Рапіристи Сенюта і Юнес – переможці ХХV Меморіалу Вадима Андрієвського

10/12/2018

У Львові завершився ювілейний, уже 25-й за ліком традиційний Відкритий Всеукраїнський турнір з фехтування, присвячений пам’яті заслуженого тренера СРСР, одного із засновників української школи фехтування, колишнього ректора Львівського державного тоді ще інституту, а нині університету фізичної культури, професора Вадима Олексійовича Андрієвського.

Упродовж трьох днів, з 3-го по 5-е грудня, провідні спортсмени України на фехтувальних доріжках комплексної спортивної бази «СКІФ» ЛДУФК імені Івана Боберського визначали переможців та призерів в особистій першості змагань з фехтування на шаблях та рапірах серед чоловіків і жінок. Загалом на фехтувальні доріжки вийшло 125 мушкетерів, які приїхали до міста Лева, аби не лише поборотися за почесні нагороди, а й вшанувати пам’ять про Людину, яка усе своє життя присвятила вихованню майстрів фехтування світового рівня на усіх видах зброї та підготовці майбутніх тренерів, чимало з яких разом зі своїми учнями зійшли на медальний подіум чемпіонатів світу і Європи та Олімпійських ігор, та завдяки якій про українську школу фехтування загалом і львівську зокрема дізналися у найвіддаленіших куточках нашої планети.

Зазначимо, що серед учасників були й гості з Молдови та Туреччини. Мала прибути до міста Лева й команда із Білорусі, в попередній заявці якої значилося більше 20-ти фехтувальників. Однак в останній момент їм у приказному порядку Міністерство спорту Білорусі, за вказівкою тамтешнього Міністерства закордонних справ, «порадило» відмовитися від участі у турнірі в столиці Галичини. Та це вже проблеми наших сусідів. Звісно, від участі білорусів звітні змагання лише б виграли. Але потрібно відзначити, що цьогорічний Меморіал Вадима Андрієвського був чи не найсильнішим за усю чвертьвікову його історію проведення. Достатньо сказати, що до міста Львова в повному складі прибули національні збірні України з усіх чотирьох видів зброї, а також молодіжні й кадетські команди. Воно й зрозуміло, адже звітні змагання вже багато років включені в офіційний календар Національної Федерації фехтування України та не перший сезон є етапом Кубка України й одним із змагань, результати якого враховуються при відборі до збірних команд країни, які захищатимуть спортивну честь синьо-жовтого прапора на найпрестижніших турнірах світового й континентального рівнів.

Відкривав Меморіал турнір у жіночій рапірі. Головні сподівання львівських вболівальників були пов’язані у стартовий день з випускницею ЛДУФК Олександрою Сенютою, яка, щоправда, з низки причин, хоча й мешкає у Львові, але представляє столицю. У минулі роки вона неодноразово була призеркою наших змагань, але вперше зійшла на найвищу сходинку подіуму тільки минулого року. Цікаво, що минулорічне «золото» вона виборола, повернувшись на фехтувальну доріжку, щойно вийшовши з декретної відпустки. Перемогла Олександра й цього разу, причому захистила титул дуже впевнено. На шляху до фіналу учениця Вікторії Волкової виграла усі бої без найменших шансів для своїх суперниць. Достатньо сказати, що в чвертьфіналі та півфіналі вона здолала супротив Аліни Рапінець з Ужгорода та киянки Дарії Миронюк з перевагою у дев’ять уколів, вигравши кожен з цих боїв з рахунком 15:6.

В іншій половині турнірної сітки до фіналу дісталася киянка Катерина Буденко, яка у півфіналі також з рахунком 15:6 «переколола» Аліну Палазюк з Миколаєва. Відзначимо, що остання стала автором найбільш гучної сенсації дня. У чвертьфіналі Аліна зуміла вирвати перемогу одним уколом (15:14) у одного з лідерів збірної України киянки Катерини Ченцової. Тим самим вона перекреслила прогнози фахівців, які бачили фінал Сенюта – Ченцова.

Цікаво, що рік тому Сенюта в фіналі з рахунком 15:9 обіграла Олександру Буденко, а тепер на неї чекала «золота» дуель проти її молодшої сестри Катерини, яку мало хто очікував побачити у головному бою дня. Фінал розпочався з швидких, а головне, влучних атак львів’янки. Не пройшла й хвилина поєдинку, а на табло горіли цифри 5:0 на її користь. Та Катерина зуміла прийти до тями після провального старту. Втім, тут далася взнаки й втома Сенюти, яка після бою у коментарі журналістам зізналася, що чим далі, тим у фіналі сил залишалося усе менше. Однак у підсумку Буденко-молодша хоча й повернула інтригу, але оформити камбек не змогла. Коли закінчився час бою – три періоди по три хвилини чистого часу, рахунок був 14:10 на користь Олександри Сенюти, яка тим самим здобула друге «золото» поспіль.

Перемогою господарів, причому подвійною, завершився для господарів і другий день змагань, коли боротьбу вели чоловіки-рапіристи. У цьому виді зброї вже багато років на внутрішній арені усе зводиться до протистояння фехтувальних шкіл Львова та Києва, яке проходить з перемінним успіхом. Ось і на звітному турнірі, як і рік тому, до півфіналу пробилися по два рапіристи з цих команд. Більше того, три учасники вирішальних боїв за медалі були ті самі: киянин Дмитро Чучукало та львів’яни – третьокурсник ЛДУФК Максим Гаравський і випускник нашого університету Клод Юнес (на фото). Квартет доповнив цього разу представник столиці Андрій Погребняк, в колекції нагород якого є особиста медаль чемпіонату Європи.

