Павло Коростильов: «Це було так само, як і на тренувальному занятті»

20/08/2014

Українець Павло Коростильов (на фото), фаворит молодіжної олімпіади у Нанкіні у стрільбі з пневматичного пістолета на 10м, підтвердив своє реноме, вигравши фінал з приголомшливим результатом 203,4 очка і випередивши срібного медаліста Чінгвана Кімаз Кореї на цілих 3,6 очка. Чотирнадцятирічний француз Ідур Дортумб, наймолодший фіналіст, забезпечив собі третю сходинку на подіумі.

Переможець весь час залишався зосередженим, незважаючи на постійний грюкіт і шум у залі, а також на голосну музику, яка заповнювала паузи між стрільбою. «Музика не є для мене проблемою, – сказав Павло, – я просто намагаюся відключитися і не думати ні про що».
Основний суперник Коростильова, сімнадцятирічний Кім, разом з вірменином Завеном Ігітяном вийшов на перше місце після стартової серії, набравши по 30,4 очка (у Павла 30,0). Опісля Кімпродовжував влучну стрільбу, весь час знаходячись серед лідерів, але коли він вийшов на заключну дуель з Коростильовим, його відставання від Павла складало вже 4 пункти – надто багато для двох завершальних пострілів. Отож, кореєць задовільнився «сріблом».
По середині фінальної стадії Кім і Дортумб йшли в рівень, набравши по 120,2 очка, однак надалі француз не спромігся скласти конкуренцію своєму корейському візаві і посів ІІІ місце. «Мені тільки чотирнадцять, тому це надзвичайний успіх для мене, – сказав він, – я почуваюся щасливим». Подібно Коростильову Дортумб не переймався ні шумом, ні музикою, що лунали у залі. «Я повністю зосередився на стрільбі, – продовжував він, – я звик до шуму». А ось до чого француз не звик, так це до тої шаленої напруги, яка мала місце під час олімпійських змагань. «Організація величезна, – сказав він вражено».
Так само, як і Сухраб Турдиєв з Казахстану, який після восьмого пострілу полишив змагання, посівши останнє, восьме місце. Болгарин Александер Тодоров, хоч також певний час знаходився серед лідерів, подібно Турдиєву, не зумів витримати конкуренції і зупинився на четвертому місці. П’ятнадцятирічний Ігітян став п’ятим, а Владімір Свєшніков з Узбекистану – шостим. Китаєць Ву Джай, хоч і змагався в рідних стінах, показав лише сьомий результат.
Ну а переможець почувався напрочуд впевнено. «Це було так само, як і на тренувальному занятті, – сказав Павло, додавши що ніякої різниці між змаганнями чи то в Україні, чи то на європейській першості для нього не існувало. Все, про що він думав у той час – «вибити кожне очко». Цього року Коростильов здобув свою першу медаль (бронзову) на дорослому Кубку світу у Мюнхені. Там він зізнався, що в дитинстві не хотів стріляти і тоді його мама змушена була платити йому, щоб втримати на рубежі.
Олександр Камінський, тренер Коростильова і сам триразовий олімпієцьв загальних рисах окреслив дорогу свого учня до Ріо-2016: «Ми поїдемо на чемпіонат світу у Гранаду у вересні і постараємося там здобути олімпійську ліцензію. Ніяких змін у підготовці Павла не буде. Навіщо міняти? Павло в порядку і демонструє чудові результати».
За матеріалами www.issf-sports.org
опрацював Степан Родак

Інші новини

ukУкраїнська