Урочиста Академія до 90-річчя від дня заснування Карпатського Лещатарського Клубу

27/02/2015

Знакова історична подія відбулася 26 лютого у Львівському державному університеті фізичної культури. Тут відзначили 90-річчя від дня заснування Карпатського Лещатарського Клубу.  Мало хто з львів’ян, а тим більше з українців загалом, знають про діяльність цієї організації та її вплив на розвиток українського зимового спорту, а тим більше на формування національно-культурного життя Західної України.

Адже Карпатський Лещатарський Клуб (КЛК) засновано 1924 року у Львові в приміщенні «Сокола-батька» (вул.. Руська, 20). Основною метою КЛК було гуртування українців- любителів зимових видів спорту і навчання вмінню їзди на лижах. Віхою в оцінці розвитку лещатарства в Галичині є перше проведення зимових Запорізьких ігрищ  10-17 лютого 1935 року у Славському.- так званих зимових українських олімпіад. КЛК став частиною галицького молодіжного руху, відкидаючи тютюнопаління і вживання алкоголю, вони своїм прикладом та авторитетом впливали на формування здорового способу життя української молоді.

Серед запрошених гостей, участь у Академії взяла і виконавчий директор відділення НОК України у Львівській області, учасниця зимових олімпійських ігор в Ліллехаммері 1994 року, майстер спорту з гірськолижного спорту – Христина Опьола-Подгрушна.

www.ldufk.edu.ua

Інші новини

ukУкраїнська