З нагоди Дня шахів у Львові відбувся цікавий сеанс одночасної гри в шахи

21/07/2016

20 липня 2016 року, з нагоди відзначення Дня шахів в Україні управління фізичної культури та спорту облдержадміністрації спільно з обласної шаховою федерацією організовували та провели цікавий сеанс одночасної гри в шахи за участю провідних шахістів України та Львівщини – міжнародних гросмейстерів Анни Музичук та Олександра Белявського, а також голови спостережної ради банку “Львів”, міжнародного гросмейстера з Ісландії Маргейра Петурссона та керівництва і працівників Львівської облдержадміністрації та Львівської обласної ради. А до участі у грі, серед інших, зголосилися:заступник керівника апарату Львівської облдержадміністрації Ірина Коцюбяк, голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Олег Домчак, директор департаменту економічної політики Львівської облдержадміністрації Роман Филипів; начальник відділу адміністрування Львівської облдержадміністрації Федір Алейніков, директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Наталія Хмиз;  начальник управління туризму та курортів Львівської облдержадміністраціїРоман Теребенець, т.в.о. голови департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської облдержадміністрації Володимир Маліновський; головний спеціаліст відділу видатків державного бюджету Управління Державної казначейської служби України у Львівській області Павло Вацик; депутати Львівської обласної ради Михайло Нискогуз та Юрій Огоновський.

Такий захід відбувся у внутрішньому дворику Львівської обласної державної адміністрації та Львівської обласної ради (м. Львів, вул. В. Винниченка, 18) одночасно на 23 столах і супроводжувався музичними композиціями у виконанні колективу струнного квартету Львівської обласної філармонії у складі музикантів Зоряни Вовк, Олени Сухорукової, Ірини Маленевської, Ігора Петриченка та чудовими коментарями ведучого, знаного спортивного журналіста Івана Яремка.

“Дуже важливо, що ми сьогодні тут зібрались, адже такими заходами ми підтримуємо статус інтелектуального міста, інтелектуального регіону. Свято шахів – це чудовий спосіб привернути увагу суспільства до шахового спорту, щоб і на галявинах, і в двориках ми зустрічались не просто, щоб поспілкуватись, а й для того, щоб зіграти у партію шахів. Дякую усім присутнім за гостру і цікаву гру”, – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка, вітаючи учасників святкового шахового дійства.

При цьому Голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка відзначив Почесними грамотами Львівської обласної державної адміністрації віце-президента федерації шахів Львівщини, директора Новояворівського шахового клубу Андрія Матвійчука та віце-президента федерації шахів Львівщини, директора Городоцького дитячого шахового клубу “Е2-Е4” Миколу Матвієнка.

Варто зазначити, що державні службовці – учасники сеансу одночасної гри показали чудовий результат у грі зі світовими шаховими зірками: директор департаменту агропромислового розвитку ЛОДА Наталія Хмиз та заступник директора департаменту соціального захисту населення ЛОДА Оксана Соболь закінчили свої партії нічиєю.

Також усім учасникам сеансу одночасної гри вручили спеціальні сертифікати з автографами міжнародних гросмейстерів. А міжнародні гросмейстери отримали у подарунок квіти, чудові фотоальбоми про Львівщину й гучні оплески подяки.

Учасники гри міжнародні гросмейстери:

Анна Музичук- народилася 28 лютого 1990 року у місті Стрию. Чемпіонка світу серед шахісток віком до 20 років, чемпіонка світу з бліцу 2014 року. Дворазова чемпіонка України з шахів 2003 та 2014 років. Її рейтинг станом на травень 2016 року — 2 555 (6-е місце у світі, 2-е серед шахісток України).

Бронзова призерка шахової олімпіаді 2014 року у складі жіночої збірної України.

Батько та мати Анни Музичук є шаховими тренерами, Заслуженими тренерами України. Сестра Марії Музичук — чемпіонки світу з шахів серед жінок 2015 року

Олександр Белявський- народився 17 грудня 1953 року у м. Львові (Винники), один з найкращих українських шахістів.

У 20 років став чемпіоном світу серед юніорів, у 21 рік — міжнародним гросмейстером. Чемпіон СРСР 1974, 1980, 1987 і 1990 років. У 1983 році поступився у претендентському матчі за шахову корону майбутньому чемпіонові світу Гаррі Каспарову. У складі збірної СРСР чотири рази вигравав золоті медалі Всесвітніх шахових олімпіад, а також командні чемпіонати світу й Європи.

Найвищий міжнародний рейтинг 2 710 пунктів.

Тренував Марію Музичук під час Чемпіонату світу з шахів серед жінок 2015, у якому вона здобула перемогу.

Маргейр Петурссон- народився 15 лютого 1960 року в столиці Ісландії м.Рейк’явіку. Чемпіон Ісландії 1985 та 1986 років. Переможець турніру північних країн 1987 року. Учасник одинадцяти Всесвітніх шахових олімпіад з 1976 по 1996 роки. Учасник трьох міжзональних турнірів на першість світу. Міжнародний гросмейстер з 1986 року. Нині голова спостережної ради банку «Львів». Мешкає у Львові.

Найвищий міжнародний рейтинг 2 590 пунктів.

Довідково.

Міжнародний день шахів відзначається з 1966 року. Ініціатива створення такого свята належить всесвітній шаховій федерації (ФІДЕ). Цього дня під її егідою проводяться різноманітні тематичні заходи та змагання.

1 листопада 2011 року Постановою Верховної Ради України «…враховуючи вагомі досягнення українських шахістів у змаганнях на міжнародному рівні, з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади і громадських об’єднань до шахового спорту як високоінтелектуального, доступного і наймасовішого виду спорту, забезпечення державної підтримки і розвитку шахів, примноження потенціалу та популяризації шахів серед молоді, зміцнення міжнародного авторитету України завдяки досягненням шахістів» проголошено 20 липня День шахів в Україні.

Інші новини

ukУкраїнська