НА ЛЬВІВЩИНІ ЗАВЕРШИЛИСЯ МІЖНАРОДНІ ЗМАГАННЯ ЗІ СТРІЛЬБИ З ЛУКА «ЗОЛОТА ОСІНЬ – 2016»

12/09/2016

В День фізичної культури та спорту у Львові на площі перед Палацом Потоцьких по-справжньому святково завершилися 53-і Міжнародні змагання зі стрільби з лука «Золота осінь», які цьогоріч були приурочені 85-річчю від дня створення Всесвітньої федерації стрільби з лука, що була заснована у місті Лева.

Серед організаторів змагань: Львівська обласна державна адміністрація, Львівська міська рада, Федерація стрільби з лука України, відділення НОК України у Львівській області, управління сім’ї, молоді та спорту Львівської міської ради, управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, Львівська обласна федерація стрільби з лука, обласна організація ФСТ «Динамо» України.

Цей турнір є одним з найдавніших спортивних змагань, який з 1964 року проводиться саме у Львові і є одним із найпрестижніших турнірів Європи та України зі стрільби з лука й відноситься до основних рейтингових змагань лучного сезону України 2016 року й включений до міжнародного календаря Всесвітньої федерації стрільби з лука (WA).

За перемогу змагалися понад 200 лучників, що представляли команди: Азербайджану та збірні 10 областей України та м. Києва. Високий статус цьогорічних змагань підтвердила присутність спортсменів найвищого рівня – чемпіонів світу, Європи та України, призерів Олімпійських ігор.

Паузи у виступах лучників прикрасили дівчата – черлідери «Львівські янголи».

Кращими у фінальній серії, що відбулася в середмісті стародавнього Львова, виявилися

серед жінок:

1 місце – Анастасія Павлова (Херсонська область)

2 місце – Анна Пархоменко (Київ)

3 місце – Ольга Сенюк (Баку, Азербайджан)

серед чоловіків:

1 місце – Георгій Іваницький (Львівська область)

2 місце – Олексій Гунбін (Сумська область)

3 місце – Віталій Комонюк (Львівська область)

серед жіночих команд:

1 місце – Львівська область-1 (Соломія Трапезнікова, Олена Михайлова, Тамара Паламарчук);

2 місце – Львівська область-ШВСМ (Катерина Соколенко, Катерина Палеха, Катерина Шабалітова);

3 місце – Харківська область (Анастасія Маркова, Катерина Мазорчук, Анастасія Волобуєва).

серед чоловічих команд:

1 місце – Сумська область (Олексій Гунбін, Микита Шишкін, Олександр Скачко);

2 місце – Львівська область-ШВСМ (Ярослав Мокринський, Маркіян Івашко, Юрій Гавелко);

3 місце – Львівська область-«Електрон» (Сергій Антонов, Борис Гірний, Георгій Іваницький).

серед змішаних команд:

1 місце – Львівська область-«Електрон» (Таїсія Іванова, Георгій Іваницький);

2 місце – Сумська область (Поліна Родіонова, Олексій Гунбін);

3 місце – Львівська область-ЗСУ (Соломія Трапезнікова, Любомир Бужович).

Найцікавішою стала завершальна дуель Суперфіналу: в шоу, вперше проведеному на «Золотій осені», змагалися переможці в індивідуальних розрядах серед жінок та серед чоловіків. Переміг Георгій, вистріливши в заключному сеті максимум – три десятки!

Переможців привітали Львівський міський голова Андрій Садовий, заступник начальника управління фізичної культури та спорту Львівської облдержадміністрації, відповідальний секретар відділення НОК України у Львівській області Оксана Вацеба, президент Львівської обласної федерації стрільби з лука Олександр Калініченко та ін.

Загалом Львів для стрільби з лука є історичним містом, саме тут у 1931 році було створено Міжнародну федерацію стрільби з лука (FITA). Саме у Львові відбувся і перший чемпіонат світу, саме у Львові народилася, мешкає, вчиться, працює найбільша кількість лучників України, чиї імена назавжди залишилися в історії цього виду спорту, як чемпіонів та рекордсменів світу та Європи ще з часів, коли стрільба з лука робила перші кроки на світовій арені.

Довідково.

4 вересня 2016 року світова міжнародна спортивна спільнота відзначила 85-річчя утворення у Львові Міжнародної Федерації стрільби з лука.

Окрім цього, 85 років тому у Львові було проведено Перший чемпіонат світу стрільби з лука!

