У Львові успішно завершився Всеукраїнський турнір з фехтування пам’яті Вадима Андрієвського

09/12/2014

Нещодавно в манежі Львівського державного університету фізичної культури завершився традиційний, вже 21-й за порядком, Всеукраїнський турнір пам’яті заслуженого майстра спорту, творця знаменитої на увесь світ львівської школи фехтування, заслуженого тренера СРСР, колишнього ректора Львівського державного інституту фізичної культури, професора Вадима Олексійовича Андрієвського.

Загалом до столиці Галичини приїхали 141 учасник, які упродовж трьох днів виборювали нагороди в особистій першості у змаганнях з фехтування на шаблях та рапірах серед чоловіків і жінок.

Меморіал Вадима Андрієвського має статус етапу Кубка України з фехтування й є рейтинговим змаганням, результати якого впливають на відбір до національної збірної України для участі в чемпіонатах світу і Європи, а також етапах Кубка світу.

На урочистій церемонії відкриття учасників змагань вітали заступник начальника управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації, відповідальний секретар обласного відділення НОК України Оксана Вацеба, президент Федерації фехтування Львівщини, завідувач кафедри ЛДУФК, Заслужений тренер України Василь Бусол, головний тренер збірної команди України з фехтування Гарнік Давидян, донька В.О. Андрієвського Вікторія Андрієвська та ін. Особливі оплески прозвучали на честь особливих гостей свята – уславлених ветеранів львівського фехтування, серед яких Віктор Савинський, Петро Гожий, Василь Шуберт, Іван Мадораш, Анатолій Михайлюков, Анатолій Калиновський.

Право підняти прапор змагань було надано кращим фехтувальникам України Ользі Харлан з Миколаєва та одеситу Андрію Ягодці, які й отримали свої перемоги у перший змагальний день у змаганнях шаблістів.

У фехтуванні на шаблях серед жінок найкращою стала Ольга Харлан (Миколаївська обл.), на другому місці опинилася Аліна Комащук (Хмельницька обл.) третє місце у Олени Кравацької (Одеська обл.) та Ольги Жовнір (Хмельницька обл.).

Серед чоловіків звання кращого шабліста виборов одесит Андрій Ягодка, на другій сходинці п’єдесталу – Костянтин Воронов (Миколаївська обл.), на третьому місці Дмитро Пундик (Хмельницька обл.) та Юрій Цап (Миколаївська обл.).

У фехтуванні на рапірах серед жінок «золото» здобула Анастасія Московська (Миколаївська обл.), срібна нагорода дісталася її землячці Катерині Шелухіній, а бронзові нагороди розділили між собою Крістіна Рапінець (Закарпатська обл.) та Юлія Шаповалова (м. Київ).

У чоловічій рапірі першість здобув киянин Андрій Погребняк, срібним призером став інший представник Києва Владислав Злий, а бронзовими призерами виявилися львів’янин Ростислав Герцик та Богдан Долженко з Києва.

Довідково:

Вадим Олексійович Андрієвський (26 грудня 1912 – 12 січня 1994) –засновник вітчизняної школи фехтування, майстер спорту СРСР, видатний спортивний педагог, заслужений тренер СРСР, професор. Його вихованці першими серед українських фехтувальників здобули медалі на Олімпійських іграх (Євген Череповський – 1956 р.) та чемпіонатах світу (Євген Рюмін – 1962 р.), а Василь Станкович ставав двічі срібним призером Олімпіад 1968 і 1972 років та п’ятиразовим чемпіоном світу в особистих і командних змаганнях.

Упродовж 20-ти років Вадим Андрієвський очолював тренерський штаб збірної команди України, зробив чимало для формування науково-методичних основ підготовки фехтувальників високої кваліфікації. Мав незаперечний авторитет у середовищі вітчизняних та закордонних фахівців фехтування, запрошувався і неодноразово виїжджав на змагання та семінари тренерів у провідні фехтувальні країни світу. До кінця життя провадив активну професійну діяльність, передавав досвід молодим викладачам, тренерам, студентам, співпрацював із громадськими фізкультурно-спортивними організаціями.

Інші новини

ukУкраїнська