Серед лауреатів церемонії «Герої спортивного року» – представниця Львівщини шахістка Марія Музичук

11/04/2016

8 квітня ц.р. у Київському національному академічному театрі опери та балету відбулася ювілейна Х Всеукраїнська церемонія нагородження «Герої спортивного року-2015». Таке щорічне святкове спортивне свято відбувається за ініціативи НОК України і Міністерства молоді та спорту України за участю олімпійських чемпіонів, легенд спорту, тренерів та фахівців галузі, діячів культури та мистецтв, зірок шоу-бізнесу, меценатів та партнерів церемонії.

Вітали учасників урочистого дійства президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка, Міністр молоді та спорту України Ігор Жданов, Голова Київської міської державної адміністрації Віталій Кличко та ін.

До останнього моменту рішення Української Академії спорту трималося у таємниці, і тим приємнішим та хвилюючим було оголошення імен самих переможців.

Відтак свою нагороду отримала й представниця Львівщини шахістка Марія Музичук. Вона відзначена в категорії «Разом з олімпійцями» (неолімпійські види спорту) за перемогу в чемпіонаті світу 2015 року.

Так, тріумфатори у номінаціях «Найкращий спортсмен року», «Найкраща спортсменка року», «Найкращий тренер року» отримали від НОК України грошові премії у розмірі 50 тисяч гривень. Усім переможцям Церемонії були також вручені сертифікати на 10 тисяч гривень від компанії «Епіцентр». Офіційний партнер Олімпійського комітету PEAK Sport забезпечив власників «Спортивного Оскару» спортивною екіпіровкою. Переможці цьогорічної номінації отримали ще чимало інших приємних подарунків та спеціальних призів.

Переможці Всеукраїнської урочистої церемонії

«Герої спортивного року-2015»:

Найкращий спортсмен року

Жан БЕЛЕНЮК – чемпіон світу та срібний призер І Європейських ігор з греко-римської боротьби (85кг)

Найкраща спортсменка року

Валентина СЕМЕРЕНКО – чемпіонка та бронзова призерка чемпіонату світу (мас-старт, спринт), чемпіонка Європи з біатлону (естафета)

Найкращий тренер року

Геннадій САРТИНСЬКИЙ – особистий тренер Олега Верняєва – срібного призера чемпіонату світу, дворазового чемпіона Європи та Європейських ігор зі спортивної гімнастики.

Сенсація року

Павло ТИМОЩЕНКО – чемпіон світу з сучасного п’ятиборства

Найкраща команда року (збірна)

Чоловіча збірна України з фехтування на шпагах у складі Богдана НІКІШИНА, Анатолія ГЕРЕЯ, Максима ХВОРОСТА, Дмитра КАРЮЧЕНКА – чемпіони світу

Сильні духом (паралімпійські види спорту)

Дмитро ВИНОГРАДЕЦЬ – чотириразовий чемпіон світу з плавання серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату (50 м вільним стилем, 200 м вільним стилем, 50 м на спині, 150 м комплексне плавання) та  найкращий спортсмен чемпіонату світу-2015 серед членів національної паралімпійської збірної команди з плавання

Разом з олімпійцями (неолімпійські види спорту)

Марія МУЗИЧУК – чемпіонка світу з шахів

Олімпійська надія України

Юлія ЖУРАВОК – чемпіонка та бронзова призерка чемпіонату світу з біатлону серед юніорів (індивідуальна гонка, гонка переслідування)

Спортивна слава України

Наталія ТИМОШКІНА – чемпіонка Ігор ХХІ Олімпіади 1976 року в Монреалі з гандболу;

Сергій ЧУХРАЙ – триразовий чемпіон Ігор ХХІ Олімпіади 1976 року в Монреалі з веслування на байдарках і каное.

Інші новини

ukУкраїнська