ЮРІЙ ТУРЯНСЬКИЙ: «ЛЮБЛЮ ЖИТТЄВІ ВИКЛИКИ»

27/04/2019

Екс-губернатор Львівщини реалізував себе у спорті, економіці та підприємництві.

Юрій Турянський – людина на Львівщині відома, свого часу тимчасово виконував обов’язки голови Львівської обласної державної адміністрації, сьогодні ж очолює відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області.

Юрію Івановичу, чому Ви погодились очолити відділення НОК, яке є неприбутковою громадською організацією, однак потребує вкладення сил, часу і навіть, як розуміємо, власних коштів?

Очолити відділення мені запропонувала олімпійська родина Львівщини ще у 2014 році. Для мене велика честь кермувати організацією, яку сформували усі федерації з олімпійських видів спорту нашої області. Національний олімпійський комітет України – це, по суті, єдина організація у спорті, яка завдяки спортивному й адміністративному таланту президента Сергія Бубки системно працює на високому рівні на території всієї країни. Мені також цікаво робити внесок у розвиток олімпійського руху. Коли люди довіряють тобі таку справу – це честь і водночас виклик та відповідальність. А я люблю життєві виклики, люблю реалізовувати себе у чомусь новому.
У вересні 2018 року мою діяльність за період роботи у 2014-2018 роках визнали успішною, мене переобрали головою відділення НОК – і сьогодні анітрохи не сумніваюся, що це саме моє. Тому не вагався, коли мені також запропонували очолити комісію «Спорт для всіх» НОК України на 2019-2022 роки.

Тобто Ви всіляко підтримуєте розвиток спорту. А особисто спортом займаєтесь?

У спорті я з дитинства. З 8-ми років було плавання. Пізніше мені, певно, як і кожному хлопцеві, захотілося спробувати себе у бойових мистецтвах. З 13-ти років почав займатися дзюдо у відомого тренера Ярослава Стельмаха. Він сьогодні є заслуженим тренером, заслуженим працівником фізичної культури та спорту України. Наприкінці шкільних років та за часів студентства також займався боксом.
І зараз намагаюся тримати себе у формі. На мою думку, кожен може долучитися до розвитку спортивного руху у нашій країні. Для цього просто потрібно почати з себе. Людину, яка робить зранку зарядку чи ходить до тренажерної зали, вже можна вважати такою, що підтримує олімпійські цінності. Додам, що такі цінності тотожні із християнськими. Це шлях до здорової нації. А здорова нація – здорова Україна.

Ви – батько шести дітей. Цікаво, діти головного олімпійця Львівщини – спортсмени?

Базовий вид спорту у нашій родині – плавання. П’ятеро з шести моїх дітей вже тренуються. Дворічний Юрко та чотирирічний Андрійко займаються індивідуально з тренером, а Оленка (якій 6 років), Соломійка (9 років) і Дмитрик (11 років) відвідують секції з плавання. Також Дмитро займається боксом, а Соломія і Олена – бальними танцями. Соломія – переможниця багатьох турнірів. У нашій домашній скарбничці – безліч золотих медалей. До речі, дружина Оксана теж займається плаванням.

Нещодавно на церемонії «Люди спорту» Вас визнали найкращим у номінації «Спортивно-іміджевий проект» за проект «Найкращий спортсмен місяця», проведення якого Ви підняли на новий щабель. Якими ще здобутками пишаєтесь?

Приємно, що традиційний щомісячний захід – нагородження найкращого спортсмена Львівщини – став очікуваною подією. Кожен серйозний спортсмен має велике бажання очолити такий щомісячний рейтинг. Багато людей долучаються до створення цього спортивного свята. Це заслуга не лише моя, а цілої команди. Велика подяка нашим спонсорам та партнерам, це – ПрАТ «Концерн Хлібпром», ТЦ «Скриня», ТМ «Наливки зі Львова», Veronica Family, ТМ «Моршинська», ТзОВ «Новодім», ТзОВ «Енергетична компанія «Тета тепло» та окремі приватні меценати.
Серед нових заходів, які започаткували цьогоріч, – визначення та нагородження спортсменів і тренерів року, а ще – проведення Форуму ігрових видів спорту Львівщини.
Найкращим спортсменом за підсумком 2018 року став Павло Коростильов (чемпіон Європи та світу зі стрільби з пістолета), а тренером року – його тато Сергій Коростильов. Найкращою спортсменкою року була визнана Алла Черкасова (чемпіонка світу з жіночої боротьби), тренером року – Андрій Пістун.
Щодо проведення Форуму ігрових видів спорту Львівщини, зауважу, що такого ще не було не лише у Львові, але й в Україні. У його межах ми відзначили найкращі команди Львова. Плануємо зробити цей захід щорічним.

Вітаємо Вас й з дебютом ведучого, адже нещодавно на телеканалі ZIK відбулася прем’єра спортивної програми «Тайм-аут з Юрієм Турянським».

Дякую. Дійсно, цьогоріч НОК та ZIK започаткували спільний проект – беремо інтерв’ю у видатних українських спортсменів.

Ви є заслуженим економістом України, доктором економічних наук, тож вагоме місце у Вашому житті також займає економічна та підприємницька діяльність.

Так, займаюся підприємництвом з 1996 року, а також наукою. Мені подобається поєднувати отримані в економіці теоретичні знання з практичною діяльністю.
Наталія Васьо, https://egoistmagaz.in.ua

Інші новини

ukУкраїнська