Львів’янка Софія Яремчук з особистим рекордом виграла 10-кілометровий «Забіг Святих» у Римі

02/11/2019

Учора, 1 листопада, в Римі відбувся традиційний, 12-й за ліком, «Забіг Святих» («La Corsa dei Santi»). Близько 7 тисяч учасників бігли вулицями столиці Італії 10 і 3 кілометри. Тріумфаторкою забігу жінок на 10 км, у якому взяло участь 743 учасниці, стала 25-річна львів’янка Софія Яремчук, яка не тільки здобула перемогу, але й встановила свій особистий рекорд – 33:01, випередивши найближчу конкурентку (кенійку) на 15 секунд. Того ж дня Софія поділилася враженнями від своєї перемоги з сайтом відділення НОК у Львівській області.

– Софіє, ви виграли забіг з особистим рекордом, перемігши сильних суперниць, зокрема з Кенії і Руанди. Поділіться своїми враженнями, як вам біглося і як складалася боротьба на дистанції, наскільки серйозною була конкуренція?
– Хочу сказати, що торік на цьому ж старті я фінішувала четвертою з фінішним результатом 34:04. Цього разу мені вдалося перемогти. Насправді я дуже радію сьогоднішній перемозі і насамперед особистим результатом, тому що це був для мене неочікуваний приємний сюрприз. Як я вже говорила італійським кореспондентам, я дуже щаслива і вдячна своєму тренеру (Фабіо Мартеллі – ав.) за велику підтримку і віру в мене. Адже останній тиждень перед стартом я не дуже добре себе почувала, мені було важко на тренуваннях і я не вірила що сьогодні зможу виграти, а тим більше показати PB (особистий рекорд). До того ж траса була не з легких, було багато підйомів – спусків і також як тут обійтися без Римської бруківки по якій важко бігти. Тільки тренер в мене вірив і останні дні перед стартом говорив що я зможу, що все буде добре, що я можу бігти сильно.

Загалом біглося непогано. Перші 7 кілометрів бігла в групі кенійських спортсменок, потім почала бігти сама. Можливо, їм було важко витримати такий ритм.

– «La Corsa dei Santi» в Італії – це більше ніж просто забіг. Тут завжди велика кількість учасників, відбувається забіг з нагоди святкування Всіх Святих, ставляться благодійні цілі…
– Так, справді, «La Corsa dei Santi» – один із найпопулярніших забігів в Римі, надзвичайно красивий, тому що старт і фініш відбуваються у Ватикані на площі Святого Петра. Також весь маршрут гонки пролягає найпопулярнішими архітектурними місцями Риму – Колізей, Площа Венеція, Віа Дель Корсо, Площа Дель Пополо. Тому він є таким популярним і улюбленим для багатьох любителів бігу. Також сьогодні в Італії велике християнське свято «День Усіх Святих» і державний вихідний.

Окрім того, «La Corsa dei Santi» відіграє велику роль у благодійному проекті «Missioni Don Bosc», який допомагає сім’ям і діткам з однієї із найбідніших країн світу Республіки Сьєрра-Леоне, яка знаходиться у західній Африці.

– Що для вас значить ця перемога і цей рекорд?
– Ця перемога мені дає великий поштовх вперед і усвідомлення того, що я можу бігти значно швидше. Це дуже хороший досвід.

– Софіє, і поділіться насамкінець своїми наступними планами.
– Планую бігти напівмарафон в середині – кінці листопада. А 1 грудня маю намір стартувати в забігу на 10 км «Best Women» у Ф’юмічіно, який я торік виграла з часом 33:13. Після того планую провести тренувальний збір в Киргизії і серйозну підготовку до весняного сезону.
Василь ТАНКЕВИЧ, Юрій ТУРЯНСЬКИЙ

Інші новини

ukУкраїнська