«Неможливо стримати сльози» – як у Львові відомі спортсмени допомагали безпритульним тваринам (фото)

19/07/2019

18 липня відомі спортсмени Львівщини долучились до благодійної акції “Шукаю друга!” #шукаюдруга з метою допомогти безпритульним тваринам віднайти домівки. Наразі за чотирилапими безхатьками доглядають у центрі адопції “ЛКП “ЛЕВ”, сподіваючись розшукати для них люблячих господарів. Спортсмени  завітали  в гості до ЛКП Лев, познайомились з собаками, вигуляли  їх і розпочали інформаційну кампанію “Шукаю друга” для популяризації адопції (всиновлення) тварин, зокрема, розмістили у соцмережах світлини  з хештегом #шукаюдруга і закликом брати тварин з притулку.

Організатором акції виступив чемпіон Других Європейських ігор, капітан збірної України з карате Станіслав Горуна спільно з відділенням Національного олімпійського комітету України у Львівській області (голова – Юрій Турянський).

Станіслав Горуна: «Ідея акції  #шукаюдруга виникла після перших відвідин ЛКП “ЛЕВ”. Я був вражений масштабами діяльності, ентузіазмом та відданістю колективу і волонтерів, які працюють тут для того, щоби покинуті тварини не втратили віру в людей. І я був шокований інформацією, як з бездомними  покинутими тваринами тут поводились  до 2014 року, і як поводяться й досі в більшості міст України. Мені дуже імпонує, що у Львові є організація, яка сьогодні гуманно і на такому високому рівні розв’язує питання тварин-безхатьків. Тому й вирішив  використати свої можливості, ресурси, знайомства  для того, щоб і про саме підприємство, і про тварин, які там перебувають, дізнались якомога більше людей не тільки зі Львова, а й з України загалом».

Ініціативу Станіслава та відділення НОК Львівщини підтримали видатні спортсмени, в тому числі й учасники Олімпійських ігор: Юлія Коростильова – учасниця Олімпійських ігор 2004 року в Афінах, чемпіонка Європи з пневматичної зброї; Галина Мельник – бронзова призерка Європейських ігор 2019 року з карате; Вікторія Ленишин – майстер спорту України міжнародного класу з художньої гімнастики, учасниця Олімпійських ігор в Лондоні 2012 року; Христина Опьола-Подгрушна – учасниця Олімпійських ігор 1994 року в Ліллегаммері з гірськолижного спорту, виконавчий директор відділення НОК України у Львівській області; Віра Передерій– майстер спорту України міжнародного класу з художньої гімнастики, фіналістка Ігор ХХІХ Олімпіади 2008 року в Пекіні, член Комісії з олімпійської освіти Міжнародного олімпійського комітету; Ольга Книш – майстер спорту України з гірськолижного спорту, учасниця зимових Олімпійських ігор 2018 року в Пхьончхані; Ксенія Пилипів – заслужений майстер спорту з веслування на човнах Дракон та Ярослав Горуна – учасник Перших Європейських ігор, чотириразовий чемпіон України з карате.

«Вирішив долучити до акції відомих спортсменів, – продовжує розповідати Станіслав Горуна, –  оскільки саме вони диктують моду для своїх шанувальників – дітей та дорослих – починаючи від ведення здорового способу життя та закінчуючи громадською позицією і відповідальним ставленням до братів менших.  Адже, попри постійні змагання/перельоти/збори, фактично кожен зі спортсменів-учасників акції має домашнього улюбленця, в тому числі і підібраного просто з вулиці.  Тішуся, що разом з відділенням Національного олімпійського комітету України у Львівській області нам вдалось зробити масштабну акцію та привернути до неї багато уваги».

Серед тих спортсменів, про яких говорив Станіслав, господаркою одразу трьох собак, двоє з яких  прихищені з вулиці, є всесвітньовідома гімнастка, учасниця Олімпійських ігор Вікторія Ленишин. Перебуваючи у ЛКП Лев, Вікторія розплакалася з жалю до тварин, водночас дуже вірить, що люди не залишаться байдужими:

«Акція #шукаюдруга – надзвичайно важлива для цих невинних тварин, які з тих чи інших обставин опинилися на вулиці. За допомогою ЗМІ та олімпійців ми намагаємося пояснити людям, як поводитися з тваринами, як доглядати за ними та показати, що саме у ЛКП Лев кожен може знайти найвідданішого чотирилапого друга, або ж допомогти підприємству у якості волонтера, наприклад, вигулюючи собак.

Відвідавши зону 10-денного карантину для щойно відловлених з вулиці собак, я не змогла стримати сльози. У моїй сім`ї до тварин ставляться з повагою (у нас – три собачки, дві з яких ми забрали з вулиці, і два котики), отож, побачивши сумні  очі собак, зраджених людиною, мені стало боляче за тварин та соромно за нас, людей. Я маю надію, що кожен підопічний ЛКП Лев знайде свою люблячу сім’ю, яка більше ніколи не завдасть болю та не скривдить».

Тож, організатори та спортсмени сподіваються, що львів’яни, дізнавшись про притулок та його мешканців, не залишаться байдужими і також стануть другом для собачки чи котика з ЛКП Лев, прихистивши їх у себе.

Станіслав Горуна:

«Сподіваюсь, нам вдасться донести до людей те, чого ми прагнули:

1) в центрі адопції ЛКП “ЛЕВ” завжди відчинені двері для волонтерів,  які можуть допомогти як мінімум вигулом собак;

2) там  є тварини, які шукають сім’ї, господарів, #шукаютьдрузів. Вони стерилізовані, вакциновані, чіповані і  переповнені ласкою, яку віддадуть своїй людині. Не будьте байдужими! Добро починається з нас»

Фото – Володимир Якимчук. Більше світлин ТУТ

Підготувала Наталія Васьо

Інші новини

ukУкраїнська