На Олімпійському уроці в ЛУФК говорили про олімпійські цінності

19/09/2014

У суботу 13 вересня 2014р. увесь колектив Львівського училища фізичної культури зібрався у Стрийському парку на Олімпійському уроці з нагоди відзначення Дня фізичної культури і спорту. Цим заходом у ЛУФК розпочато Всеукраїнську акцію «Олімпійський тиждень-2014».

Відкрилося свято урочистим парадом учнів та студентів на чолі з 5-им лауреатом ІІ літніх юнацьких Олімпійських ігор з боксу, чемпіоном світу серед юніорів Робертом Мартоном. Робертові було надано і почесне право підняти Державний прапор України.

На початку свята урочисто проголосили Кодекс честі олімпійця України, згідно якого право представляти і захищати спортивну честь України на чемпіонатах Європи, світу та Олімпійських іграх надається найпідготовленішим атлетам – патріотам українського народу, які для всіх мають бути прикладом для наслідування не тільки у спорті, а й у повсякденному житті. «Олімпієць України повинен жити з великою вірою й усвідомленням обраності своєї землі, свого народу, своєї Батьківщини, любити й шанувати їх та робити все можливе на благо їхнього розвитку і процвітання.»

Як приклад таких спортсменів-патріотів назвали випускників училища, які встали на захист рідної країни. Сьогодні у лавах української армії воюють Андрій Гельман та Андрій Панасюк (відділення боксу), Юрій Фарасей (веслування), Олег Саламаха (кульова стрільба), Юрій Пелікан (вільна боротьба), Віктор Бондаренко (водне поло), Василь Вихопень (сучасне п’ятиборство), Павло Лозюк (стрільба з лука). А Дмитро Сидорук (стрільба з лука) потрапив в оточення в місті Щастя, де був важко поранений, і сьогодні проходить лікування у м.Києві. В училищі розпочато благодійний збір – у секретаріаті училища встановлено скриньку, де кожен бажаючий може зробити внесок та допомогти хлопцю.

Хвилиною мовчання вшанували пам’ять трагічно загиблого 20 лютого 2014р. на Майдані у Києві вихованця відділення гандболу Анатолія Жаловагу та інших Героїв Небесної Сотні і російсько-української війни.

Зважаючи на усі нещодавні трагічні події, як ніколи актуально прозвучала на уроці мета олімпійського руху, прописана в Олімпійській хартії, – сприяння побудові мирного та кращого світу шляхом виховання молоді через спорт згідно з ідеями олімпізму та його цінностями.

Директор училища, Заслужений працівник фізичної культури і спорту Степан Родак наголосив, що «спорт має дві сторони: видиму і невидиму. Видима сторона спорту – це змагання, перемоги, медалі, очки. А невидима – це те, що робить спорт другом і союзником впродовж усього життя. А ці речі якраз і складають поняття олімпізму та олімпійських цінностей. Адже спорт – це і здоров’я, і виховання, і здоровий спосіб життя, і вміння працювати командою, і пізнання світу і чужих культур, і корисні знайомства та багато нових друзів.»

Участь у спортивному святі взяли і вихованці училища – учасники юнацьких Олімпійських ігор – Оксана Райта, Юрій Федечко, Анатолій Легедза. Від юних олімпійців слово тримала Оксана Райта, бо хто ж, як не бігунка, ще й бронзова призерка юнацької Олімпіади, найкраще порадить юним спортсменам, як добре пробігти на кросі, який чекав на них у подальшій програмі святкування.

А далі розпочалася традиційна Першість училища з легкоатлетичного кросу. Найшвидшими цьогоріч були:

– серед дівчат 7-8кл. – Оксана Чудик (відділення вільної боротьби), Яна Борисевич, Анастасія Карковська (обидві гандбол);

– серед хлопців 7-8кл. – Юрій Возний (бокс), Юрій Пазиняк, Віталій Пазиняк (футбол);

-серед дівчат 9-10кл. – Тетяна Череп, Юлія Головко (гандбол), Анастасія Боженко (вільна боротьба);

– серед хлопців 9-10кл. – Вадим Книшевич, Іван Горняков (сучасне п’ятиборство) та Михайло Гурський (вільна боротьба);

– серед дівчат 11кл. та І-ІІІ курсів Анна Куцериб (сучасне п’ятиборство), Євгенія Павлова, Ольга Загайська (вільна боротьба);

– серед хлопців 11 кл. та І-ІІІ курсівОлександр Дикий, Даниїл Ковдань (сучасне п’ятиборство), Олександр Шеметило (веслування).

Церемонію нагородження провів директор училища разом з олімпійцями. Окрім традиційних нагород – дипломів і медалей – переможці отримали пам’ятні подарунки від Національного олімпійського комітету України, а також солодощі. А наймолодшим – учням сьомого класу – олімпійці вручили олімпійські щоденники.

Підготувала Наталія Васьо

Інші новини

ukУкраїнська