У Львівському училищі фізичної культури згадували Баку

12/10/2015

8 жовтня 2015 року у Львівському училищі фізичної культури відбувся святковий вечір-зустріч «Baku 2015 European Games». До рідної альма-матері завітали чемпіони, призери та учасники І Європейських ігор. Гучними оплесками та привітальними вигуками зустріли учні та студенти училища зіркову «десятку» у складі випускників – лучника Георгія Іваницького, борчинь Тетяни ЛавренчукЛілії Горішної,  Тетяни Кіт, веслувальників Тараса МіщукаАнастасії Горлової та першокурсників Павла КоростильоваПоліни Конарєвої (кульова стрільба), Богдана Дзядика і Станіслава Дубеліра (водне поло). Очолював колону спортсменів-«бакинців» Заслужений тренер України з водного поло, старший тренер молодіжної збірної команди України та старший вчитель відділення водного поло училища Євген Наумчик.
Ведучі – методисти спортивної частини училища Олена Харковська та Наталія Васьо упродовж вечора розповідали присутнім цікаві факти про історичну спортивну подію – І Європейські ігри. Розповідь супроводжувалась показом світлин, перемежовувалась з запитаннями до «бакинців» та переглядом відео.
Насамперед, разом підрахували, що у Баку змагалися 23-и вихованці училища, які вибороли 2 золоті, 2 срібні та 2 бронзові нагороди. Крім гостей вечора це – лучник Маркіян Івашко, фехтувальники Яна Шемякіна і Юнес Клод, стрільці Олег Царьков та Роман Бондарук, борці Юлія ТкачОксана Гергель,Оксана ВащукОлександра КогутАндрій КвятковськийОлексій Мельник та Василь Шуптар. До слова, уся жіноча збірна з вільної боротьби була укомплектована вихованками училища.
Учні разом з учасниками Ігор пригадали, як відбувалось урочисте відкриття, яке захоплювало своєю грандіозністю; подивилися парад учасників, зокрема вихід нашої збірної, яка з’явилась на стадіоні в яскравій стильній формі, розробленій відомим українським дизайнером Андре Таном. Більш ніж двісті атлетів, серед яких  були  чинні олімпійські чемпіони, тріумфатори світових та європейських першостей,  отримали велику честь і високу відповідальність представляти Україну на престижному спортивному форумі.
Змагальні баталії у Баку відбувалися на найсучасніших спортивних аренах, тож переглянули на фотографіях спортивні споруди для різних видів спорту. А також послухали враження ватерполістів Богдана Дзядика та Станіслава Дубеліра, які мали змогу у Баку побачити більшість з цих споруд.
Дізналися про талісмани Ігор – звірятко Джейран та люблячий сонячне світло фрукт Нар, які також радо брали участь у Євроіграх.
Один з найяскравіших та незабутніх моментів вечора – презентація медалей І європейських Ігор. Отож, юні спортсмени отримали змогу не тільки подивитись, а й пощупати медалі:Георгій Іваницький приніс в училище золоту та бронзову нагороди, а Тетяна Лавренчук – «срібло». Медалісти розповіли дітям про те, як здобувались ці перемоги та що відчували, стоячи на п’єдесталі пошани. Георгій Іваницький не приховував, що плакав, а Таня Лавренчук жартома поділилася, що «сріблу» раділа, та не проти й золотої медалі була б. Переглянули відео з командних змагань лучників, коли влучний постріл у десятку Георгія Іваницького привів українську збірну до перемоги. А на запитання «за рахунок чого вдалось перемогти  у фіналі іспанців? Георгій відповів: «Маркіян Івашко, також вихованець нашого училища, перед стартом сказав мені та Віктору Рубану, що ми маємо перемогти на честь нашої країни. Тішуся, що нам це вдалося. Будьте і ви, підростаюче покоління, справжніми патріотами України!»
П’яті лауреатки Ігор Тетяна Кіт та Лілія Горішна розповіли, як проходила підготовка жіночої збірної з вільної боротьби до Баку.
Не оминули увагою на вечорі і стильну та яскраву форму української збірної. Адже зі слів голови Національного олімпійського комітету України Сергія Бубки знаємо, що форма відіграє важливу роль для психологічного стану атлета. Коли почуваєшся комфортно і упевнено, красиво виглядаєш, простіше йти до перемог і показувати максимальний результат. Ведучі звернулися до веслувальників Тараса Міщука та Анастасії Горлової з проханням розповісти про форму. Неодноразова чемпіонка України серед жінок Анастасія Горлова презентувала спортивний одяг. Тарас Міщук пригадав, що звістка про те, що відібрався у Баку, насамперед і потішила тим, що отримав таку класну форму. А також поділився секретами, як разом з напарником Дмитром Янчуком налаштовувався на нелегку боротьбу з набагато старшими та досвідченішими суперниками – чемпіонами та призерами світу і Олімпійських ігор.
Ведучі наголосили, що атмосфера і організація турніру була дуже близька до Олімпійських ігор і, безумовно, успішний виступ нашої команди став хорошим фундаментом і важливим етапом підготовки до Олімпіади 2016 року, а для молодих спортсменів ще й неоціненним досвідом. Як влучно зауважив директор училища Степан Родак, вже після Європейських ігор наші цьогорічні випускники Тарас Міщук і Тетяна Кіт піднялися на третю сходинку світових чемпіонатів з веслування та боротьби.
Пістолетники Павло Коростильов і Поліна Конарєва вже були учасниками юнацьких Олімпійських ігор, а цьогоріч змагалися і в Баку. І тому саме їх запитали: чи дійсно атмосфера, яка панувала під час проведення Європейських ігор, була близька до Олімпійських. Спортсмени підтвердили це. А Павло ще й зірвав шквал оплесків від глядачів, коли ті дізналися, що юний талант, який у свої 18 років вже є заслуженим майстром спорту, саме у Баку здобув ліцензію на Олімпійські ігри-2016.
У Баку наша команда вкотре довела, що український народ сильний, спортивний і талановитий. І велика заслуга у цьому саме вихованців ЛУФК. Насамкінець вечора світові зірки та ті, хто тільки робить у спорті перші кроки, в єдності заспівали «Ще не вмерла Україна!» Віримо, що саме завдяки їм усім ще не раз на європейських та світових форумах здійметься наш прапор.
Ну і як же без автографів, фотографувань та неформального спілкування! Після закінчення урочистої частини вечора, спортовці ЛУФК ще довго не відпускали «бакинців…»
Підготувала Наталія Васьо

Інші новини

ukУкраїнська