Україна провела найбільші за десятиліття змагання з фігурного катання

24/12/2013

Понад півсотні фігуристів з 15 країн Європи, Азії та Африки взяли участь у Міжнародних змаганнях Ukrainian Open 2013. В рамках цього турніру, який з 18 по 21 грудня проходив у Київському «Палаці спорту», відбувся також Національний чемпіонат України х фігурного катання, переможці якого отримали путівки на Олімпійські ігри в Сочі.

За словами головного судді Ukrainian Open 2013, члена Президії Української федерації фігурного катання на ковзанах Людмили Михайловської, цьогорічні змагання мають непоганий рівень. «У нас працюють судді з Польщі, Росії, Грузії, Естонії та США. Жодних зауважень ані від них, ані від спортсменів до організаторів не надходило. Всі задоволені», – розповіла пані Михайловська. Вона додала, що подібні за масштабом змагання Україна організовувала у 2004 році. Тоді Київ приймав етап юніорської серії Гран-Прі, який мав назву «Український сувенір».

Як наголосила Людмила Михайловська, українці дуже активно цікавляться катанням на ковзанах, але  не всі можуть себе повноцінно реалізувати через нестачу необхідної інфраструктури. «Ми покладаємо великі надії на Олімпійську заявку України Львів-2022. Адже всі розуміють, що якщо ми виборемо право на Ігри, то буде створена чудово інфраструктура для зимових видів спорту, яка залишися для України надовго після змагань», – зазначила член Президії Української федерації фігурного катання на ковзанах.

Нагадаємо, 5 листопада Україна офіційно подала заявку на проведення Олімпіади 2022. Свої підписи під Декларацією поставили Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул, президент НОК України Сергій Бубка та міський голова Львова Андрій Садовий. А вже 15 листопада Міжнародний олімпійський комітет опублікував список заявників, куди окрім Львова, увійшли також Осло (Норвегія), Стокгольм (Швеція), Алмати (Казахстан), Пекін (Китай) та  Краків (Польща).

Відповідно до концепції, ігри плануються у Львові (льодовий кластер), у Тисовці та Панасівці (Львівська область) і Гірському хребті Полонина Боржава (Закарпатська область).

Фінальне рішення про місто – організатора ігор буде прийняте 31 липня 2015 року на сесії МОК у Куала-Лумпур (Малайзія).

Інші новини

ukУкраїнська