Відкриття боксерського турніру, присвяченого 100-річчю від дня народження Заслуженого тренера України Валентина Старчака, відбудеться в новому залі «Арена бокс»

30/03/2016

Упродовж 31 березня – 3 квітня 2016 року Львівщина прийматиме відкриті змагання з боксу серед чоловіків, присвячені 100-річчю з дня народження ЗТ України В.Є. Старчака «Кубок Львова».

Організаційний комітет: Міністерство молоді та спорту України, Львівська обласна державна адміністрація, Львівська обласна рада, Львівська міська рада, Федерація боксу України, управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, відділення НОК України у Львівській області, Львівська обласна та міська федерації боксу. Головний суддя змагань – суддя національної категорії Володимир Лабик (м. Львів).

Змагання відбудуться в оновленому сучасному залі боксу навчально-спортивної бази літніх видів спорту Міністерства оборони України за адресою: м.Львів, вул. Клепарівська, 39-а.

Це представницькі командні змагання, до участі в яких запрошено боксерські збірні Київської та Львівської областей, об’єднану команда спортсменів західних областей України, а також візьмуть участь гості з Республіки Польща.

Боксери віком від 19 років та страші (1987-1997 років народження) змагатимуться у 10 вагових категоріях у форматі 3 раунди по 3 хвилини, з відпочинком 1 хвилина між раундом. За кожну перемогу спортсмена команді нараховується 2 очка, за поразку 1 очко, за неявку 0 очок. В разі однакової кількості очок перевагу матиме команда, яка має в своєму активі більшу кількість особистих перемог.

Збірну команди Львівщини представлятимуть:

49 кг. мс Куротчин Назар               69 кг. мс Гріненко Дмитро

52 кг. мс Тишковець Андрій           75кг. кмс Мгламян Сурен

60 кг. мсмк Довгун Олег                 81кг.  мс Данилевич Андрій

64 кг. мс Данча Іван                        91кг. кмс Пінчук Любомир

64 кг. мс Домарацький Захар         +91 кг. мс Городецький Андрій

Cтарший тренер збірної команди Львівської області: ЗТ України Роман Семенишин; тренери збірної команди Львівської області: ЗТ України Петро Василюк, Андрій Сальва.

Програма змагань:

31.03.2016 р. – день приїзду, мандатна комісія з 09.00 год., зважування спортсменів та жеребкування з 17.00 до 19.00 год.

01.04.2016 р. – початок о 12.00 год., – збірна Польщі – Київська область;

офіційне відкриття змагань о 17:00 год.;

–збірна Західної України – Львівська область;

02.04.2016 р. – початок о 12.00 год., – збірна Польщі – збірна Західної України;

– Київська область – Львівська область;

03.04.2016 р.   – початок о 12.00 год., – Київська область – збірна Західної України;

– збірна Польщі – Львівська область;

–  нагородження, від’їзд команд.

Довідково:

Валентин Старчак – один з найвідоміших українських тренерів з боксу у світі. Народився 12 серпня 1916 року. З шістнадцяти років В. Старчак займався боксом. Закінчив Вищу школу тренерів, у 1939 році вчився у Мелітопольському авіаційному училищі штурманів. Воював у Другій світовій війні, був важко поранений і переведений у тил. Наполеглива праця дозволила йому вилікуватись. З 1946 року був тренером збірної Киргизії, займався альпінізмом, здійснив декілька сходжень на тамтешні гори разом зі своїми боксерами.

У 1950 році повернувся в Україну, працював у Дніпропетровському спортивному товаристві «Металург». 1952 року переїхав до Львова в Спортивний Клуб Армії, заснував тут одну з найсильніших боксерських шкіл в Україні. Удостоєний звання Заслуженого тренера УССР. З 1955 року працював у Львівському державному інституті фізичної культури (нині університет). Один з перших тренерів відділення боксу Львівської школи вищої спортивної майстерності. Серед учнів відділення були чемпіони та призери чемпіонатів України та Радянського Союзу:

Мирон Муха – почесний мс, 5-разовий призер чемпіонатів СРСР, 6-разовий чемпіон України, переможець кубку Європи у складі збірної СРСР;

Мирон Крохмальний – мсмк, 7-разовий чемпіон України, срібний призер Спартакіади народів СРСР, переможець кубку Європи у складі збірної СРСР;

Ігор Дегтярьов – професор Московського державного інституту фізичної культури, Почесний мс, 7-разовий чемпіон України;

Борис Мухлинін – чемпіон СРСР серед молоді, 6-разовий чемпіон України;

Веніамін Шаргородський – 3-разовий призер чемпіонатів СРСР, багаторазовий чемпіон України, Заслужений тренер України;

Володимир Метельов – перший чемпіон кол. Радянського Союзу серед львівських боксерів.

3 грудня 1999 року Валентин Старчак помер. Похований на Янівському кладовищі Львова.

Дещо з історії турніру:

Турнір пам’яті ЗТУ В.Є.Старчака вперше відбувся у 2001 році за ініціативи його учнів, в якому взяли участь 96 боксерів. Відтоді змагання стали щорічними. З 2004 року турнір ввійшов до календаря Держкомспорту України та згодом набув статусу турніру класу «А», де переможцям турніру присвоюють звання «Майстра спорту України».

За історію турніру, в змаганнях  брали участь боксери з Казахстану, Узбекистану, Литви, Греції, Молдови, Польщі, Білорусі, Молдови.

Старший тренер штатних збірних команд України

з олімпійських видів спорту у Львівській області Владлен Новаковський

Інші новини

ukУкраїнська