48 атлетів представлять Україну на Європейському олімпійському фестивалі

08/07/2015

З 26 липня по 1 серпня в грузинському Тбілісі проходитиме XIII літній Європейський юнацький олімпійський фестиваль (ЄЮОФ), який збере понад 3800 найсильніших юних атлетів з 50 країн континенту.

Україну на цих престижних змаганнях представлятимуть 48 спортсменів, які вестимуть боротьбу у 5 з 9 видах спорту: легка атлетика, дзюдо, плавання, спортивна гімнастика, велоспорт.

ЄЮОФ сповідує філософію дорослих Ігор, окрім олімпійської атмосфери, яку відчувають юні спортсмени – починаючи від екіпіровки і закінчуючи церемонією нагородження, тут присутні всі традиційні атрибути найголовніших стартів чотирьохріччя: естафета вогню та його запалення, підняття прапора, церемонія відкриття та закриття Фестивалю, допінг-процедури тощо.

На XII ЄЮОФ, що проходив у голландському Утрехті у 2013 році, українці здобули 14 нагород, де 6 срібного та 8 бронзового ґатунку.

Слід зазначити, що Європейські юнацькі олімпійські фестивалі – гарна школа для майбутніх перемог. Саме випробувавши свої сили на Фестивалях, атлети підкорюють нові висоти. Зокрема, призери минулого ЄЮОФ-2013 – плавці Андрій Хлопцов та Марина Колесникова здобули золоту та бронзові медалі I Європейських ігор 2015 року в Баку.

Довідково:

Історія Європейського юнацького олімпійського фестивалю бере свій початок з 1990 року, коли за ініціативи президента Міжнародного Олімпійського Комітету Жака Рогге, який на той час очолював Європейські Олімпійські Комітети (ЄОК), було прийнято рішення про проведення один раз на два роки зимових та літніх фестивалів.

У різні роки участь у літніх ЄЮОФ брали: чотириразова Олімпійська чемпіонка з плавання Яна Клочкова (Україна) та триразовий Олімпійський чемпіон Пітер Ван ден Хугенбанд (Нідерланди), Олімпійські чемпіонки з легкої атлетики Габріела Сабо (Румунія), Кароліна Клюфт (Швеція), з тенісу – Жюстін Енен-Арденн (Бельгія), бронзова призерка лондонської Олімпіади -2012 з легкої атлетики Єлизавета Бризгіна (Україна), чемпіон світу та Європи, призер I Європейських ігор в Баку Георгій Зантарая (Україна) та багато інших.

http://noc-ukr.org/

Інші новини

ukУкраїнська