У Львові вшанували зразкових у спорті – студентському та ветеранському

22/05/2019

21 травня 2019 року відбулося спільне засідання виконкому відділення НОК України у Львівській області та Вченої ради ЛДУФК імені Івана Боберського.
На початку засідання, яке раніше планувалося насамперед з нагоди відзначення 90-річчя від дня народження одного з найстарших олімпійців Львівщини Віталія Чернобая, хвилиною мовчання вшанували його світлу пам’ять. Адже, на превеликий жаль, 19 травня Віталія Івановича не стало. Однак пам’ять про почесного майстра спорту, учасника Олімпійських ігор у Мельбурні 1956 року у стрибках з жердиною, багаторічного завідувача кафедри легкої атлетики ЛДУФК ніколи не згасне.
Відтак голова відділення НОК України у Львівській області Юрій Турянський привітав від НОК України ветеранів спорту Львівщини, які продовжують активну спортивну, змагальну та організаційну діяльність – дітей війни. Вшанування ветеранів спорту Львівщини провели з нагоди відзначення в Україні Дня пам’яті та примирення. Юрій Турянський зачитав лист від президента НОК України Сергія Бубки, у якому передавалися найщиріші вітання ветеранам спорту Львівщини-дітям війни та усій “славній олімпійській Львівщині, усім тим, хто щодня на своєму місці робить внесок у народження олімпійських перемог на славу України, у виховання нових чемпіонів та здорової нації”. Також головний олімпієць України висловив сподівання, що переможна олімпійська естафета успішно передаватиметься від покоління до покоління.
Юрій Турянський додав, що життєвий подвиг ветеранів спорту, їх вагомий внесок в розвиток українського спорту та спорту Львівщини має величезне значення для нинішніх успіхів і майбутніх поколінь. Адже саме на “Ваших яскравих прикладах, на постатях наших видатних спортсменів слід виховувати сильну і здорову націю, нове покоління чемпіонів”, – зауважив голова НОК Львівщини.

Відзначили й чинних спортсменів – кращих студентів Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського. Їм вручили іменні стипендії канадського Фонду ім. Володимира Кузя. Фонд заснований 1997 року за розпорядженням св.п. Володимира Кузя, який всі свої заощадження заповів українській молоді. Ця стипендія вручається щороку двом талановитим студентам певного ВНЗ “за успіхи в навчанні, спорті, високий рівень національної свідомості та активну громадську позицію” розпорядниками фонду Богданом Колосом і Вірою Маланчій. Цього року стипендіатами канадського фонду стали відмінниця навчання Анна Лопушанська та чемпіонка України з плавання, учасниця чемпіонатів світу та Європи Марина Кирик.

 

Інші новини

ukУкраїнська