У Львові відбувся Міжнародний турнір із стрибків у висоту “Меморіал Дем’янюка”

24/02/2019

У манежі Львівського державного університету фізичної культури 22 лютого вже вдвадцяте відбувся  турнір зі стрибків у висоту  в пам’ять відомого українського спортсмена, майстра спорту міжнародного класу, учасника ХХІІ Олімпійських Ігор Олексія Дем*янюка.

Особливістю змагань  є участь в них як юних спортсменів-початківців, так і відомих атлетів: учасників і призерів Олімпійських ігор, чемпіонатів світу, Європи. Тому  турнір в пам’ять Олексія Демянюка  став популярним серед «висотників» України. Цього року в змаганнях взяли участь іноземні учасники з Ізраїлю, Хорватії,   Латвії та титуловані вітчизняні спортсмени – чемпіони України різних років, екс-чемпіони  та рекордсмени Європи і світу.

У  програмі змагань провели юнацький та юніорський турніри зі стрибків у висоту. Але родзинкою турніру, звичайно, була боротьба жінок й чоловіків в секторах Гран-прі.

Чемпіонкою серед жінок стала майстер спорту міжнародного класу, срібна призерка чемпіонату світу 2017 року, учасниця олімпійських ігор в Ріо-де Жанейро Юлія Левченко, яка подолала  1,96 м, що виявилось  рекордом змагань. До того найкращим результатом турніру була висота  1,95 м, і з 2003 року нікому з учасників не вдавалося перестрибнути вище неї.

Чемпіоном серед чоловіків став львів’янин Вадим Кравчук – майстер спорту України, представник спортивного клубу “Висота”, чемпіон України серед молоді 2018, учасник молодіжного чемпіонату Європи 2017 року.  А ось семиразовий переможець та свого часу рекордсмен турніру Дмитро Дем’янюк (син Олексія Дем’янюка)  цьогоріч змагання не завершив – знявся після перших стрибків. У Дмитра за тиждень виїзд в Глазго на чемпіонат Європи, тож вирішив  берегти ноги.

Переможці та призери змагань:

Гран-прі (чоловіки):

 1. Вадим Кравчук (Львів) – 220 см
 2. Юрій Кримаренко (Київ) – 220 см
 3. Дмитро Яковенко (Кропивницький), Андрій Ковальов (Херсон) та Дмитро Нікітін (Житомир) – 215 см.

Чоловічого рекорду турніру (232 см), який у 2014 році встановив Андрій Проценко з Херсону, побити не вдалося.

Гран-прі (жінки):

 1. Юлія Левченко (Київ) 196 см
 2. Ірина Геращенко (Київ) 194 см
 3. Лілія Клінцова (Харків) – 183 см

Юніорки:

 1. Руслана Муравська (Тернопіль)

Юніори:

 1. Матіс Масікевич (Львів, СДЮСШОР “Веслярик” ) – 210 см
 2. Владислав Лавський (Львів, ЛУФК) – 210 см
 3. Олег Тикул (Кропивницький) – 205 см

Юнаки U-18:

 1. Роман Петрук (Житомирська ДЮСШ) – 200 см
 2. Нікіта Анчіс  (Житомирська ДЮСШ) – 200 см
 3. Андрій Налімов (Житомирська ДЮСШ) – 193 см

Дівчата U-18:

 1. Марія Алейнікова (Львів, ЛУФК) – 165 см
 2. Єлизавета Лата (Львів, ЛУФК) – 165 см
 3. Людмила Шпак (Володимир-Волинський) – 160 см

Юнаки U-16:

 1. Кирил Луценко (Вінницька КДЮСШ) – 185 см
 2. Олександр Кравчук (Володимир-Волинський) – 165 см; Максим Гайдучок (Козятин) – 165 см

Дівчата U-16:

 1. Єлизавета Чорна (Козятин) – 155 см
 2. Олена Бутляр (Львів, ЗСУ,  КДЮСШ ім. Кутенка) – 140 см
 3. Дарія Переверзова (Вінницька КДЮСШ) – 140 см

Тренери чемпіонів  серед жінок та чоловіків також були нагороджені –   перехідним кубком імені ЗТУ Вальчука Миколи Андрійовича. Кубок отримали – Валерій Лебедюк – Заслужений тренер України, президент СК “Висота”, наставник Вадима Кравчука та Ірина Пустовойт – Заслужений тренер України, тренер учасниць Олімпійських ігор – Юлії Левченко та Ірини Геращенко.

Організатори  турніру: спортивний клуб «Висота» , Федерація легкої атлетики України, співорганізатор змагань : Львівський державний університет фізичної культури.

Змагання відбувалися за сприяння відділення НОК України у Львівській області, Львівської обласної державної адміністрації, Міністерства молоді  та спорту України, Управління молоді та спорту Львівської міської ради.

ФОТО – Євгеній Кравс

Інші новини

ukУкраїнська