Затверджено персональний склад офіційної делегації національної збірної команди України для участі у II зимових Юнацьких Олімпійських іграх

28/01/2016

12 лютого 2016 року у норвезькому Ліллегаммері розпочнеться найголовніша молодіжна спортивна подія останнього чотириріччя – II зимові Юнацькі Олімпійські ігри.

Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов підписав наказ «Про участь офіційної делегації національної збірної команди України у II зимових Юнацьких Олімпійських іграх у м. Лілегаммер (Норвегія)».

В складі української делегації буде представлено 13 осіб – членів штабу та 36 осіб презентуватимуть спортивну команду. Шефом місії призначено Ганну Сорокіну.

Українські молоді атлети віком до 18 років будуть представлені у змаганнях з лижного двоборства, сноубордингу, гірськолижного спорту, фігурного катання, стрибках на лижах з трампліна, біатлону, лижних гонок, санного спорту, скелетону.

До складу збірної команди України увійшли представники 8 областей України (Дніпропетровської, Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської, Сумської, Чернігівської, Київської, Харківської) та міста Києва.

Гідно буде представлена у складі національної збірної Львівщина, яка делегувала 5 молодих атлетів – чотирьох санкарів та одного гірськолижника.

Зокрема у змаганнях з санного спорту будемо уболівати за таких львів’ян:

–         Олена Смага (2000 р.н., одномісні сани, тренер С.М. Жидкова)

–         Ігор Стахів (1999 р.н., одномісні сани, тренер Т.В. Гарцула)

–         Мирослав Левкович (1999 р.н., двомісні сани, тренер О.Р.Жеребецький)

–         Андрій Лисецький (1998 р.н., двомісні сани, тренер Т.В. Гарцула).

У гірськолижних дисциплінах – слаломі, слаломі-гіганті та в командних змаганнях виступить вихованець Сколівської ДЮСШ Михайло Карпушин (1998 р.н., тренери І.Р.Борис, О.В. Карпушин).

Тренерський склад збірної команди України будуть представляти троє фахівців Львівщини:

–         Жеребецький Олег Романович (санний спорт, Львівське училище фізичної культури)

–         Баїк Іван Ярославович (санний спорт, СДЮШОР «Беркут» з санного спорту)

–         Карпушин Олексій Володимирович (гірськолижний спорт, Сколівська ДЮСШ).

Довідково:

У 2008 року Міжнародний Олімпійський Комітет прийняв історичне рішення започаткувати проведення літніх та зимових Юнацьких Олімпійських ігор, маючи на меті, що такий форум носитиме не лише змагальний характер серед юних атлетів усього світу, а й передбачатиме навчальну, пізнавальну та культурно-освітню складову.

II Юнацькі Олімпійські ігри відбудуться з 12 по 21 лютого 2016 року у норвезькому Ліллехаммері

Участь у них планують взяти понад 1100 спортсменів з 70 країн світу. Спортсмени віком від 15 до 18 років розіграють 70 комплектів нагород у 15 зимових дисциплінах.

У вільний від стартів час юні спортсмени у Ліллехаммері зможуть відвідати різноманітні семінари, майстер-класи з уславленими й титулованими олімпійцями, екскурсії, заняття з тімбілдінгу, які спрямовані на спілкування, налагодження контактів і підвищення рівня знань про історію та культуру інших країн. Порушуватимуться й актуальні теми, зокрема: майбутньої кар’єри, здорового способу життя, боротьби з допінгом, профілактики травматизму і життя після спорту та як перемагати не лише на турнірах, але й в житті.

З перших ЮОІ-2012 року в Інсбруку українські молоді спортсмени повернулися із 3 срібними медалями у фігурному катанні і шорт-треку.

Інші новини

ukУкраїнська