На Львівщині завершилися два етапи 60-ої ювілейної міжнародної велогонки українсько-польської дружби пам’яті Василя Скопенка

16/06/2016

Упродовж 14 та 15 червня 2016 року територією Львівської та Івано-Франківської областей успішно завершилися перші два етапи 60-ої ювілейної міжнародної багатоденної велогонки українсько-польської дружби пам’яті Василя Скопенка загальною протяжністю 300 км.

З українського боку проведення велогонки забезпечують: Міністерство молоді та спорту України, управління фізичної культури та спорту Львівської та Івано-Франківської обласних державних адміністрацій; Жовківська, Жидачівська, Пустомитівська, Перемишлянська районні державні адміністрації Львівщини; Рогатинська районна державна адміністрація Івано-Франківщини; Львівська міська рада; Всеукраїнська та обласна федерації велосипедного спорту, відділення НОК України у Львівській області.

Головний суддя змагань – суддя національної категорії Олександр Бірюков (м. Тернопіль) – по території України та міжнародний комісар UCI Чарек Віха (м. Люблін) – по території Польщі.

За словами організаторів заходу, це не просто велогонка, а свято як шанувальників спорту, так і доброї волі українців і поляків, які не лише повернуті один до одного обличчям, а й крокують у напрямку розвинутої Європи. Загалом участь у цій представницькій міжнародній велогонці беруть участь 16 команд – по 8 з України та Польщі.

Переможцем першого етапу, який пройшов за складних погодних умов за маршрутом Львів – с. Малехів – м. Винники – м. Бібрка – с. Ходорківці – с. Фрага – м. Рогатин – с. Нові Стрілища – м. Бібрка – с. Давидів – Львів, стадіон «Арена Львів» (фініш), виявився член збірної команди України Костянтин Ашуров.

На кордоні Івано-Франківської області велосипедистів зустрічали славетна історична Роксолана та керівники Рогатиського району.

15 червня на 145-клометровому етапі за маршрутом: Львів (вул. Стрийська)– с. Солонка – с. Липники – с. Тростянець – с. Лубяна – с. Солонка – с. Пасіки Зубрицькі – с. Кам’янопіль – с. Малехів – с. Куликів – м. Жовква – с. Добросин – с. Кам’янка Липник – м. Рава Руська (фініш) жовту майку лідера отримав представник команди Львівського училища фізичної культури Роман Гладиш. Другим у Раві-Руській виявився поляк Павєл Залєсний, а третім фінішував член збірної команди України «Трек» Владислав Кремінський.

Як зазначив головний суддя змагань Олександр Бірюков, переможцем велогонки стане той спортсмен, який впродовж усіх етапів покаже найшвидший результат. «Тільки швидкість, тільки час, який фіксуватимуть наші хронометристи, – ось головні критерії для перемоги», – підкреслив суддя і додав, що у велогонці беруть участь спортсмени віком від 18-ти до 23-х років.

Відтак пелетону чисельністю із 60 велосипедистів України та Польщі ще належить подолати три етапи територією Польщі загальною протяжністю 400 кілометрів.

Наступний етап міжнародної велогонки розпочнеться вже на польській території 16 червня у м. Замость.

Довідково.

Міжнародна багатоденна велогонка українсько-польської дружби була заснована з ініціативи Келецького воєводства Польщі 1956 року на честь Василя Скопенка – полковника однієї з частин Радянської армії, яка в роки Другої світової війни брала участь у визволенні від фашистів польського міста Сандомира. Саме завдяки В. Скопенку було збережно від руйнувань чудові архітектурні пам’ятки цього міста. Смертельно поранений командир заповів поховати його в Сандомирі, на березі Вісли. Спершу ця гонка іменувалася «Шляхом полковника Скопенка”, від 1972 року велогонка проводилася територією України та Республіки Польща як гонка українсько-польської дружби пам’яті Василя Скопенка.

Інші новини

ukУкраїнська