Національний Олімпійський комітет України проводить щомісяця приємну процедуру нагородження спортсменів та їхніх тренерів, які здобули видатну перемогу на міжнародній арені, чим прославили свою державу. Лауреати отримують спеціальні призи та грошові винагороди, які їм на урочистій церемонії вручає президент НОК України Сергій Бубка.

Віднині подібні церемонії, відзначення щомісяця кращого спортсмена і його тренера, починає проводити відділення НОК України у Львівській області, перша з яких відбувається 6 квітня. Ця дата є надзвичайно важливою в історії міжнародного олімпійського руху – саме цього дня 1896 року король Греції Георг І за присутності 60 тисяч глядачів урочисто відкрив в Афінах Перші Олімпійські ігри сучасності, а наступного – 2012 року Лондон прийматиме вже Ігри ХХХ Олімпіади.

Починаючи з Олімпійських ігор 1912 року, в них беруть участь львівські спортсмени  (86 літні + 25 зимові = 121), які за майже сто років виступів здобули 46 олімпійських медалей (15+16+15). Без сумніву, у Лондоні на старт вийдуть наступні покоління львівських спортсменів, які нині ведуть цілеспрямовану підготовку до спортивного форуму планети, щоб продовжити славні традиції галицького спорту.

Львівське відділення НОК України, за ініціативи Голови відділення НОК України у Львівській області Миколи Кмітя, запровадило спеціальну нагороду для тих атлетів, які своїми успішними виступами на міжнародній арені здобувають і підтримують високу репутацію львівського і українського спорту, які претендуватимуть на участь в Олімпійських іграх. Спеціальний приз називається «Український Сокіл» і є мистецьким витвором видатних львівських митців гутного скла, професорів Львівської національної академії мистецтв Олеся Звіра і Франца Черняка. Це справді унікальна робота, яка фантазією авторів символізує надзвичайно важливі для кожного українця поняття – український птах СОКІЛ і символ державності ТРИЗУБ. Ніби прагнення до перемоги з великим почуттям патріотизму, з бажанням зійти на найвищу сходинку п’єдесталу пошани і побачити на флагштоку синьо-жовтий прапор та почути державний гімн.

«Український Сокіл» завжди нагадуватиме спортсменам, що їхні звитяги будуть гідно прийняті і нагороджені українським суспільством.

СОКІЛ – так називалося перше тіловиховне товариство, яке ще у кінці ХІХ століття почало відігравати значну роль у національному відродженні слов’янських народів. «Сокіл» – перше українське спортове товариство. Метою «Сокола» було виховувати в українському народі єдність, силу і почуття честі, шляхом плекання фізичної культури, а разом з тим витривалість, рухливість, розуміння праці в спільному гурті, дисципліну. «Сокіл», поруч із руханкою і масовими гімнастичними виступами, приділяв увагу і розвивав інші види спорту, проводив змагання. Із сокільських товариств згодом народжувалися спортові товариства, найпопулярнішим з яких стало СТ «Україна».

ТРИЗУБ – був символом влади ще з княжих часів. Його використовували також як символічний і релігійний знак в українській фольклористиці і церковній геральдиці. При відродженні української держави тризуб прийняли за державне знамено як великий і малий герб. Тризуб носять на своїх грудях усі члени збірних команд України, як символ нашої держави.

Автор: Іван Яремко

ukУкраїнська