Україна – у трійці лідерів

12/09/2016

У столиці Азербайджану Баку на фінішну пряму вийшла Всесвітня шахова Олімпіада, де успішно виступає чоловіча й жіноча команди України. За два тури до завершення Олімпіади обидві дружини перебувають у зоні лідерів, а випускниці Львівського державного університету фізичної культури сестри Анна та Марія Музичук демонструють якісну й стабільну гру.

Зокрема, у сьомому турі українки змагалися із збірною Китаю на чолі з лідером світового рейтингу, чемпіонкою світу Хоу Іфань. Старша із сестер Музичук Анна на першій дошці зіграла з нею внічию. Також унічию завершила свою партію Марія Музичук на другій дошці, як і Анна Ушеніна – на четвертій. А от поразка досвідченої Наталії Жукової позбавили шансу українок на нічийний підсумок зустрічі з Китаєм (1,5:2,5), який захопив лідерство.

Поразка від китаянок дещо вибила з психологічної рівноваги наших дівчат і вони завершили миром наступну командну зустріч з Угорщиною – 2:2 (унічию зіграли Анна Музичук і Наталя Жукова, програла Марія Музичук, перемогла Інна Гапоненко). У дев’ятому турі проти команди-господарів українки мобілізувалися й впевнено перемогли – 3:1. Знову потішили перемогами Анна і Марія Музичук та Інна Гапоненко, унічию зіграла Анна Ушеніна.

Отож, після 9-ти турів жіноча збірна України йде третьою після Китаю та Польщі. Сьогодні, 12 вересня, українки зустрічаються із збірною Індії, а завтра, 13 вересня – заключний тур Всесвітньої Олімпіади, який і розставить усі команди по своїх місцях.

Приємно вражає своєю грою чоловіча збірна України, яка вперше виступає без багаторічного лідера Василя Іванчука. У нього понизився світовий рейтинг і тепер на першій дошці виступає Павло Ельянов. Наразі у його активі лише одна перемога у другому турі над албанцем Дервіші й чотири нічиї. Після двох поспіль поразок від американця Каруано й представника Канади Барєєва тренери нашої збірної дали відпочити Ельянову й у зустрічі з грузинами на першій дошці виступав Руслан Пономарьов. Щоправда й він програв Джобаві, але підстрахували партнери по збірній. Львів’яни Юрій Криворучко та Андрій Волокитін разом із Антоном Коробовим перемогли і команда України святкувала важливу перемогу над Грузією – 3:1. Перед тим, у поєдинку сьомого туру українці попри поразку Ельянова й нічию Криворучка, перемоги здобули Коробов і Волокитін – 2,5:1,5. А в матчі з Індією загальнокомандну перемогу Україні принесла результативна гра Антона Коробова на четвертій дошці – 2,5:1,5 (нічиї розписали Ельянов, Пономарьов і Криворучко). Отож, збірна України за два тури до фінішу переслідує лідера команду США, яка на турнірі ще не програвала і нас обіграла у шостому турі.

Інші новини

ukУкраїнська