«Ukrainian Winnipeg» про візит зірок світового хокею братів Бабичів на Львівщину

10/01/2019

Чергове число передноворічного журналу «Вінніпег український» української громади канадського Вінніпегу («Ukrainian Winnipeg», ,#46 december 2018) одну зі своїх шпальт присвятило візиту на Львівщину зірок НХЛ братів українського походження Вейна і Дейва Бабичів, які вперше відвідали Україну, а також представників української спортової громади Канади Мирона Затварницького та Нестора Будика. Такий  візит успішно відбувся в листопаді 2018 року.

«Вінніпег український» подав розлогий репортаж про зустріч української канадської гокейної делегації із членами Олімпійської ради Львівщини, обласної федерації гокею та виконкомом відділення НОК України у Львівській області, зустріч з Почесним консулом Канади у місті Львові Оксаною Винницькою-Юсипович; про підписання тристоронньої угоди між відділенням НОК України у Львівській області, організацією «Канадські друзі хокею в Україні» (CFHU) у Вінніпезі й хокейним клубом «Галицькі Леви»; відвідання Львівського університету фізичної культури імені Івана Боберського, участь в урочистих церемоніях відкриття та нагородження кращих гравців та команд Карпатської молодіжної хокейної ліги (U-19) і міжнародного турніру з хокею «Львів Трофі 2018», де змагалися хокейні дружини з України, Польщі, Румунії, Словенії; проведення на Льодовій арені міста Новояворівська низки майстер-класів з юними гокеїстами, а також зустрічі з канадськими військовими, які перебувають в Яворівському районі Львівщини в Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного; з керівництвом товариства зв’язків з українцями з-за кордону «Україна-Світ»; а ще про візит на батьківщину дідуся братів Бабичів у Бродівський район.

Згідно родинних переказів, саме з Бродівщини походив дід відомих хокеїстів – Ілько Бабич, 1902 р.н., який у 10-річному віці виїхав з батьками у Канаду. Під час перебування на Брідщині почесні гості відвідали сесію Бродівської районної ради, зустрілися з представниками влади, громадськості. Роздали бажаючим свої світлини з автографами, зробили кілька колективних фото. Також побували на невеликій оглядовій екскурсії містом, відвідали Бродівський історико-краєзнавчий музей. А вже під час спілкування гостей з краєзнавцями і переглядом родинних записів батька відомих хокеїстів – Едварда Бабича, виявилося, що Ілько Бабич походив із села Білявці. Таким чином гості помандрували у це, недалеке від Бродів, село, де оглянули краєвиди, церкву, хати і господарські споруди, яка їм нагадали їхнє дитинство у провінції Альберта (Канада), де вони деякий час проживали біля фермерського господарства свого діда. Як відомо, під час першої хвилі української еміграції наприкінці ХІХ – початку ХХ ст. багато українців Галичини вирушили у пошуках кращої долі за океан. В цей час чимало жителів с. Білявці, яке мало неродючі піщані ґрунти, вирушило до далекої Канади в провінцію Альберта. Саме там близько 80 вихідців із села заснували і розбудували поселення Мирнам (назва походить від двох українських слів – «мир» і «нам»). Серед тих людей, очевидно, були і прадід з прабабою майбутніх відомих гокеїстів.

Довідково.

Брати Вейн Джозеф та Дейв Майкл Бабичі – уславлені канадські хокеїсти українського походження, одні з найяскравіших зірок в історії північноамериканської Національної хокейної ліги.

Вейн Джозеф Бабич зараз живе у Вінніпезі, провінція Манітоба, керує «Babych Hockey School». В переліку його досягнень участь в Матчах зірок WCJHL (1977, 1978), участь в Матчі всіх зірок НХЛ (1981). В сезоні-1978/1979 був номінантом Колдер Трофі, як один з найкращих новачків сезону в НХЛ.

Дейв Майкл Бабич входить у сотню кращих в НХЛ за кількістю зіграних матчів. Живе у Ванкувері, працює в системі «Ванкувер Кенакс». Його досягнення: срібний призер чемпіонату світу-1989, учасник Матчу всіх зірок НХЛ 1983 і 1984 років.

Також у складі делегації на Львівщині побували поважні гості з Вінніпегу, які представляють українську діаспору, зокрема організацію «Канадські друзі хокею в Україні» (CFHU): Мирон Затварницький – один з активних волонтерів української Олімпійської збірної під час зимової Олімпіади-2010 у Ванкувері та активний громадський діяч української західної діаспори Нестор Будик.

Інші новини

ukУкраїнська