На Львівщині відбулося обласне свято «Олімпійський день-2016»

27/06/2016

26 червня ц.р. на спортивному об’єкті олімпійської підготовки – комплексі плавальних басейнів Навчально-спортивної бази літніх видів спорту МО України у м. Львові завершилося обласне спортивно-масове свято «Олімпійський день-2016».

За чудової сонячної погоди на справжнє свято спорту та здорового способу життя завітали уславлені олімпійці, провідні спортсмени Львівщини, ветерани спорту, представники «Інваспорту», почесні гості, делегації з районів та міст обласного значення Львівщини, члени виконкому відділення НОК України у Львівській області, керівники фізкультурно-спортивних товариств та відомств області, представники спонсорських та партнерських компаній, журналісти засобів масової інформації та інші. А урочистого настрою додавала група спортсменок-черлідерів.

Найгучніші оплески лунали на честь видатних спортсменів Львівщини, які завітали на «Олімпійський день-2016», серед яких зокрема були присутні: Заслужений майстер спорту з веслування на байдарках і каное, дворазовий срібний призер Олімпійських ігор, учасник Ігор п’яти Олімпіад (1988, 1992, 1996, 2000, 2004), багаторазовий чемпіон світу з веслування Михайло Слівінський; учасник Олімпійських ігор 2000 року, Заслужений тренер України Сергій Антонов (стрільба з лука); учасниця Олімпійський ігор 2004 року Юля Коростильова (кульова стрільба); учасники зимових Олімпійських Ігор Андрій Кісь, Роман Захарків (санний спорт), Юлія Харківська-Шепіленко, Христина Подгрушна-Опьола (гірськолижний спорт); учасниця І зимових Юнацьких олімпійських ігор 2012 року, стипендіат НОК України Галина Куречко; гостя з Києва, учасниця двох зимових Олімпіад, генеральний секретар федерації лижного спорту України Юлія Сіпаренко; а також срібний призер літніх Паралімпійських ігор 2012 року, один з кращих фехтувальників-візочників світу Антон Дацко та учасниця двох останніх Паралімпійських ігор лучниця Роксоляна Дзьоба-Балян.

Після звучання Олімпійського гімну, часників святково дійства привітав голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський, який подякував усім присутнім, за неймовірну атмосферу, яку створили разом, а спортсменам, які представлятимуть Україну в бразильському Ріо-де-Жанейро побажав повернутися додому з найкращими результатами! Секретар відділення, заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації Оксана Вацеба оголосила вітання від Президента НОК України Сергія Бубки з нагоди відзначення Олімпійського дня.

В рамках святкування «Олімпійського дня-2016» за активної глядацької підтримки, відбулося вшанування й преміювання найкращої спортсменки Львівщини за підсумками травня – Вероніки Марченко, яка на чемпіонаті Європи в Нотінгемі виборола дві медалі найвищого ґатунку й представлятиме Україну на Іграх XXXI Олімпіади в Ріо-де-Жанейро та її тренерів – Заслужених тренерів України Марії Гавелко та Світлани Колядінцевої.

Відтак відбулися символічні запливи у відкритому басейні – плавальні естафети 4 по 25 метрів за участю команд керівників й представників обласних організацій фізкультурно-спортивних товариств «Україна», «Динамо», «Спартак», «Колос»; управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації; відділення НОК України у Львівській області (на першому етапі з Юрієм Турянським); обласного центру «Інваспорт» (за команду якої плив і уславлений фехтувальник-візочник Антон Дацко); обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту МОіН України; обласного лікарсько-фізкультурного диспансеру; НСБ літніх видів спорту МО України у м. Львові; спортивних журналістів та представників компаній-партнерів відділення: «МакДональдз», «Кока-Кола»; ПАТ «Концерн Хлібпром»; «Новодім»; «Совтсерв»; «Українські перспективи»; корпорації КРТ.

А вже після цих цікавих естафет, які викликали неабияку підтримку уболівальників та глядачів, в закритому плавальному 25-метровому басейні відбулися змагання з плавання серед збірних команд районів області та міст обласного підпорядкування.

При цьому, незалежно від зайнятого місця усі учасники плавального «Олімпійського дня» завершили свої етапи з неймовірним зарядом бадьорості та емоційного піднесення.

Варто зауважити, що одночасно у 50-метровому відкритому басейні тривали змагання юнацького чемпіонату України з плавання й усі учасники обласного спортивного дійства мали змогу безпосередньо поспостерігати за технічною майстерністю юних спортсменів та повболівати за майбутніх «зірок» українського плавання. А юним плавцям – ще раз акцентувати увагу на олімпійських цінностях.

Довідково.

Щороку, 23 червня, на честь заснування Міжнародного Олімпійського Комітету у всьому світі відзначається міжнародний Олімпійський день. Ця дата була обрана для того, щоб увічнити дату створення МОК 1894 року, після того, як ентузіаст відродження олімпійського руху французький барон П’єр де Кубертен на Першому міжнародному атлетичному конгресі в Сорбонні виголосив свою історичну доповідь про відродження Олімпійських Ігор сучасності.

Всесвітній Олімпійський день – це справжнє свято спорту, яке об’єднує людей незалежно від віку, статі, політичних, релігійних уподобань та фізичних можливостей. Це свято людей з активною життєвою позицією.

Україна, як активний і авторитетний член міжнародної олімпійської системи вже понад 20 років активно долучається до святкування олімпійських цінностей, пропаганди спорту та здорового способу життя.

У цьому році Міжнародний Олімпійський Комітет запропонував провести «Олімпійський день» під гаслом «РУХ, НАВЧАННЯ, ВІДКРИТТЯ».

Організатором проведення Олімпійського дня в Україні є Національний олімпійський комітет України а його обласні відділення на місцях за активної підтримки офіційних партнерів компаній «МакДональдз» та «Кока-Кола».

Більше фото на сторінці  http://vk.com/club24189668 та

www.facebook.com/Національний-олімпійський-комітет-на-Львівщині-182660261771454/

Інші новини

ukУкраїнська