Степан Родак: «Українські санкарі візьмуть участь у юнацькій олімпіаді у повному складі»

23/12/2015

У м.Інсбруку (Австрія) 12 грудня закінчився ІV етап молодіжного Кубка світу з санного спорту. Ці змагання стали дедлайном для визначення учасників ІІ зимових юнацьких Олімпійських ігор, які з 12 до 21 лютого 2016р. відбудуться у м.Ліллегаммері  (Норвегія).
Зацікавленим спостерігачем світових юніорських стартів був директор Львівського училища фізичної культури, заслужений працівник фізичної культури і спорту України Степан Родак, адже основу юнацької збірної України на Кубках світу складали вихованці цього закладу. Ми попросили Степана Михайловича поділитися підсумками участі молодих українських санкарів у олімпійському відборі.
– Насамперед хочу обрадувати усіх симпатиків санкарства та зимових видів спорту: українські санкарі візьмуть участь у юнацькій олімпіаді у повному складі – в Ліллегаммер відправляться 1 юнак, 1 дівчина та екіпаж двомісних саней. Це дасть нам можливість закрити усю програму з цього виду спорту, в тому числі, естафетну гонку.
– Якщо можна, детальніше про самі принципи відбору.
– Загалом, до участі у ІІ зимових юнацьких Олімпійських іграх допускається 70 санкарів: 20 хлопців, 20 дівчат і 15 екіпажів двомісних саней. Кожна країна може заявити 2 юнаків, 2 дівчат, 1 екіпаж і 1 команду у естафеті. Система відбору передбачає вимоги як до кількісного складу, так і до якості підготовки спортсменів, адже санний спорт складний у технічному плані вид спорту. Всі пам’ятаємо про той трагічний випадок, який стався з грузинським санкарем Надаром Кумаріташвілі на олімпіаді-2010 у Ванкувері.
Відбір у Ліллегаммер буде здійснюватися за результатами участі не менше, ніж у трьох змаганнях під егідою Міжнародної федерації санного спорту у сезонах 2014/2015 і 2015/2016 років та здобутті не менше 10 кваліфікаційних очків. За виконання цих умов НОК країни може заявити учасника у кожному виді змагань.
На сьогодні такі вимоги у одномісних санях серед хлопців виконали рівно 20 країн. Отож, усі вони мають можливість заявити свого учасника. Україна у цьому списку на 9 місці. В дівчат таких країн 17. Для заповнення 3х вакансій команди-лідери можуть дозаявити другу учасницю. Це, насамперед, Німеччина, Росія, Латвія і Італія. Ми в жіночому рейтингу на 12 місці. Серед екіпажів українці одинадцяті. Виконали вимоги 14 країн і одне місце заброньоване за господарями. Якщо з якоїсь причини країна відмовиться від своєї квоти, це місце буде перерозподілене між країнами-лідерами світового рейтингу та між видами змагань.
– А тепер, якщо можна, про персоналії. Хто з українських санкарів має шанси поїзати у Норвегію?
– У хлопців кандидатів двоє – це львів’янин Ігор Стахів та цьогорічний випускник училища, кременчанин Михайло Савицький. В світовому юнацькому рейтингу Стахів посідає 20 місце (76 очок), Савицький – двадцять четверте (62). В дівчат за місце у олімпійській збірній поборються три учениці ЛУФК: Ірина Левкович (31 місце, 53 очки), Олена Смага (31 місце, 53 очки) іНаталія Драбінська (35 місце, 40 очків). Серед екіпажів двомісних саней альтернативи не мають львів’янин Андрій Лисецький та десятикласник училища Мирослав Левкович.
Попереду у санкарів у січні ще два етапи Кубка світу та юніорський чемпіонат Європи. Хто буде стабільніший на цих змаганнях, того тренерський склад і обере для участі у юнацькій Олімпіаді.

Інші новини

ukУкраїнська