Юний весляр з Наварії Тарас Кузик – володар ліцензії ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських ігор-2018

27/04/2018

Приємна новина надійшла з іспанської Барселони, де на світовому кваліфікаційного турнірі з веслування визначалися володарі путівок на цьогорічні Юнацькі Олімпійські Ігри, що відбудуться в жовтні 2018 року в м. Буенос-Айресі (Аргентина).

Член юнацької збірної України з веслування на байдарках і каное, вихованець тренера-викладача ДЮСШ-3 Романа Мищишина, учень Наварійської загальноосвітньої школи Тарас Кузик виборов у складі «синьо-жовтої» збірної заповітну ліцензію. Юний каноїст в Іспанії виявився 16-м у спринті («вісімка») та 9-м у слаломі, що гарантувало йому 5 місце в загальному світовому рейтингу та другу позицію серед європейців (квота для Європи – 6 місць).

Загалом на цих представницьких змаганнях молоді українські веслярі здобули 2 ліцензії – окрім представника Львівщини Тараса Кузика, херсонська каноїстка Аміна Паламарчук виявилася 5-ю серед європейських спортсменок (10-а у спринті, 29-а у слаломі).

Імена спортсменів, які представлятимуть Україну в Буенос-Айресі у веслуванні на каное будуть відомі за підсумками фінального національного відбору.

Варто зауважити, що 25 квітня ц.р. під час свого засідання Виконавчий комітет Національного олімпійського комітету України під головуванням президента НОК Сергія Бубки розглянув низку питань щодо процесу підготовки та забезпечення участі української делегації у ІІІ літніх Юнацьких Олімпійських іграх, які з 6 по 18 жовтня відбудуться в аргентинському Буенос-Айресі.

На сьогоднішній день 19 українських спортсменів у 8-ми видах спорту вже здобули почесне право представляти рідну країну в Буенос-Айресі. Вперше учасниками змагань стануть наші чоловіча та жіноча збірні з баскетболу 3х3, а також змішана пара зі спортивної акробатики.

Під час засідання було призначено шефа місії Олімпійської збірної України на ІІІ ЮОІ. Цю відповідальну місію довірено призерці Олімпійських ігор Анні Сорокіній, яка була в ролі шефа місії на нещодавніх зимових Олімпійських іграх в південнокорейському Пхьончхані.

За підсумками засідання Виконком НОК узгодив склад робочої групи, що опікуватиметься підготовкою українців до Буенос-Айресу-2018, затвердив план заходів та список спортсменів-кандидатів до участі у ІІІ ЮОІ.

Ліцензійний відбір на Ігри триватиме до кінця літа, а остаточна заявка української команди буде сформована у вересні.

Довідково

ІІІ ЮОІ-2018 відбудуться в аргентинському Буенос-Айресі з 6 до 18 жовтня. Вперше Юнацькі Олімпійські ігри пройдуть за межами Азії (Сингапур-2010, Нанкін-2014). В найпрестижнішому старті упродовж 12 днів змагатимуться юні атлети віком 15-18 років з 206-ти країн планети, які розіграють 1 250 нагород у 32 видах спорту. Змагання пройдуть під таким гаслом «Відчуй майбутнє». Лозунг цих Юнацьких Ігор несе в собі надію, що 3 998 спортсменів, які братимуть участь в перших в історії ЮОІ з чіткою гендерною рівністю (1 999 хлопців та 1 999 дівчат), стануть прикладом ентузіазму, взаємодії та єдності, а також джерелом для життєвих покращень через спорт для молодих людей по всьому світу.

Інші новини

ukУкраїнська