Обласне свято «Олімпійський день-2015» відбулося на Львівщині

22/06/2015

Сонячного недільного дня 21 червня ц.р. гамірно і людно було в комплексі відкритих плавальних басейнів Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України у м.Львові. Саме тут, за участю представників влади, спортивної громадськості, ветеранів спорту, журналістів та збірних команд районів та міст обласного значення відбулося свято «Олімпійський день-2015».

Учасників обласного олімпійського свята водних видів спорту вітали голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський, начальник управління молоді та спорту Львівської облдержадміністрації Юрій Майборода, голова Шевченківської районної адміністрації міста Львова Олександр Удовенко та ін.

Особливо теплі оплески лунали для уславлених олімпійців та паралімпійців Львівщини, з поміж яких: Заслужений майстер спорту України з фехтування, учасниця Олімпійських ігор 2012 року в Лондоні Анфіса Почкалова; учасниця зимових Олімпійських Ігор 1994 року в Ліллехаммері, виконавчий директор відділення НОК України у Львівській області Христина Опьола; учасник трьох зимових Олімпіад, стипендіат НОК України Андрій Кісь; Заслужений майстер спорту України зі стрільби з лука серед неповносправних спортсменів, срібний призер Параліміпйських Ігор 2000 року в Сіднеї Сергій Атамаменко; майстер спорту міжнародного класу з фехтування на візках, учасник Параліміпйських Ігор 2012 року в Лондоні Андрій Демчук.

На цьому святі спортивна громада Львівщини мала й нагоду відзначити кращого спортсмена Львівщини за підсумками травня 2015 року, цьогорічного випускника Львівського училища фізичної культури, майстра спорту міжнародного класу, учасника І Європейських Ігор, які саме ці дні тривають у Баку Тараса Міщука.

Це почесне звання кращого спортсмена місяця, перспективний талановитий спортсмен виборов завдяки здобутій «золотій» та «срібній» нагородам на чемпіонаті Європи 2015 року з веслування на байдарках і каное, що відбувся цього року у м. Рачіце (Чехія). Голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський вручив спеціальний подарунок –мистецький витвір з кованого заліза та грошові премії Тарасові Міщуку і його тренерам – Заслуженому тренерові України Володимиру Децю та Михайлові Поцюрку !

Загалом учасники свята своїми дружніми оплесками й теплими словами побажали успіхів українським спортсменам,які ще виборюють нагороди Перших Євроігр у Баку.

А ще неймовірні емоції й захоплення викликали в учасників свята «Олімпійський день-2015» показові виступи юних стрибунів у воду – вихованців Львівської ДЮСШ «Олімп-Л» (тренери: Олег Мельников, Дмитро Адамчук); юних плавців – вихованців Львівської КДЮСШ ім. Юрія Кутенка (тренери: ЗТ України Анатолій Ломакін, Любов Карпа, Анжела Ястремська, Олександр Новіков), а також вихованців спортивних секцій обласного центру «Інваспорт» (тренер Олена Данілова) та представників руху Спеціальних Олімпіад (вчитель Олександра Петрусенко), а також заплив за участю представників влади, виконкому відділення НОК України у Львівській області та спортсменів – олімпійців Львівщини.

Відтак розпочалися плавальні змагання представників збірних команд міст та районів, участь у яких взяли понад 300 осіб у різних вікових та кваліфікаційних групах. При цьому усі учасники отримали сертифікати учасника Олімпійського дня від НОК України, а переможці запливів – безкоштовні запрошення в мережі ресторанів «Макдональдз».

А серед кращих в змаганнях з плавання на різних дистанціях та у різних групах виявилися: Роман Жук, Орест Мудрик, Оксана Баличева (м. Червоноград), Владислав Горовий (Миколаївський район), Тетяна Теплякова (м. Стрий), Тарас Тимощук, Андрій Беген, Володимир Івать (м. Новий Розділ); Ігор Полохайло (Сокальський район), Олександр Сирбу (м. Львів) та ін.

Кращими у загальнокомандній першості виявилися:

в категорії «Дорослі»

1. м. Червоноград

2. м. Новий Розділ

3. Сокальський район

в категорії «Ветерани»

1. м. Новий Розділ

2. Сокальський район

3. м. Стрий.

Довідково.

Щороку 23 червня на честь заснування Міжнародного Олімпійського Комітету у всьому світі проводиться Олімпійський день.

Ця дата була обрана для того, щоб увічнити дату створення МОК 23 червня 1894 року, після того, як ентузіаст відродження олімпійського руху французький барон П’єр де Кубертен на Першому міжнародному атлетичному конгресі в паризькій Сорбоні виголосив свою історичну доповідь про відродження Олімпійських Ігор сучасності.

Всесвітній Олімпійський день – це справжнє свято спорту, яке об’єднує людей незалежно від віку, статі, політичних, релігійних уподобань та фізичних можливостей. Це свято людей з активною життєвою позицією. У цей день відзначають людей та ідеї, які рухають людство вперед

Україна, як активний і авторитетний член міжнародної олімпійської системи вже понад 20 років активно долучається до святкування олімпійських цінностей, пропаганди спорту та здорового способу життя.

Організатором проведення Олімпійського дня в Україні є Національний олімпійський комітет України за активної підтримки офіційних партнерів – компаній «МакДональдз» та «Кока-Кола».

У цьому році Міжнародний Олімпійський Комітет запропонував провести Олімпійський день під гаслом «РУХ, НАВЧАННЯ, ВІДКРИТТЯ».

Інші новини

ukУкраїнська