У Львові презентували унікальне видання про футбол

13/02/2020

Вчора у Львові було презентовано цікаве та раритетне енциклопедичне футбольне видання – “Львівський футбол: люди, факти. 1939-1991”. Книга є унікальною та вже стала бажаною для любителів футболу в різних куточках нашої країни. Ясна річ, відділення НОК України у Львівській області не могло оминути увагою презентацію такої значимої праці.

На презентацію завітали представники різних поколінь львівського футболу: від Юрія Сусли та Ростислава Поточняка – до Миколи Сича, Романа Лаби і Мирона Маркевича. Урочистий захід відвідали і найвидатніші дослідники львівського спорту – Богдан Люпа та Іван Яремко.

Автори книги розпочали вечір з розповіді про особливості її підготовки. Тарас Пуньків зазначив, що робота авторського колективу тривала цілих 11 років. Василь Каспаревич, своєю чергою, додав, що це була складна робота, зокрема з фотографіями, фігурантів яких не завжди було можливо ідентифікаувати. Автори також наголосили на проблемах роботи з пресою минулого століття, котра дуже часто подавала неточну інформацію.

Далі слово надали Мирону Маркевичу, котрий розповів про свої враження від ознайомлення з виданням: “Перечитавши книжку, я уявив, скільки праці було вкладено. Згадав і прізвища, котрі вже забув, але котрі творили історію нашого футболу. Вітаю авторів з такою цікавою роботою. Це велика праця, вона потрібна для майбутніх поколінь. Нове покоління може відкрити цю книжку і дізнатись про тих, кого вони не бачили на футбольному полі, дізнатись про історію львівського футболу.”

Згодом розпочалась дискусія щодо доцільності подальших досліджень львівського футболу та його найвизначніших постатей. Можна сказати, що всі присутні були не лише вдячні авторам за пророблену роботу, а й надихали їх на продовження праці. Відтак, можна сподіватись, що згодом на нас чекає новий подарунок від дослідників львівського футболу.

Відділення НОК України у Львівській області відзначило роботу авторів цінними подарунками, а представник нашої пресслужби Володимир Голод зазначив, що не лише львівський футбол, а й львівська футбольна статистика має своїх зірок, тому дослідники нашого футболу гідні найвищої подяки.

Фото Андрія Сови

Довідково.

Книга вийшла друком у видавництві «Світ». Автори – дослідники історії українського футболу Василь Каспаревич, Олександр Паук і Тарас Пуньків. На 464 сторінках видання подано біографічні довідки про людей, які упродовж 1939-1991 років збирали на трибунах стадіонів тисячі прихильників шкіряного м’яча. Автори намагалися (на портретах – 566) зберегти молодість людям, що творили красу львівського футболу. Додатково в книзі вміщено 408 автографів.
Вартість цього енциклопедичного видання – 400 грн.

Інші новини

ukУкраїнська