А ЛЬВІВЩИНІ ВИЗНАЧИЛИСЯ ПЕРЕМОЖЦІ ВІДКРИТИХ ВСЕУКРАЇНСЬКИХ ЗМАГАНЬ ЗІ СТРІЛЬБИ З ЛУКА «КУБОК БОГДАНА КОКОТА»

25/06/2016

24 червня 2016 року в  м. Львові на базі СДЮШОР «Електрон» завершилися традиційні відкриті всеукраїнські змагання зі стрільби з лука – Кубок пам’яті Заслуженого тренера України Богдана Кокота, які цьогоріч приурочені 30-річчю з дня заснування СДЮШОР «Електрон».

Цей представницький спортивний захід відбувся під егідою Міністерства молоді та спорту України, під патронатом Національного олімпійського комітету України за вагомого сприяння управління фізичної культури та спорту Львівської обласної державної адміністрації, Федерації стрільби з лука України, Львівської обласної федерації стрільби з лука, відділення НОК України у Львівській області, Львівської обласної організації ФСТ «Україна».

Цього року за найвищі нагороди змагалися 154 спортсмени, які представляли команди 9 областей України (Львівської, Сумської, Чернівецької, Харківської, Черкаської, Рівненської, Одеської, Закарпатської, Вінницької), м. Києва, а також зарубіжні гості з  Республіки Польща та Азербайджану. Серед учасників турніру: Вероніка Марченко і Лідія Січенікова – володарки ліценцій на Ігри Олімпіади в Ріо-де-Жанейро.

Одночасно з провідними спортсменами, визначали кращих з поміж себе й кадети, які виборювали путівки на континентальну першість зі стрільби з лука у складі збірної команди України.

Загалом «Кубок ЗТ України Б.З. Кокота» є одними із важливих змагань у національному сезоні 2016 року зі стрільби з лука, який внесено в систему рейтингової оцінки виступів спортсменів для формування списків членів штатної збірної команди України на 2017 рік.

Під час урочистої церемонії відкриття змагань за участю численних почесних гостей, спортивна громада Львівщини й представники лучного спорту України мали нагоду привітати з особистим ювілеєм одну з кращих українських тренерів зі стрільби з лука, Заслуженого тренера України, чемпіонку світу 1969 року зі стрільби з лука, майстра спорту СРСР міжнародного класу Тетяну Образцову.

Теплі слова визнання звучали й для дирекції та тренерського колективу львівської СДЮШОР «Електрон», заснованої 30 років тому. Саме завдяки зусиллям Богдана Кокота, а згодом його дружини Надії Кокот, яка очолила «Електрон» після його смерті, спортивна школа набула статусу спеціалізованої школи олімпійського резерву й виховала не одне покоління чемпіонів-лучників.

При цьому посвідчення «Заслуженого тренера України» з рук державного тренера зі стрільби з лука Михайла Пінчука отримала львівський тренер Любов Юзько, а семеро спортсменів-учасників турніру – посвідчення «Майстер спорту України зі стрільби з лука», серед яких Вадим Босенко, Іван Кожокарь, Дмитро Корень, Віктор Рубан, Артем Овчинніков, Олександра Кукурузяк, Євгенія Чибісова. Львів’янин Сергій Макаревич одержав посвідчення «Майстер спорту України міжнародного класу зі стрільби з лука».

Отож у чудовій змагальній атмосфері високий спортивно-технічний рівень продемонстрували переможці «Кубку Богдана Кокота-2016»: Лідія Січенікова (Чернівецька область); Микита Шишкін, Поліна Родіонова (Сумська область); Сергій Макаревич, Соломія Гнип, Дмитро Марченко, Георгій Іваницький, Юрій Гавелко, Соломія Трапезнкова (Львівська область) та ін.

Підсумкові результати:

За результатами особистої першості переможцями та призерами серед жінок виявилися:

1 місце – мсмк СІЧЕНІКОВА Лідія – Чернівецька-Спартак/Динамо

2 місце – мсмк РОДІОНОВА Поліна – Сумська/Динамо

3 місце – мсмк СЕНЮК Ольга – Азербайджан

4 місце – мсмк ГНИП Соломія – Львівська, Львівське УФК/ КДЮСШ-1 СКА, ЗСУ.

Серед чоловіків переможцями та призерами виявилися:

1 місцемсмк ШИШКІН Микита – Сумська, Динамо

2 місце – мсмк МАКАРЕВИЧ Сергій – Львівська, КДЮСШ-1 СКА, ЗСУ

3 місце – мсмк МАРЧЕНКО Дмитро – Львівська, ШВСМ, Колос.

В командному фінальному раунді серед жінок переможцями та призерами стали:

1 місцеЛьвівська-1 у складі: мсмк ГНИП Соломія; мс БАРАНЮК Олена; мс СОКОЛЕНКО Катерина

2 місце – Польща-1

3 місце – Харківська-1

4- місце – Львівська-2 в складі: мс ТРАПЕЗНІКОВА Соломія; мс ЛУК’ЯНОВА Наталія; мс ВЕЛИЧКО Анастасія.

В командному фінальному раунді серед чоловіків переможцями та призерами стали:

1- місце Львівська-1 в складі: мсмк МОКРИНСЬКИЙ Ярослав; мсмк МАКАРЕВИЧ Сергій; мсмк ІВАНИЦЬКИЙ Георгій

2- місцеЛьвівська-2 в складі: мсмк ГАВЕЛКО Юрій; змс ІВАШКО Маркіян; мсмк МАЛИК Михайло-Ярослав

3- місце – Польща-1.

В командних змаганнях серед змішаних пар переможцями та призерами стали:

1 місцеЛьвівська-2 в складі: мсмк ГАВЕЛКО Юрій; мс ТРАПЕЗНІКОВА Соломія

2 місце – Польща–1

3 місце – Харківська–1.

Довідка:

Кокот Богдан Зіновієвич. Народився 30 червня 1955 року на Івано-Франківщині. Помер у 1999 році. Майстер спорту зі стрільби з лука, Заслужений тренер України зі стрільби з лука (1994). Серед найвідоміших вихованців: ЗМС Катерина Палеха, МСМК Сергій Антонов, Олег Сорока, Танзіля Гільфанова, МС Ігор Солтан, Олександр Мазін, Олександра Сахарова та ін. У 1972-1978 роках успішно працював в республіці Білорусь.

Видатний організатор розвитку стрільби з лука на Львівщині: з його ініціативи КДЮСШ «Електрон» у м. Львові набула статусу спеціалізованої школи олімпійського резерву, ним започатковано міжнародний молодіжний турнір «Олімпійські надії», який щороку проводиться у Львові та низку інших змагань різного рівня.

Владлен Новаковський – провідний тренер збірної команди України зі стрільби з лука

Інші новини

ukУкраїнська