На Львівщині відбулося обласне спортивне свято з нагоди міжнародного олімпійського дня

23/06/2014

21 червня 2014 року на базі комплексу відкритих плавальних басейнів НСБ літніх видів спорту МО України умісті Львові відбулося обласне спортивне свято з нагоди відзначення міжнародного олімпійського дня.

На початку урочистої церемонії відкриття «Олімпійського дня 2014» усі учасники цього мирного спортивно-масового дійства вшанували хвилиною пам’яті справжніх Героїв України, які боронять українську державність на Сході України.

А у програмі свята відбулися: урочистий парад збірних команди міст та районів Львівської області, які змагалися на плавальних доріжках за програмою ХХІІІ спортивних ігор Львівщини, присвячених Року Т.Шевченка в Україні та VІІ обласних ігор ветеранів спорту, присвячених 75-річчю створення Львівської області; показові виступи юних стрибунів у воду, ватерполістів, плавців, в т.ч. вихованців дитячо-юнацької спортивної школи інвалідів «Галичина», спеціальні запливи за участю олімпійців Львівщини, представників влади, керівників обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств та виконкому відділення НОК України у Львівській області; представників обласного центру «Інваспорт», «Спорт для всіх», компанії «Макдональдз» тощо.

Перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області, начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації Юрій Майборода, побажавши усім учасникам свята мирного та дружнього спортивного змагання, зачитав вітального листа Президента НОК України Сергія Бубки та вручив посвідчення «Майстер спорту України» молодому перспективному львівському важкоатлету Оресту Пилипяку (вагова категорія 105 кг).

Серед почесних гостей свята були присутні й змагалися на плавальних доріжках начальник служби у справах дітей Львівської облдержадміністрації Володимир Лис, ректор Львівського державного університету фізичної культури професор Євген Приступа, голова федерації футболу Львівської області Ярослав Грисьо, директор обласного центру «Інваспорт» Мирослав Николаєв, директор обласного центру «Спорт для всіх» Вадим Климович, начальник обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОіН України Анатолій Ігнатович, директор обласної школи вищої спортивної майстерності Петро Климчук, голова обласної організації фізкультурно-спортивного товариства “Спартак” Віктор Первачук, голова обласної федерації стрільби злука Олександр Калініченко, начальник навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України Руслан Сеник, віце-президент Львівської обласної Асоціації ветеранів спорту Галина Коритник та інші.

Особливо щирі оплески лунали на честь особливих гостей свята, чиї імена є справжньою гордістю українського та львівського спорту, серед яких олімпійські чемпіони Богдан Макуц (спортивна гімнастика) та Олександр Петрів (кульова стрільба), срібні призери Ігор Олімпіад Георгій Прокопенко (плавання) та Андрій Котельник (бокс), учасниця Олімпійських Ігор 1972 року Тетяна Пруднікова-Зелікова (плавання), учасник зимових Олімпійських ігор 1984 року Валерій Савін (стрибки на лижах з трампліна), який цього дня святкував свій день народження; учасник Олімпійських Ігор 2000 року Вадим Ткачук (сучасне п’ятиборство) чемпіон світу, віце-президент федерації п’ятиборства України Леонід Іванов, учасники зимових Олімпійських Ігор Андрій Кісь й Роман Захарків (санний спорт) та ведуча свята, учасниця зимових Олімпійських Ігор 1994 року, виконавчий директор відділення НОК України у Львівській області Христина Опьола (гірськолижний спорт).

Свої чималі вітання отримали також перший керівник обласного відділення НОК в роках 1995-1999 Віктор Зубрицький та один із засновників НОК України, один із його перших Віце-президентів, керівник обласного відділення упродовж 2009 – 2010 років Мирослав Герцик.

В прямому режимі репортаж про свято Олімпійського дня Львівщини вела журналіст телеканалу ZIK-stream Марічка Жук (повна версія http://zik.ua/tv/project/stream/news/10893).

Наразі свято Олімпійського Дня триває в містах та районах Львівщини.

Довідково.

В червні 1894 року в Парижі відбувся міжнародний конгрес з проблем фізичного виховання, в якому брали участь представники 12 країн. 23 червня свою доповідь на цьому конгресі представив ентузіаст відродження олімпійського руху барон П’єр де Кубертен. Він познайомив присутніх з розробленими організаційними основами проведення Олімпійських ігор. Саме тоді було створено Міжнародний олімпійський комітет і прийнято рішення про проведення Олімпійських Ігор сучасності. З тих пір була започаткована нова традиція проведення Олімпіади один раз на чотири роки. А історичний день, коли це сталося, було проголошено Міжнародним Олімпійським днем.

Відтак щороку, 23 червня, на честь заснування Міжнародного Олімпійського Комітету у всьому світі відзначається Олімпійський день. Всесвітній Олімпійський день – це справжнє свято спорту, яке об’єднує людей незалежно від віку, статі, політичних, релігійних уподобань та фізичних можливостей. Це свято людей з активною життєвою позицією. У цей день відзначають людей та ідеї, які рухають людство вперед.

Україна, як активний і авторитетний член міжнародної олімпійської системи вже 20 рік поспіль активно долучається до святкування олімпійських цінностей, пропаганди спорту та здорового способу життя. Організатором проведення Олімпійського дня в Україні є Національний олімпійський комітет України та його обласні відділення за активної підтримки офіційного партнера – компанії «МакДональдз».

В Олімпійській хартії записано: Олімпійський рух має своїми завданнями виховувати молодь засобами спорту в дусі кращого взаєморозуміння і дружби, сприяючи, таким чином, створенню кращого і більш спокійного світу.

Інші новини

ukУкраїнська