Сесія МОК внесла в програму Олімпійських Ігор 2020 в Токіо п’ять нових видів спорту

04/08/2016

Міжнародний олімпійський комітет (МОК) 3 серпня ц.р. ухвалив рішення щодо включення 5 нових видів спорту – бейсбол / софтбол, карате, скейтбординг, спортивне скелелазіння та серфінг до програми змагань літніх Олімпійських ігор, що відбудуться в Токіо у 2020 році.

Рішення 129-ї сесії МОК, яка тривала з 2 до 4 серпня 2016 року в Ріо-де-Жанейро (Бразилія), є найбільшим розширенням олімпійської програми в сучасній історії олімпійського руху. Планується провести заходи зі скейтбордингу та скелелазіння на спеціально облаштованих майданчиках у міських умовах, відзначаючи в такий спосіб історичний момент, коли Ігри взяли орієнтир на молодь, демонструючи тенденцію урбанізації спорту.

Організаційний комітет Ігор-2020 запропонував включити п’ять нових змагальних спортивних дисциплін у відповідь на нову політику МОК.

Голосування в Ріо стало кульмінацією дворічного процесу, який розпочався з одностайного затвердження нової стратегії МОК у 2014 році. З цього моменту Оргкомітети майбутніх Олімпіад можуть вносити свої пропозиції щодо поповнення змагальної програми, аби ще більше зосереджуватися на інноваціях та молоді.

Організаційний комітет Токіо-2020 першим скористався такою можливістю, запропонувавши у вересні 2015 року п’ять нових видів спорту, які могли б бути представлені на Іграх XXXII Олімпіади.

Як пояснив голова Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах – «Ми хочемо залучати молодь до спорту. Враховуючи, скільки можливостей відкрито для молодих людей, ми вже не можемо очікувати, що вони автоматично прийдуть до нас. Ми повинні йти до них. Пропозиція організаторів Токіо-2020 повністю відповідає духу нової стратегії розвитку МОК. Разом запропоновані п’ять дисциплін є новаторською комбінацією з визнаних та новітніх, сфокусованих на молодь заходів, які популярні в Японії. Вони стануть спадщиною Ігор в Токіо».

На думку голови Оргкомітету 32-ї Олімпіади Йосіро Морі, «включення всіх запропонованих дисциплін подарує молодим атлетам шанс реалізувати свою мрію – взяти участь в найбільшій спортивній події планети – і надихне їх досягати найвищих вершин не тільки в спорті, але й в житті».

Додаткові види спорту в Токіо жодним чином не вплинуть на атлетів чи змагання з існуючих олімпійських дисциплін, а також не є обов’язковими для майбутніх міст-господарів. Наразі основна змагальна частина Олімпіади залишається незмінною.

При вивченні та погодженні пропозицій, МОКом враховано низку чинників, серед яких гендерна рівність й привабливість для молоді.

Внесення нових видів додасть до існуючої олімпійської програми 18 подій за участі 474 спортсменів, з рівною кількістю жінок і чоловіків в усіх дисциплінах, окрім бейсболу/софтболу, тому що при однаковій кількості команд-учасниць, у софтболі за один колектив виступають 15 гравців, а в бейсболі – 24.

Дискусії щодо програми з існуючих 28 олімпійських видів спорту на Олімпіаді в Токіо-2020 році наразі тривають і будуть завершені Виконкомом МОК в середині 2017 року.

Принциповим для Оргкомітету Токійської олімпіади було включення до програми Ігор виду спорту – карате, адже саме Японія є колискою цього виду бойового мистецтва

Роман Хімяк, управління фізичної культури та спорту ЛОДА

Інші новини

ukУкраїнська