Визначено переможців обласного фіналу Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя»

27/04/2017

Проект «Олімпійське лелеченя» вже сьомий рік поспіль проводиться за ініціативою Національного Олімпійського Комітету України. Він спрямований на реалізацію одного із найважливіших напрямів діяльності Міжнародного олімпійського комітету – заохотити дітей та молодь всього світу долучитись до спорту, сприйняти його філософії, жити за олімпійськими цінностями – дружби, досконалості та взаємоповаги, а також залучити їх до активних занять фізичною культурою та спортом і адаптувати до здорового способу життя.

Змагалися 30 шкільних команд (сформованих із учнів віком 12-14 років), які стали переможцями на рівні районів або міст обласного підпорядкування Львівщини. Всі школярі та їх вчителі, учасники обласного фіналу, отримали подарунки від НОК України.

Усі 30 команд-учасниць пройшли парадом доріжками стадіону.

Під час відкриття обласного фіналу програми «Олімпійське Лелеченя» голова відділення Національного Олімпійського Комітету України у Львівській області Юрій Турянський назвав усі команди-учасниці змагань переможцями. Оскільки всі ці школярі вже стали чемпіонами відбірних етапів – у районах, або містах Львівщини. Юрій Іванович побажав учасникам змагань подальших успіхів у спорті та у навчання.

У церемонії відкриття змагань брали участь начальник управління фізичної культури і спорту Львівської облдержадміністрації Юрій Майборода і начальник Львівського відділення комітету фізичного виховання і спорту Міністерства Освіти України Анатолій Ігнатович.

До учасників обласного фіналу проекту «Олімпійське Лелеченя» завітали і видатні спортсмени Львівщини: майстер спорту міжнародного класу з художньої гімнастики, фіналістка Олімпійських ігор в Пекіні Віра Передерій; майстер спорту міжнародного класу з дзюдо, учасник Олімпійських Ігор 2012-го року Сергій Дребот; майстер спорту з важкої атлетики, учасник Олімпіади в Ріо Володимир Гоза та учасниця І зимових Юнацьких Олімпійських ігор, стипендіат НОК України Галина Куречко. На заході було також представлено молодого лідера, відповідно до Положення про захід, представника Сокальської гімназії, учасника Всеукраїнського фіналу «Олімпійське лелеченя – 2012» Юрія Генташа.

Для визначення найсильнішої шкільної збірної організатори запропонували учасникам Львівського обласного відбірного етапу три випробування. 

Першим була «Олімпійська естафета» на доріжках стадіону «Динамо».

У дванадцяти різноманітних етапах цього змагання школярі повинні були засвідчити свою різнопланову фізичну вправність.

За підсумками «Олімпійської естафети» трійка призерів була такою:

1 місце: ЗОШ №5 м.Нового Роздолу

2 місце: Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №3

3 місце: Червоноградська гімназія

Другим туром була «Олімпійська вікторина», у якій учасники турніру мусіли виявити ерудованість та знання історії Олімпійського руху.

У цьому випробуванні найкращими були:

1 місце: Червоноградська гімназія

2 місце: Станківська СЗШ І-ІІІ ст. (Стрийський район)

3 місце: Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №3

Після інтелектуального змагання учасники турніру знову мірялися силами у фізичних випробуваннях. Вирішальним етапом був командний стрибок у довжину. Судді ретельно заміряли показник кожного учасника команди, а на перемогу міг претендувати колектив, який показав найбільший сумарний результат.

Найкращими «стрибунами» були:

1 місце: Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №3

2 місце: Солонківська ЗОШ І-ІІІ ст. (Пустомитівський район)

3 місце: Жидачівський НВК

За підсумками трьох етапів випробувань організатори змагань  відзначити шість найкращих колективів, які отримали подарункову продукцію НОК України та напої Кака-кола.

Переможцями  обласного етапу Всеукраїнського спортивно-масового заходу «Олімпійське лелеченя» – “Olympic move UA” стали:

1 місце: Сокальська ЗШ І-ІІІ ст. №3

2 місце: Червоноградська гімназія

3 місце: Жидачівський НВК

4-5 місця розділили: Сколівська академічна гімназія та львівська СЗШ №32 (Сихівський район)

6 місце: львівська ССЗШ №18 м.Львів (Залізничний район).

Відтак, право відстоювати честь Львівщини на Всеукраїнському фіналі вибороли дівчата і хлопці з Сокальської школи №3.
Інші новини