Ігор Жданов зустрівся із головою Всесвітнього антидопінгового агентства сером Крейгом Ріді

12/08/2016

 • Під час перебування в олімпійському штабі в Ріо-де-Жанейро Міністр молоді та спорту Ігор Жданов провів робочу зустріч із президентом Всесвітнього антидопінгового агентства, сером Крейгом Ріді.

  На переговорах, які тривали годину, обговорили розвиток антидопінгової програми в Україні:

  “Ми обмінялися думками щодо нещодавньої провокації, влаштованої проти ВАДА та України так званими російськими пранкерами. Я особисто запевнив Крейга Ріді, що Україна усіма можливим способами підтримує жорстку позицію ВАДА у боротьбі з допінгом. Ми, як держава, приєдналися до всіх відповідних міжнародних документів. Також були розроблені необхідні зміни до Закону України «Про антидопінговий контроль у спорті». Профільний комітет ВРУ схвалив цей законопроект у червні 2016 р. та рекомендував до розгляду у сесійній залі”.

  Під час розмови із Крейгом Ріді Ігор Жданов наголосив, що був розчарований рішенням МОК допустити частину російських спортсменів до Олімпіади; “Як міністр спорту України вважаю це рішення несправедливим. У той же час, ми підтримуємо рішення Міжнародного паралімпійського комітету щодо відсторонення російської збірної від Паралімпіади за систематичне вживання допінгу”.

  Також Міністр подякував Крейгу Ріді за допомогу Україні на шляху становлення сильної та ефективної національної антидопінгової програми. У тому числі за візит делегації ВАДА у травні цього року. У результаті, Україна отримала важливі методичні рекомендації щодо вдосконалення роботи по боротьбі із допінгом у спорті. Національний антидопінговий центр України також налагодив дуже корисне співробітництво з Національним антидопінговим агентством Німеччини.

  У свою чергу, президент ВАДА відзначив зусилля України по боротьбі з допінгом. Крейг Ріді пообіцяв і надалі підтримувати розвиток антидопінгової програми в нашій державі. З цією метою, до кінця цього року в Україну має прибути нова місія ВАДА.

Інші новини

ukУкраїнська