Честь гірськолижного спорту України на Європейському Олімпійському фестивалі захищатимуть львів’яни

10/02/2017

У суботу, 11 лютого, у турецькому місті Ерзурум пройде церемонія офіційного відкриття XIII Європейського юнацького Олімпійського фестивалю. У цих змаганнях, які проводяться під егідою Міжнародного Олімпійського Комітету, за нагороди у 9-ти видах програми боротимуться 832 спортсмени з 40 країн. Вік учасників фестивалю зимових видів спорту – 13-17 років.

Відстоювати честь українського спорту до Ерзурума вирушили 25 молодих спортсменів з України. Усі вони вибороли спеціальні ліцензії для участі у цьому престижному спортивному форумі. Українці змагатимуться у семи видах програми: біатлоні, лижних перегонах, стрибках на лижах з трампліну, сноубордингу, шорт-треку, фігурному катанні на ковзанах та у гірськолижному спорті.

Міні-команду українських гірськолижників на Фестивалі в Ерзурумі сформували лише з двох спортсменів. Обидвоє – представники Львівщини. Це Анастасія Шепіленко та Роман Ковалевський. Вони виступатимуть на трасах спеціального та гігантського слаломів, а також виступлять у командному турнір гірськолижників.

За сприянням відділення Національного Олімпійського Комітету у Львівській області з нагоди Фестивалю в Ерзерумі у Львові в училищі фізичної культури провели урочисту церемонію підняття національного прапора України та прапора НОК. Почесну місію підняття стягів довірили Анастасії Шепіленко.

Десятикласниця Львівського училища фізкультури Настя Шепіленко до Ерзерума вирушила після дуже вдалих виступів на чемпіонаті України, який проходив у січні. Вона перемогла у змаганнях у юнацькій віковій категорії. А у конкуренції з дорослими гірськолижниками України здобула бронзу у слаломі.

Після цих перемог Анастасію включили до складу національної «дорослої» збірної України з гірськолижного спорту. Крім того, кандидат у майстри спорту Шепіленко здобула можливість отримати звання майстра спорту України. Відповідні документи тренери Анастасії вже підготували.

Успіхи Насті вражають і тому, що підготовка класного гірськолижника є неймовірно витратною справою. Гідно готуватися до змагань найвищого рівня наразі можна лише на трасах у Європі. Більшість витрат на підготовку Насті несе її мати (і, водночас, тренерка) Юлія Шепіленко.

Попри об’єктивні труднощі, професійне зростання Анастасії триває. І гідний її виступ на змаганнях XIII Європейського юнацького Олімпійського фестивалю, вочевидь, стане ще одним кроком на шляху до найвищих спортивних вершин.

 «На усіх змаганнях, які проводяться під егідою Міжнародного Олімпійського Комітету представники України відзначаються гідними виступами. Впевнений, що так буде і в Ерзурумі. Бажаю усім 25-ом молодим представникам збірної України красиво у благородній боротьбі на змаганнях, які проходитимуть під стягом Олімпійським, відстоювати честь нашого національного прапора. А за львів’ян – Анастасію Шепіленко і Романа Ковалевського, звісно, буду вболівати в особливий спосіб. Настю і Романе, на змаганнях у Туреччині виступіть сильніше, аніж сильними ви були ще вчора. Це найголовніша запорука вірного шляху до вершин світового спорту», — у такий спосіб побажав гарних результатів нашим спортсменам перед стартом Фестивалю зимових видів спорту голова відділення Національного Олімпійського Комітету у Львівській області Юрій Турянський.

Прес-службаІнші новини