Стрільба з лука входила до програм Олімпійських ігор 1900, 1904, 1908 та 1920 років. Програму окремих видів спорту перших Олімпійських ігор визначали національні федерації та оргкомітети країн, у яких вони організовувались. За таких умов організатори змагань стрільби з лука ніяк не могли дійти згоди у визначенні чітких правил та регламенту проведення змагань. Наслідком цього було те, що переможцями змагань стрільбі з лука переважно ставали представники винятково тих країн, в яких Олімпійські ігри організовувались. Подібна негативна тенденція призвела до того, що у 1924 році стрільбу з лука було вилучено з програм Олімпійських ігор. А от повернулася стрільба з лука до сім’ї олімпійських видів спорту лише у 1972 році. Історично так склалося, що у поверненні стрільби з лука до програм Олімпійських ігор важливе місце відіграли події, які відбулися у Львові в 1931 році.

Таких подій було дві. Першою було проведення ПЕРШОГО чемпіонату світу літом 1931 року. З метою спрощення організаційних питань, перший чемпіонат світу лучників було проведено одночасно з 28-м чемпіонатом світу з кульової та мисливської стрільби. Для проведення Чемпіонату світу згаданих видів спорту в районі Клепарова (зараз це сучасний спортивний комплекс МО України) були споруджені найсучасніші на той час стрілецькі тири: сім для кульових видів стрільби, два – для мисливських та одне – для лучників. Поле для стрільби з лука мало сто метрів у довжину. В кожному кінці поля було встановлено по вісім щитів і в залежності від розташування сонця лучники здійснювали стрільбу в різних напрямках. Чемпіонат світу стрільби з лука відбувався з 23 серпня по 2 вересня 1931 року. Участь в змаганнях приймали 22 спортсмени з Швеції, Чехословаччини, Франції та Польщі. Серед учасників змагань був навіть такий ветеран лучного спорту, як француз Гастон Кюнтен, який стріляв ще на Олімпійських іграх 1908 року у Лондоні. Стрільба велася на дистанціях 30, 40 та 50 метрів по мішені діаметром 80 см. Преможцем першого чемпіонату світу став представник Польщі Міхал Савицький – 478 очок, другою була майбутня багаторазова чемпіонка світу Яніна Курковська – Спихайова – 467 очка, а третім – француз Рене Александрі – 455 очка.

Другою епохальною подією було проведення у Львові ПЕРШОГО установчого Конгресу міжнародної федерації стрільби з лука. Ініціаторами проведення Конгресу виступив Польський союз лучників. Конгрес почав роботу 4 вересня 1931 року в 10 00 (це була п’ятниця) в дискусійному залі Львівської мерії. Делегатами конгресу були представники національних федерацій стрільби з лука Угорщини, Італії, Польщі, США, Франції, Чехословаччини та Швеції. Окрім представників зазначених країн в роботі конгресу приймали участь представник міністерства закордонних справ Польщі, голова оргкомітету проведення Чемпіонату світу та представник преси з Швейцарії. Головував на Конгресі Віце-Президент федерації стрільби з лука Франції пан Квінтін. На початку роботи Конгресу виступив представник міністерства закордонних справ Польщі, пан Войтковські. Він висловив сподівання про те, що організація міжнародної федерації стрільби з лука відкриє нові обрії для дружби та співробітництва між країнами усього світу. Підсумком роботи Конгресу стало створення Міжнародної федерації стрільби з лука (абр. ФІТА) та затвердження її Статуту. За підсумками голосування першим Президентом ФІТА було обрано Мечислава Фулярського (Польща). Кількість голосів, які він отримав при голосуванні – 4. Його основний конкурент – Броніслав Перзохала (Польща) отримав 3 голоси. Було також обрано Віце-Президента та членів ради федерації. За пропозицією Фулярського було визначено річний членський внесок від кожної національної федерації в розмірі 250 франків. Мечислав Фулярський виконував обов’язки Президента ФІТА не так довго. Вже за кілька місяців після проведення Конгресу його було замінено і Президентом ФІТА став Броніслав Перзохала. Зміну президентів керівництво польського союзу лучників пояснювало зайнятістю капітана польської армії Фулярського на службі і відповідно відсутністю можливості виконувати обов’язки Президента ФІТА. А вже Броніслав Пєжхала виконував функції Президент ФІТА аж до 1946 року.

Дві визначні події які відбулися у Львові в 1931 році позитивно вплинули на зростання популярності стрільби з лука в усьому світі. На останній момент, до складу сім’ї членів міжнародної федерації входить понад 160 національних федерацій. З цього приводу не так давно назву федерації ФІТА було змінено на ВСЕСВІТНЯ СТРІЛЬБА З ЛУКА (WA). Але не зважаючи на зміну назви, правонаступником ініціативи об’єднання усіх лучників світу залишається славне місто ЛЬВІВ, яке має право на святкування ювілеїв згаданих подій кожні п’ять років! Окрім цього, тренери та лучники Львівщини щорічно докладають зусиль для того, щоб про Львів щорічно згадували ще і тоді, коли на п’єдестали пошани змагань вищого ґатунку піднімаються представники вже визнаної «львівської школи стрільби з лука»!

Прес-реліз склав президент Львівської обласної федерації стрільби з лука  О. Калініченко

Інші новини

ukУкраїнська