У ЛДУФК відбулася презентація енциклопедії та документального фільму з нагоди 70-річчя Університету

19/09/2016

15 вересня у Львівському державному університеті фізичної культури відбулася презентація енциклопедії «Львівський державний університет фізичної культури. 1946–2016» та документального фільму «Львівський державний університет фізичної культури – 70 років» з нагоди 70-річчя Університету. В залі зібралося безліч гостей, серед яких були студенти, професорсько-викладацький склад університету, представники спортивних організацій та мас-медій.

Ректор ЛДУФК, професор Євген Никодимович Приступа, привітав усіх присутніх з нагоди 70-річчя Університету та зазначив: «Я надзвичайно пишаюся тим, що в досить короткий термін нам вдалося зробити таку колосальну роботу».

Керівник редакційно-видавничого відділу Оксана Борис розповіла детальніше гостям про енциклопедію, а послухати було про що, адже робота над будь-яким виданням – це надзвичайно клопітка праця. Загальний обсяг енциклопедії становить 488 сторінок на котрих подано 47 статей про структурні підрозділи Університету, близько 500 статей-персоналій та 800 світлин. Оксана Борис подякувала усім хто долучився до створення енциклопедії та зазначила, що ЛДУФК є єдиним україномовним видавництвом у галузі фізичної культури та спорту, тому працювати над енциклопедією «Львівський державний університет фізичної культури. 1946–2016» – це велика честь, але водночас і надзвичайно велика відповідальність.

Після презентації енциклопедії на гостей чекав ще один приємний сюрприз – показ документального фільму «Львівський державний університет фізичної культури – 70 років». Начальник відділу інформаційного забезпечення, профорієнтації та працевлаштування Мирослава Бакан розповіла детальніше про фільм та ідею створення: «Фільм є документальним, адже відображені в ньому події відбуваються в хронологічному порядку. А от щодо ідеї створення фільму, то вона належить ректорові ЛДУФК Євгенові Никодимовичу Приступі». Найбільше до створення фільму долучилися: Григорій Унгурян, який займався відеозйомкою та монтажем, а також Ростислав Коваль – автор тексту. Усі присутні з захопленням переглядали документальну кінокартину у якій перепліталися кадри з історичного минулого та сьогодення ЛДУФК, завдяки цьому дехто мав змогу згадати свої навчальні роки проведені в університеті, а деякі студенти детально ознайомилися з історичним минулим вишу. Багато хто побачив себе та своїх друзів на екрані та був приємно здивований. Важливим було й те, що фільм жодним чином не дублював енциклопедію, а лише доповнював її. Завдяки фільму гості ознайомилися з минулим та сьогоденням славнозвісного ЛДУФК.

Після цього ректор нашого вишу урочисто передав перший примірник енциклопедії та документального фільму бібліотеці Львівського державного університету фізичної культури.Після презентації енциклопедії та фільму з нагоди 70-річчя Університету виступив відомий спортивний журналіст Іван Яремко, зазначивши, що робота над виданням є дуже важкою та клопіткою, проте енциклопедія – це навічно. Також до обговорення долучився ще один відомий журналіст, чий голос звучав за кадром у документальному фільмі про Університет – Зиновій Суходуб: «Перш за все, я хотів би подякувати усім за співпрацю. За те що мені пощастила прожити трішки життя разом з вами, адже у вашому колективі є багато чудових людей з якими я не лише працював, а й дечому навчався, а це дуже важливо».

http://www.ldufk.edu.ua/

Інші новини