«У питаннях організації Олімпіади, досвід Сочі буде цінний для України», – Сергій Гончаров

10/02/2014

У питаннях організації Зимової Олімпіади, досвід Сочі буде цікавий і цінний для України. Про це заявив генеральний директор Заявкового комітету «Львів-2022» Сергій Гончаров журналістам за підсумками ознайомчого візиту в Олімпійське селище Сочі-2014.

«Україна має великий досвід проведення міжнародних спортивних заходів. Цей досвід унікальний і успішний. І мова йде не тільки про турнір Євро-2012, який підняв український спорт на якісно новий рівень організації. Хочу згадати юнацький чемпіонат Європи з баскетболу U- 16, який Україна провела в серпні 2013 року. Він зібрав найбільшу аудиторію за всю історію турніру, і FIBA Європа визнала його найкращим за останні 40 років. На такому ж високому рівні пройде в Україні і Євробаскет-2015», – розповів журналістам Сергій Гончаров.

Однак, він зазначив, що жодне із проведених раніше в Україні спортивних заходів не зможе зрівнятися за масштабом із Зимовою Олімпіадою.

У цьому ключі , директор департаменту спорту Заявочного комітету «Львів-2022» Олександр Кучерявий підкреслив особливу важливість обміну досвідом між оргкомітетами міжнародних спортивних заходів.

«Я пам’ятаю , як наші східні сусіди – з оргкомітету Сочі-2014, приїжджали до України переймати досвід створення транспортної інфраструктури під Євро-2012. Сьогодні ми дивимося, як Сочі організували своє свято спорту. І частина волонтерів, які допомагають робити це свято – це ті ж волонтери, які допомагали Україні і зокрема, Львову, з Євро-2012. Це нормальний, необхідний процес обміну досвідом, який допоможе Україні гідно прийняти Ігри-2022», – висловив упевненість Олександр Кучерявий.

Він також зазначив, що вся транспортна, спортивна і туристична інфраструктура до Ігор-2022 в Карпатському регіоні України планується таким чином, щоб служити довгі роки служити розвитку спорту і туризму. А позитивний економічний ефект від Зимової Олімпіади відчує не тільки Західна Україна, а й вся країна.

Водночас, Сергій Гончаров визнав, що шлях до перемоги в боротьбі за право приймати Ігри-2022 буде тернистим. «Це перша заявка України на Олімпіаду. Як показує історія Олімпійських та Паралімпійських ігор – дуже часто містам доводиться пройти кілька відборів, перш ніж МОК надасть право приймати головне свято у світі зимового спорту. Наприклад, Пьончанг, який прийме Ігри-2018 – переміг з третьої спроби. А для Стокгольма , який також претендував на Олімпіаду-2022, але відмовився – це була сьома заявка», – пояснив Сергій Гончаров.

Для довідки:

У листопаді 2013 року Україна подала декларацію в МОК з підтвердженням намірів взяти участь у конкурсі на право проведення в 2022 році зимових Олімпійських та Паралімпійських Ігор.

У березні 2014 року Заявковий комітет «Львів-2022» направить до МОК (Міжнародний олімпійський комітет), до Лозанни (Швейцарія) заявковий файл, який буде ретельно проаналізований експертами.

Заявковий файл – це основний документ, які подають в МОК всі міста, що претендують на проведення Олімпійських та Паралімпійських ігор. Він містить докладний опис концепції підготовки і проведення Олімпіади, об’єктів інфраструктури, впливу проекту на навколишнє середовище і т.д. У випадку з Україною, Заявковий файл, по суті, є, частиною Стратегії розвитку Карпатського регіону та міста Львова.

Разом із заявковим файлом, Заявковий комітет зобов’язаний подати до МОК так званий Фото-файл – з текстовим і візуальним описом олімпійських об’єктів. Також до Заявкового та Фото-файлів, Заявковий комітет зобов’язаний додати зобов’язання Уряду України, що гарантують виконання всього комплексу робіт, пов’язаних з підготовкою та проведенням Олімпіади на випадок, якщо МОК дасть Львову право приймати Олімпіаду-2022.

Фінальне рішення про перелік країн, які увійдуть в так званий Short List, МОК прийме в липні 2014. Фінальне рішення про те, яка країна прийматиме зимові Олімпійські і Паралімпійські ігри 2022, МОК прийме в липні 2015 року в Куала-Лумпур (Малайзія).

Крім України, в даний час, в боротьбі за право приймати найбільший зимовий спортивний захід планети змагаються Польща та Словаччина (спільна заявка), Казахстан, Норвегія і Китай.

Інші новини

ukУкраїнська