На відзначення Дня шахів в Україні у Львові відбувся сеанс одночасної гри за участю чемпіонки світу Марії Музичук та військовослужбовців – учасників Антитерористичної операції

27/07/2015

25 липня 2015 року на навчально-спортивній базі літніх видів спорту Міністерства оборони України у місті Львові відбувся сеанс одночасної гри на двадцяти шахових дошках за участю чинної чемпіонки світу з шахів серед жінок стриянки Марії Музичук та воїнів-учасників АТО.

Привітати учасників такої неординарної події прибули заступник голови Львівської обласної державної адміністрації Андрій Корнат, начальник управління молоді та спорту облдержадміністрації Юрій Майборода, начальник Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України у м. Львові Руслан Сеник, головний тренер чоловічої збірної України з шахів Олександр Сулипа, віце-президент Львівської обласної шахової федерації Андрій Матвійчук; представник Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Іван Захарчук, відповідальний секретар відділення НОК України у Львівській області Оксана Вацеба, начальник регіонального центру «Інваспорт» Мирослав Николаєв, Заслужені тренери України, тренери сестер Музичуків подружжя Наталія та Олег Музичуки; ветерани та аматори шахової гри Львівщини, численні представники ЗМІ.

До сеансу одночасної гри також доєдналася старша сестра Марії – Анна Музичук, – відома шахістка і чемпіонка світу із бліцу. У понад годинній грі, сестри здобули перемогу в усіх партіях.

За словами учасників АТО, для них це новий досвід, адже вони мали унікальну нагоду грати з кращими шахістками світу. Військовиків зовсім не засмутила поразка, оскільки справжньою перемогою стане звільнення української землі від російських загарбників. Саме такий успіх, з їх слів, невдовзі чекає наші Збройні сили у військовому протистоянні з агресором.

Відтак усі учасники сеансу одночасної гри, серед яких командир частини А0363; представники Секторів «А», «М», «Б», представники Зведеного загону ПС військових частин А2166, А2556, А4324 та ін., отримали ексклюзивні сертифікати за підписом чемпіонки світу Марії Музичук, шахову літературу, а незабутні враження залишаться у всіх організаторів, учасників та глядачів назавжди!

Довідково.

З ініціативи Міжнародної шахової федерації (ФІДЕ), починаючи від 1966 року, 20 липня у всьому світі відзначається Міжнародний день шахів

Верховна Рада України постановою від 1 листопада 2011 року проголосила 20 липня Днем шахів в Україні.

Нагадаємо, що майстер міжнародного класу Марія Музичук 5 квітня стала 15-ою чемпіонкою світу з шахів, перемігши свою російську опонентку на турнірі в Сочі. Таким чином, вона стала другою шахісткою за часів Незалежності України, кому вдавалося перемогти в Чемпіонаті світу.

Також Марія Музичук отримала визнання найкращої спортсменки Львівщини за підсумками квітня 2015 року.

Інші новини

ukУкраїнська