Двоє спортсменів Львівщини змагатимуться в ХІІІ зимовому Європейському юнацькому олімпійському фестивалі

31/01/2017

Упродовж 11 – 18 лютого 2017 року в турецькому Ерзурумі триватимуть змагання ХІІІ зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю. Цими днями НОК України затвердив персональний склад української делегації на участь у зимовому Європейському спортивному молодіжному форумі (зимовий ЄЮОФ) 2017 року.

Серед членів національної збірної команди України в Ерзурумі змагатимуться й двоє спортсменів Львівщини – гірськолижники Анастасія Шепіленко (2000 р.н.) та Роман Ковалевський (1999 р.н.). Вихованці тренера Юлії Шепіленко виступатимуть в слаломі, слаломі-гіганті та в командних змаганнях.

Загалом молоді українські спортсмени виступатимуть в 7 видах програми з 9 представлених в програмі фестивалю: біатлоні (8 атлетів); гірськолижного спорті (2); лижних перегонах (4); стрибках на лижах з трампліну (1); сноубордингу (4); шорт-треку (4); фігурному катанні на ковзанах (2).

У змаганнях зимового ЄЮОФ-2017 візьмуть участь 832 спортсмена з 40 країн Європи. Талісман ХІІІ зимового Європейського юнацького олімпійського фестивалю отримав ім’я «Карбейаз» (Karbeyaz), що символізує родючість та надію на злагоду, мир, дружбу й повинен стати джерелом натхнення для юних олімпійців Європи.

Довідково:

Європейські юнацькі олімпійські фестивалі (ЄЮОФ)– це комплексі змагання, що проводяться під патронатом Міжнародного Олімпійського Комітету та Європейських Олімпійських Комітетів (ЄОК) за участю усіх європейських країн.

Змагання проводяться в непарні роки із зимових та літніх видів спорту та регламентуються Хартією ЄЮОФ, що затверджена Генеральною асамблеєю (ЄОК) 13 грудня 2003 року.
Вік учасників в залежності від видів спорту 13-17 років.

Слід зазначити, що слово «олімпійський» у назві Фестивалю не випадково. Всі атрибути і ритуали його проведення повністю відповідають «дорослим» Олімпійським іграм.

Учасники розміщуються в Олімпійському селищі, яке повинне вміщувати 3 300 осіб (включно з офіційними особами) для літніх фестивалів і 1 300 чоловік – для зимових.

Церемонія відкриття, на якій, як правило, присутній Президент МОК, передбачає парад учасників. Делегації, як і на Олімпійських іграх, проходять в алфавітному порядку мови країни-учасниці, за виключенням Греції, яка очолює парад і господарів Фестивалю, які замикають парад.

Під час виконання Олімпійського гімну на стадіон вноситься і піднімається Олімпійський прапор, запалюється Олімпійський вогонь, який палає протягом усього періоду змагань, спортсмен-учасник і суддя країни-організатора приймають олімпійську клятву. Також проводиться естафета Олімпійського вогню. Вогонь запалюється в Греції, а далі проходить по країні, що приймає Фестиваль.

Під час нагородження в честь призерів піднімаються національні прапори і виконується гімн країни на честь переможця.

Також під час Європейських юнацьких олімпійських фестивалів проводиться і допінг-контроль учасників.

Фестиваль має не лише спортивне значення, але і відіграє значну роль в освіті та спілкуванні молодих людей через спорт та завдяки йому, популяризуються олімпійські ідеали і пропагується олімпійських рух та здоровий спосіб життя.Інші новини