У Львові відбудуться відкриті обласні тенісні змагання, пам’яті Заслуженого тренера України Федора Кулечка

27/04/2016

В період з 2 до 5 травня 2016 року на літніх кортах львівського Палацу спорту “Україна” відбудеться 17-й відкритий чемпіонат Львівської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства “Україна” з тенісу “Кубок пам’яті Ф.Г. Кулечка”.

Ці меморіальні змагання ось уже 17-й рік поспіль проводяться у Львові на честь відомої постаті з когорти львівської інтелігенції та галицького спорту, талановитого тренера та патріота України, який усе своє життя присвятив розвитку львівського та українського тенісу – Федора Григоровича Кулечка.

У змаганнях візьмуть участь вихованці спортивних шкіл Львівщини та запрошені юні тенісисти, які змагатимуться у двох вікових групах –  до 10 років та до 16 років. Головний суддя змагань – суддя національної категорії Ярослав Заторський (м.Львів).

Довідково.

Кулечко Федір Григорович (19. 06. 1910, Львів – 26. 02. 2000, Львів) – львівський тенісист, відомий тренер і організатор тенісного життя у Львові. Серед спортивної громадськості ім’я Федора Кулечка легендарне. Його життя – важлива сторінка історії всього українського спорту. В далекому 1924 році 14-річний хлопець вперше прийшов на корти Львівської цитаделі й відтоді теніс і Федір Кулечко були нерозлучними, а повітря тенісного корту, як визнав сам тренер – найсолодшим для нього…

Випускник юридичного факультету Львівського університету. Від 1939 року став одним з організаторів тенісної секції в товаристві «Динамо», граючим тренером команди, в якій були зібрані кращі гравці – Юзеф Гебда (чемпіон України та СРСР), Андрій Чайківський, Володимир Олійнишин та інші. Ця команда була настільки сильною, що не програла жодного товариського матчу із провідними командами передвоєнного СРСР – Києва, Москви, Ленінграду, Тбілісі. Тоді Федір Кулечко приятелював із сином Івана Франка Петром Франком, який теж був неабияким тенісистом. Той на той час П. Франко був директором меморіального музею батька і запропонував Кулечкові посаду наукового працівника. Ф. Кулечко став автором першої експозиції музею Івана Франка.

З 1946 по 1955 рік був чемпіоном Львова, учасником і призером першостей України з тенісу. Паралельно з власними виступами почав вести в товаристві «Спартак» тренерську роботу.

Кращими учнями були чемпіон СРСР серед юнаків Ігор Кошелєв, чемпіон України Володимир Петров. Практично всі львівські тенісисти так чи інакше мали відношення до Кулечка. Серед його вихованців – ціла когорта видатних тренерів, які навчали наступні покоління львівських тенісистів: Є Рядченко, З Домбровський, Я. Загорський, Д. Нейман, Р. Кущаківський.

Він прожив яскравих дев’яносто років, і весь час переконував, що секрет активного довголіття криється в спорті, в тенісі, який загартував його серце, дав здоров’я і довгий вік.

В пам’ять видатного львівського тенісиста і педагога спортивне товариство «Україна» на рідних для Федора Кулечка кортах проводить щорічний юнацький турнір.

Інші новини

ukУкраїнська