Обласне свято «Олімпійський урок-2014» та відзначення Дня фізичної культури і спорту на Львівщині відбулося у стародавній Жовкві

15/09/2014

13 вересня ц.р. в День фізичної культури та спорту у м. Жовква на Львівщині відбулося обласне свято в рамках Всеукраїнської акції НОК України “Олімпійський урок-2014”.

В одному з найкращих спеціалізованих залів з настільного тенісу в Україні – СК «ЛІРС» (м. Жовква, вул. Воїнів УПА, 22-а) відбулося відзначення кращих представників фізкультурно-спортивного руху Львівщини, показове тренування з настільного тенісу за участю членів збірної команди України з настільного тенісу та обласні змагання з настільного тенісу за програмою ХХІІІ спортивних ігор Львівщини та VIІ обласних ігор ветеранів спорту.

Серед почесних гостей свята були: начальник управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, перший заступник голови відділення НОК України у Львівській області Юрій Майборода, заступник голови Жовківської райдержадміністрації Надія Щур; голова обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Колос», президент Всеукраїнської федерації санного спорту Юрій Собота; головний тренер національної збірної команди України з настільного тенісу Володимир Геворгізов, директор обласного центру «Спорт для всіх» Вадим Климович, голова Львівської обласної Асоціації ветеранів спорту Володимир Милян, директор обласної школи вищої спортивної майстерності Петро Климчук, керівники обласних структур освітянського спорту, «Інваспорту», керівники обласних федерацій з видів спорту, журналісти, ветерани спорту та ін.

Надзвичайно теплі оплески усіх присутніх на святковому спортивному дійстві лунали на честь особливих гостей свята – уславлених спортсменів-олімпійців України: срібного призер Олімпійських ігор 1964 року з плавання, рекордсмена світу та Європи Георгія Прокопенка, учасника трьох зимових Олімпіад на змаганнях з санного спорту, стипендіата НОК України Андрія Кіся; учасниці зимових Олімпійських ігор в Ліллехаммері Христини Опьоли (Подгрушної), учасника Параолімпійських Ігор 2012 року, багаторазового чемпіона та рекордсмена України з плавання Мар’яна Квасниці, а також зірок європейського настільного тенісу – учасника Лондонської Олімпіади львів’янина Олександра Дідуха та учасниці двох останніх літніх Олімпіад киянки Маргарити Пісоцької.

Під час урочистої церемонії відкриття обласних заходів «Олімпійський урок» та «Олімпійський тиждень» з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту України, Почесними Грамотами Львівської облдержадміністрації, НОК України, обласного управління з питань фізичної культури та спорту та об’єднання профспілок Львівщини було нагороджено велику групу фахівців, серед яких: голова Жовківської райдержадміністрації Богдан Юрдига; завідувач сектору у справах молоді та спорту Дрогобицької райдержадміністрації Олег Войтечко, начальник відділу з питань фізичної культури та спорту Новорозділької міської ради Олександр Придатко; завідувач сектору молоді та спорту Жовківської райдержадміністрації Ольга Калиновська; президент Львівської обласної федерації веслування на байдарках і каное Володимир Милян, директор Львівського обласного центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Вадим Климович, директор СДЮШОР «Беркут» з санного спорту Степан Бандрівський; директор Жовківської дитячо-юнацької спортивної школи Богдан Багрій; директор спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву «Прудкий м’яч» Ігор Майовка; президент спортивного клубу “ЛІРС” Ігор Скоропад; голова фермерського господарства “Варіо курчата!” Орест Борис та ін.

Захопливим виявився унікальний показовий урок, який з професійними коментарями Володимира Геворгізова, провели члени національної збірної команди України з настільного тенісу Олександр ДідухДмитро Писар та Маргарита ПісоцькаСоломія Братейко, а також тенісне показове шоу за участю гравців Суперліги України з настільного тенісу, львів’ян Олексія Сарматова та Богдана Когута.

Жовківчанка, майстер спорту України з художньої гімнастики, учениця Львівського училища фізичної культури Марта Жуковська подарувала усім присутнім чарівний гімнастичний показовий виступ.

А далі розпочався справжній обласний тенісний «марафон», кращими у якому виявилися команди Стрийського, Жовківського та Миколаївського районів серед дорослих, команди Жовківського, Сихівського міста Львова та Дрогобицького районів серед ветеранів, а в особистому заліку – стрияни Юлія Білокінь (серед жінок) та брати Михайло й Євген Трунови (серед чоловіків).

Усі учасники святкового дійства мали змогу також відвідати жовківський стадіон «Розточчя», де відбувалися захоплюючі поєдинки кращих представників авіамодельного спорту України та зарубіжних команд в рамках відкритого Кубку України з авіамодельного спорту.

А сонячної пори й за активного рухового режиму в нагоді стали прохолоджувальні напої від спонсору НОК України компанії «Кока-Кола».

Довідково.

На виконання доручення Віце-прем’єр-міністра України від 03.07.2014 р. № 24056/1/1-14 до листа Національного Олімпійського комітету України від 25.06.2014 р. № 505-НК у рамках Всеукраїнської акції «Олімпійський урок – 2014», «Олімпійський тиждень – 2014» та з нагоди Дня фізичної культури та спорту у період 12 до 22 вересня ц.р. у всіх районах Львівщини відбудеться низка спортивно-масових заходів, естафет, відкритих уроків, лекцій, вікторин, диспутів, показових тренувань, змагань, міні-турнірів, естафет, конференцій спортивної та олімпійської тематики, зустрічей з провідними тренерами, спортсменами, ветеранами спортивного руху й т. ін.

Традиційно заходи в рамках цих акцій відбуваються з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту, який цьогоріч припадає на 13 вересня.

Для успішної організації та проведення Всеукраїнських заходів «Олімпійський урок» та «Олімпійський тиждень» підписано відповідне доручення заступника голови Львівської облдержадміністрації  Ю.Т. Підлісного за № 2/0/19-14 від 04.08.2014 року/

Оксана Вацеба, відповідальний секретар відділення НОК України у Львівській області.

Інші новини

ukУкраїнська