У першому півфіналі зійшлися Чучукало і Юнес. Рік тому на цій же стадії киянин, між іншим, чемпіон Всесвітньої Універсіади-2017, вирвав мінімальну перемогу – 15:14. На реванш Юнес чекав рівно рік. Адже після того бою турнірна доля Дмитра і Клода не зводила на жодному із змагань. Звісно, усі очікували, що й цього разу інтрига зберігатиметься до самого кінця поєдинку. І справді початок був саме таким: Юнес відкрив рахунок, на що Чучукало відповів двома влучними уколами і повів – 2:1. А от далі на фехтувальній доріжці почало відбуватися щось неймовірне. Адже коли в очній дуелі сходяться два мушкетери практично одного рівня, то зазвичай боротьба увесь час триває, що називається, укол в укол. Та нічого подібного конкретно в цьому бою глядачі не побачили. Пропустивши другий укол, Клод видав результативну серію дій – як атакувальних, так і захисник та контратакувальних, що дозволили йому нанести 12(!) влучних уколів поспіль. Чучукало нічого не міг протиставити галичанину, хоча рук не опускав і робив усе, що міг. Та Юнес, впіймавши кураж, довів рахунок до 13:2. І лише після цього він трохи збавив оберти, але виграв у підсумку все одно дуже переконливо: рахунок 15:5 – це однозначно більше, ніж просто реванш за минулорічну мінімальну поразку. Додамо, що Клод Юнес увосьме виграв Меморіал Вадима Андрієвського.

ФЕХТУВАННЯ

ХХV ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ТУРНІР ПАМ’ЯТІ

ВАДИМА АНДРІЄВСЬКОГО

3–5 грудня 2018 р. Львів.

КСБ «СКІФ» ЛДУФК імені Івана Боберського

Рапіра. Жінки. Особиста першість (34 учасниці)

Чвертьфінал

 • Олександра Сенюта (Львів / Київ) – Аліна Рапінець (Ужгород) – 15:6
 • Дарія Миронюк (Київ) – Анастасія Садій (Київ) – 15:13
 • Катерина Буденко (Київ) – Анна Тараненко (Київ) – 15:14
 • Аліна Палазюк (Миколаїв) – Катерина Ченцова (Київ) – 15:14

Півфінал

 • Олександра Сенюта (Львів / Київ) – Дарія Миронюк (Київ) – 15:6
 • Катерина Буденко (Київ) – Аліна Палазюк (Миколаїв) – 15:6

Фінал

 • Олександра Сенюта (Львів / Київ) – Катерина Буденко (Київ) – 14:10

Рапіра. Чоловіки. Особиста першість (50 учасників)

Чвертьфінал

 • Клод Юнес (Львів) – Ярослав Степура (Київ) – 15:5
 • Дмитро Чучукало (Київ) – Ростислав Герцик (Львів) – 15:10
 • Максим Гаравський (Львів) – Євгеній Воданюк (Молдова) – 15:5
 • Андрій Погребняк (Київ) – Володимир Колтиго (Київ) – 15:5

Півфінал

 • Клод Юнес (Львів) – Дмитро Чучукало (Київ) – 15:6
 • Максим Гаравський (Львів) – Андрій Погребняк (Київ) – 15:14

Фінал

 • Клод Юнес (Львів) – Максим Гаравський (Львів) – 15:5

Шабля. Жінки. Особиста першість (16 учасниць)

Чвертьфінал

 • Ольга Харлан (Київ) – Олена Кравацька (Одеса) – 15:2
 • Ірина Щукла (Туреччина) – Олена Писаренко (Київ) – 15:12
 • Ольга Жовнір (Нетішин) – Олександра Мамонтова (Миколаїв) – 15:12
 • Олена Прокуда (Миколаїв) – Аліна Комащук (Нетешин) – 15:11

Півфінал

 • Ольга Харлан (Київ) – Ірина Щукла (Туреччина) – 15:7
 • Ольга Жовнір (Нетішин) – Олена Прокуда (Миколаїв) – 15:7

Фінал

 • Ольга Харлан (Київ) – Ольга Жовнір (Нетішин) – 15:8

Шабля. Чоловіки. Особиста першість (25 учасників)

Чвертьфінал

 • Олексій Стаценко (Київ) – Євген Трифонов (Миколаїв) – 15:8
 • Андрій Ягодка (Одеса) – Богдан Платонов (Миколаїв) – 15:11
 • Юрій Цап (Миколаїв) – Вадим Байдаченко (Київ) – 15:7
 • Дмитро Пундик (Нетішин) – Олександр Каракай (Черкаси) – 15:12

Півфінал

 • Андрій Ягодка (Одеса) – Олексій Стаценко (Київ) –15:7
 • Юрій Цап (Миколаїв) – Дмитро Пундик (Нетішин) – 15:14

Фінал

• Андрій Ягодка (Одеса) – Юрій Цап (Миколаїв) – 15:10

ЛДУФК

Інші новини

ukУкраїнська