коронною, ми всі тримаємо кулаки за Михайла і віримо в його чергову звитягу.

В очікуванні бронзи

На жаль, ще одна українська претендентка на золото Олімпіади, тенісистка Еліна Світоліна, припинила чемпіонську боротьбу за крок до фіналу. У півфінальному поєдинку наша співвітчизниця поступилася Маркеті Воундрошевій, яка на цьогорічному міжнародному форумі представляє Чехію – 3:6; 1:6.

Я вважаю, що українка виглядала в цьому матчі не гірше за суперницю, але все-таки втома далася взнаки. Впродовж турніру Еліна провела на корті значно більше часу, ніж чеська спортсменка, саме це стало визначним фактором поразки українки.

Хай там як, на цьому олімпійський шлях у Токіо для Світоліної не завершується. У суботу, 31-го липня, перша ракетка України зійдеться у бронзовому поєдинку з представницею Казахстану Єленою Рибакіною. Я вірю, що Еліна здобуде перемогу, закінчивши свою літню мандрівку до Японії яскравою перемогою та завоюванням медалі.

Гідний дебют

Дуже гідно виступила на Олімпійських іграх єдина представниця України в гребному слаломі Вікторія Ус. Наша співвітчизниця подолала кваліфікацію і, фінішувавши дев’ятою, змогла потрапити до фінального змагання на каное.

Проте, у фіналі українка не зуміла потрапити до трійки призерів – вирішальну баталію вона завершила на сьомій сходинці. Вікторія показала результат 124,85 секунд, відставши від переможниці змагання австралійки Джессіки Фокс на 19,81 секунди.

Важливо, що на цьогорічній Олімпіаді вперше проводився жіночий гребний слалом на каное. У дебютному розіграші цієї дисципліни українська спортсменка опинилася у фіналі, тому такий результат нашої Ус можна вважати доволі непоганим. Я впевнений, що в майбутньому Вікторія візьме участь ще в багатьох фіналах і зможе поповнити олімпійську скарбницю України не одною медаллю!