МЕДИЧНИЙ КОДЕКС ОЛІМПІЙСЬКОГО РУХУ ЧИННИЙ З 31 БЕРЕЗНЯ 2016 РОКУ

20/05/2016

Преамбула

“Фундаментальні принципи Олімпізму

1. Олімпізм – це філософія життя, що підносить і об’єднує в гармонійне ціле здібності тіла, волі та розуму. Олімпізм, поєднуючи спорт з культурою та освітою, прагне до створення способу життя, який базується на радості від зусилля, освітній цінності доброго прикладу, соціальній відповідальності та повазі до універсальних фундаментальних принципів.

2. Мета Олімпізму полягає в тому, щоб поставити спорт на служіння гармонійному розвитку людства, сприяючи створенню мирного суспільства, яке зацікавлене в збереженні людської гідності.

Олімпійська хартія, серпень 2015

1. Олімпійський Рух, для виконання своєї місії, закликає всі зацікавлені сторони вжити заходів на забезпечення того, щоб заняття спортом мінімізували шкоду, що наноситься здоров’ю спортсменів, і ставитися з повагою до чесної гри та спортивної етики. З цією метою він закликає вживати заходи, необхідні для захисту здоров’я учасників, зводячи до мінімуму ризики фізичного травмування, захворювання і психологічної шкоди. Він також рекомендує заходи, які будуть захищати спортсменів в їх взаєминахз лікарями та іншими постачальниками медичних послуг.

2. Це принципове завдання захисту здоров’я спортсменів вимагає безперервної освіти на основі етичних цінностей спорту і визначення відповідальності кожної особи захищати своє здоров’я і здоров’я інших людей.

3. Медичний кодекс Олімпійського Руху (далі – «Кодекс») визнає пріоритетність здоров’я спортсменів, визначає кращу медичну практику в галузі медичного забезпечення спортсменів та захисту їх прав як пацієнтів. Він відображає універсальні принципи, закріплені в міжнародних кодексах медичної етики.Він підтримує та заохочує вжиття конкретних заходів по досягненню цих цілей, визнає принципи чесноїгри та спортивної етики та втілює в собі принципи Всесвітнього антидопінгового кодексу.

4. Кодекс застосовується під час Олімпійських ігор і потенційно застосовується для всіх видів спорту, чи то під час тренувань, чи під час змагань, включаючи чемпіонати Міжнародних Федерацій і змагання, для яких Міжнародний олімпійський комітет (МОК) надає своє шефство або підтримку.

Медичний Кодекс МОК 2016

Інші новини

ukУкраїнська