21 червня 2014 року обласним спортивним святом Львівщина відзначить Міжнародний Олімпійський день

18/06/2014

Вже стало доброю традицією в усьому світі до дня заснування Міжнародного Олімпійського комітету (23 червня 1894 року), який цього року святкує 120-річчя від дня створення, відзначати Олімпійський день.

На виконання відповідного доручення голови облдержадміністрації від 23 травня 2014 року № 28/0/6-14 у Львівській області відбудеться низка масових спортивних заходів, показових тренувань, тематичних вікторин, ігор та конкурсів, спортивно-видовищних дійств, легкоатлетичних естафет, символічних пробігів тощо за участю керівників органів державної влади та місцевого самоврядування, представників державних установ та громадських організацій, уславлених спортсменів та тренерів, учнів дошкільних, професійно-технічних навчальних закладів, загальноосвітніх та спортивних шкіл, військовослужбовців, любителів спорту, журналістів, представників спорту неповносправних та ветеранів спорту, організованих навколо теми «Рух, навчання та відкриття».

Заходи на відзначення дня заснування Міжнародного Олімпійського комітету відбудуться у всіх районах області та містах обласного значення, в обласних організаціях фізкультурно-спортивних товариства та відомств, в районних та міських центрах «Спорт для всіх» та «Інваспорт».

Обласне свято відбудеться цьогоріч 21 червня 2014 року (субота) на базі комплексу плавальних басейнів НСБ літніх видів спорту МО України (СКА, Львів, вул. Клепарівська, 39-А). Початок о 12 годині.

У програмі обласного «Олімпійського дня»: парад-відкриття за участю олімпійців Львівщини, керівників області, керівників обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств та ветеранів спорту; показові виступи представників стрибків у воду, плавання, водного поло, водного туризму; символічні запливи за участю представників влади, ветеранів спорту, олімпійців, представників ЗМІ Львівщини, компанії «Макдональдз», неповносправних спортсменів, учнів ДЮСШ; а також змагання з плавання за програмою ХХIІІ спортивних ігор Львівщини та VІІ обласних ігор ветеранів спорту серед команд районів області та міст обласного підпор

Довідково.

В червні 1894 року в Парижі відбувся міжнародний конгрес з проблем фізичного виховання, в якому брали участь представники 12 країн. 23 червня свою доповідь на цьому конгресі представив ентузіаст відродження олімпійського руху барон П’єр де Кубертен. Він познайомив присутніх з розробленими організаційними основами проведення Олімпійських ігор. Саме тоді було створено Міжнародний олімпійський комітет і прийнято рішення про проведення Олімпійських Ігор сучасності. З тих пір була започаткована нова традиція проведення Олімпіади один раз на чотири роки. А історичний день, коли це сталося, було проголошено Міжнародним Олімпійським днем.

МОК рекомендував Національним Олімпійським Комітетам в день 23 червня, або в найближчі вихідні, влаштовувати різні спортивні свята, щоб залучити максимальне число учасників, поширюючи тим самим олімпійську концепцію «Спорт для всіх».

В Олімпійській хартії записано: Олімпійський рух має своїми завданнями виховувати молодь засобами спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого і більш спокійного світу.

Інші новини

ukУкраїнська