Вийшов друком 52-й номер журналу «Наш Спорт» (Випені, США)

21/03/2016

В Україні з’явилося чергове 52-е число журналу «Наш Спорт» – неперіодичного друкованого органу українського спортивно-виховного товариства «Чорноморська Січ» ((Випені, Ню Джерсі, США).

Цей унікальний у своєму роді журнал ось уже понад 50 років поспіль виходить друком українською мовою далеко від України, поблизу американської столиці. Зауважимо, що жодне українське видання спортивної тематики не має такої давньої й неперервної історії.

У новому номері цього часопису головний редактор, до слова єдиний (!) за всю історію часопису – Омелян Твардовський сформував матеріали щодо проведеного вишколу в спортовій школі «Чорноморської Січі», про підсумки першостей Української Спортової Централі Америки і Канади за 2015 рік; про осяги спортсменів України в Перших Європейських Іграх (Баку); представив пропозиції зі звіту комісії спорту Світового Конгресу Українців; а також окремі матеріали львівських науковців до ювілею спортивно-гімнастичного товариства «Січ», 125-річчя від дня народження Петра Франка та Степана Гайдучка тощо.

Але очевидно знаковим залишається звіт пресового референта управи УСЦАКу Омеляна Твардовського, який підготував «поза сотнями вісток про УСЦАК в українській пресі і Україні», видав чотири книги: «Про пам’ятна книга» (1980), «На Олімпійських Хвилях» (1997), «УСЦАК і спорт в Україні» (2002), «Ювілейний Альманах» (2005). О. Твардовський зокрема у цьому своєму звіті зазначив: «Цим підсумком моєї активності в УСЦАК, я маю бажання закінчити свою активність і на це місце, шановні співпрацівники, Ви повинні піднайти відповідного кандидата». Відтак залишається висловити найщирішу уклінну подяку справжньому патріоту, самовідданому фахівцю, ім’я котрого назавжди залишиться в історії українського спорту в діаспорі.

При цьому журнал, як завжди, містить різноманітні фотографії зі спортивного життя української діаспори. Зауважимо, що частина матеріалів дублюється англійською мовою, а наприкінці журналу чимало місця відводиться вітальним, рекламним листам від різноманітних українських організацій діаспори та окремих родин.

Сьогодні зусиллями керівників Української Спортової Централі Америки й Канади (УСЦАК) – керівного органу організованого українського спорту в діаспорі, річники “Нашого Спорту” містяться в кількох книгозбірнях України, в т. ч. й у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, кількох обласних бібліотек, бібліотеках спеціалізованих вищих навчальних закладів, а також у приватних збереженнях.

Сподіваємося, що коло читачів журналу «Наш Спорт» як завжди, буде широким і зацікавленим.

Оксана Вацеба, Львів

Інші новини

ukУкраїнська