Яні Шемякіній вручили орден

30/07/2015

Указом Президента України від 7 березня 2015р. за значний внесок у культурно-освітній розвиток Української держави та вагомі професійні здобутки вихованка Львівського училища фізичної культури Яна Шемякіна (вип. 2006р.) нагороджена орденом «За заслуги» ІІ ступеня.
Вручення ордена відбулося 29 липня 2015р. у сесійній залі Львівської обласної ради під час семінару-наради керівників структурних підрозділів молоді та спорту Львівської, Івано-Франківської, Тернопільської та Донецької і Луганської областей. Церемонію нагородження здійснили Міністр молоді та спорту УкраїниІгор Жданов і заступник голови Львівської ОДА Юрій Підлісний.
Слід додати, що це вже третя державна нагорода легендарної спортсменки. Яна є дамою орденів княгині Ольги ІІІ ступеня (2007р.) та «За заслуги» ІІІ ст. ( 2012р.).
Коротка довідка.
Яна Володимирівна Шемякіна народилася 5 січня 1986р. у м.Львові. Заслужений майстер спорту України з фехтування на шпагах.
В одинадцятирічному віці, після того, як отримала травму на тренуванні з гірських лиж, почала займатися фехтуванням у ДЮСШ «Галеон». Тренер – заслужений тренер України Андрій Орліковський, впродовж  1999-2006р.р. навчалася у Львівському училищі фізичної культури. Під час навчання в училищі до неї приходять перші вагомі успіхи. 2002р. Яна стає переможницею чемпіонату світу серед кадетів – спортсменів віком до 17 років. Чемпіонка Європи 2004 та 2005р.р. серед юніорів. Закінчила училище чемпіонкою Європи серед дорослих спортсменів.
Після закінчення училища навчалася у Львівському державному університеті фізичної культури. Магістр фізичного виховання і спорту.
2007р. стала дворазовою переможницею Всесвітніх студентських ігор у Бангкоку, за що була удостоєна своєї першої державної нагороди.
30 липня 2012р. Яна Шемякіна виборола звання чемпіонки Ігор ХХХ олімпіади у Лондоні, перемігши у вирішальному поєдинку німкеню Брітту Хайдеманн 9:8.
2014р. стала бронзовою призеркою чемпіонату світу у м.Казані (Російська Федерація). У 2015р. повторила цей успіх на світовій першості у Москві, але вже у командному турнірі і разом із своїми подругами по українській збірній і також вихованками Львівського училища фізичної культури Анфісою Почкаловою (вип.2009р.)таКсенією Пантелєєвою (вип. 2013р.)

Інші новини

ukУкраїнська