Львівщина визначила кращі шкільні команди обласного етапу «Олімпійське Лелеченя-2020» онлайн!

13 травня 2020 року спільними зусиллями відділення НОК України у Львівській області та Львівського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОіН України відбувся цікавий й свого роду унікальний етап Всеукраїнського спортивно-масового заходу НОК України «Олімпійське Лелеченя» у новому електронному форматі квізі.

Участь в олімпійському батлі взяли 15 команд з різних куточків Львівщини. Кожна команда, яка складалася з 6 учнів середнього шкільного віку (3 дівчини та 3 юнаки) й учителя фізичного виховання, змагалася за нагороди від організаторів – а це унікальні книжкові видання про спорт та про Олімпійські Ігри, олімпійські щоденники, футболки, кепки, горнятка з символікою «Олімпійського Лелеченя», відповідаючи на три блоки питань щодо олімпійського руху, з теорії фізичного виховання за шкільною програмою та з історії галицького спорту та діяльності Івана Боберського.

Упродовж майже двох годин члени кожної з команд могли в заданому ліміті часу обговорити правильну відповідь квізу, яку озвучував капітан кожної з команд-учасниць на платформі «Open Quiz». А модератори заходу: голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський та члени виконкому відділення – очільник обласного освітянського комітету фізичного виховання і спорту МОіН України Анатолій Ігнатович та голова регіонального відділення Олімпійської Академії України Оксана Вацеба відразу мали змогу в реальному режимі часу озвучити набрані бали за правильні відповіді, прокоментувати їх й навіть поглибити знання з кожного розділу.

При цьому окремі питання у відеоформаті озвучили провідні спортсмени Львівщини: заслужена майстер спорту з вільної боротьби титулована учасниця Ігор трьох Олімпіад Юлія Ткач та майстер спорту міжнародного класу з боксу, стипендіат відділення Вікторія Вірт-Гарасимович, а також одна з кращих учителів фізичного виховання Львівщини, вчитель-методист Галина Колотело. Безумовний інтерес викликали також питання з історії галицького спорту, які підготувала проф. Оксана Вацеба.

Відтак в результаті напруженої боротьби, набравши по 11 пунктів, перше місце посіли відразу дві команди «Олімпійські Воронята» (с. Вороняки Золочівського району) та «Легіон» (м. Броди).

Третє місце розділили також дві команди, які набрали на один бал менше (по 10 балів): «Гніздо» (смт Гніздичів Жидачівського району) та «Спартанці» (м. Червоноград).

Але незалежно від результату, усі команди, а це зокрема:

– «Авіатори» (Новокалинівський опорний заклад освіти, м. Новий Калинів Самбірського району, вчитель Володимир Канюк, капітан команди Юлія Оліярник)
– «Гніздо» (Гніздичівська загальноосвітня школа I-III ступенів, смт Гніздичів Жидачівського району, вчитель Олександр Трачук, капітан команди Олег Зозуляк)
– «Дружба» (Великомостівський ОЗЗСО І-ІІІ ступенів, м. Великі Мости Сокальського району, вчитель Галина Занько, капітан команди Богдан Данішев)
– «Легіон» (Бродівська гімназія імені Івана Труша, м. Броди, вчитель Ярослав Кіт, капітан команди Дмитро Гончук)
– «Львівські чемпіони» (СЗШ № 68 м. Львова, вчитель Галина Ковалишин, капітан команди Вероніка Демус)
– «Олімпійські воронята» (Вороняцька ЗОШ I-III ст., с. Вороняки Золочівського району, вчитель Сергій Брух, капітан команди Ростислав Денис)
– «Олімпійські козачата» (НВК “Станківський ЗНЗ I-III ст. – ДНЗ, с.Станків Стрийського району, вчитель Галина Бойсин, капітан команди Андрій Довганич)
– «Оріяна» (Ліцей «Оріяна» ЛМР, м. Львів, вчитель Наталія Демчина, капітан команди Анна Гуга)
– «Палтіннік» (СЗШ № 50 м. Львова, вчитель Галина Колотело, капітан команди Максим Агеєв)
– «Переможці» (Рава-Руський ліцей, м. Рава-Руська Жовківського району, вчитель Олеся Пелех, капітан команди Святослав Сенько)
– «Пошук» (НВК “СЗШ-ліцей” м. Моршина, вчитель Михайло Попик, капітан команди Олег Коник)
– «Соколята» (Кротошинська ЗОШ I-III ст. Давидівської об’єднаної територіальної громади Пустомитівського району, вчитель Роман Бобенчик, капітан команди Софія Тучапська)
– «Спартанці» (Червоноградська гімназія, м. Червоноград, вчитель Світлана Алексєєва, капітан команди Вікторія Дяків)
– «Стрілецькі лелеченята» (ЗЗОС І-ІІІ ст. – ліцей с. Стрілки Старосамбірського району, вчитель Галина Криховецька, капітан команди Яна Добрянська)
– «Чижик» (Чижиківська ЗОШ І-ІІІ ст., с. Чижиків Пустомитівського району, вчитель МСМК Світлана Кухтій, капітан команди Павло Пухальський)

найближчими днями поштовими відправленнями одержать анонсовані цінні подарунки.

Як зазначив Юрій Турянський, що в олімпійський рік, коли навіть Ігри Токійської Олімпіади перенесено, олімпійський актив Львівщини вперше наважився провести «Олімпійське Лелеченя» в незвичному форматі, адже усі ми разом із дітьми йдемо вперед й хочемо аби фізична культура, спорт і здоровий спосіб життя були з нами нащодень завжди!

При цьому залишається подякувати Анатолію Ігнатовичу, який підготував усі інструкції командам та технічні засоби у гугл-формі, щоб інтелектуальна гра відбулася на платформі www.open-quiz.com з трансляцією запитань у zoom.