«Галицькі Леви» перемагають у Польщі

05/12/2014

Чемпіони України дитячий хокейний клуб «Галицькі Леви» (м. Новояворівськ, Львівська область) вдало виступає не лише у національній першості. Підопічні головного тренера Михайла Чеканцева проводить свої матчі також у Польській лізі де представлена двома віковими складами. Успішним виявився останній вояж українців до Кракова та Освенціма.

Три перемоги та одна поразка – підсумок виїзної серії. Історія протистоянь між командами Львова та Кракова розпочалася понад сто (!) років тому та незмінно була безкомпромісною. У сучасному «дербі» у Кракові команда U-14 розгромила свого принципового суперника «MKS Cracovia» 11:2 (4:1 ; 5:0; 2:1).Шайби у наших хлопців закидали: Чіканцев мол.-2, Середа-2, Кізло-3, Іващенко-2, Микитюк, Явний. Натомість краків’яни реваншувалися у молодших складів (U-13) – 4:2.

Мабуть, найскладнішою та найвидовищішою був матч основних складів на льодовому майданчику в Освенцімі: перевага у рахунку по ходу гри мінялася неодноразово, проте «Галицьким Левам» вдалося сильніше провести заключний період. В результаті:  перемога над  «UKH Unia Oświecim» –  8:6. Молодша команда, не зважаючи на хорошу гру воротаря суперників впевнено перемогла – 6:1.

Фото Євгеній КРАВС

Історична довідка. У боротьбі за польські медалі. Львівські команди завжди претендували на перші місця в чемпіонаті Польщі, але здобути бодай один чемпіонський титул їм не вдавалось аж до 1933 року.  У 1932–1933 львівська «Погонь» стала чемпіоном, поділивши цей титул з варшавською «Легією».Склад переможців: Ваньчицький, Вацлав Кухар, Ствоженьський, Сабіньський, Зіммер, Хемерлінґ, Вайсберґ, Береза. У чемпіонаті 1933–1934 років друге і третє місця зайняли львівські «Чарні» і «Лехія». Але вже через рік ці львівські команди зустрілися у фіналі. З рахунком 4:0 перемогли «Чарні». Склад чемпіонів: Лясковський, Стенцель, Каспрчак, Лемішко, Троцький, Яловий (ст.), Яловий (мол.), Ясіньській, Ступніцький, Чужемський, Кулічковський. До речі, відомо, що передматчевим вітанням львівських хокеїстів було «Гаразд!».

Інші новини

ukУкраїнська