НОК Львівщини привітає колег-донеччан з нагоди 25-річчя утворення їхнього відділення

16/08/2019

2019 рік є ювілейним для спортивної спільноти Донецької області. 25 років тому установчими зборами засновників було прийнято рішення про утворення відділення НОК України в Донецькій області. З цієї нагоди 6 вересня у Соледарі відбудеться святкування цих урочистих подій, а 7 вересня у Краматорську пройде обласний спортивно-виховний захід «Всеукраїнський Олімпійський урок».

На адресу голови відділення Національного олімпійського комітету у Львівській області Юрія Турянського надійшло запрошення взяти участь в урочистих заходах та бути почесним гостем на святі. За його словами, хтось із керівників львівського відділення НОК обов’язково поїде на Донеччину привітати з ювілеєм братів зі Сходу. Такої ж думки заступник голови – відповідальний секретар відділення НОК України у Львівській області Оксана Вацеба, яка прокоментувала для сайту відділення НОК України у Львівській області цю подію.

– Нещодавно наше відділення отримало запрошення взяти участь у святкуванні 25-річчя утворення відділення НОК України в Донецькій області. Звичайно, що представник львівського відділення обов’язково навідається до Краматорська й Соледара, де упродовж 6-7 вересня ц.р відбуватимуться основні святкові заходи, враховуючи, в т.ч. й наші давні й надзвичайно дружні безпосередні взаємини. Вже певно років п’ять, зважаючи на суспільно-політичні обставини, в рамках багатовекторного напрямку «Схід і Захід разом» сформувалася й продовжує діяти цікава ініціатива чотирьох регіональних відділень: двох західних Львівського та Івано-Франківського та двох відділень, чиї окремі території окупувала Росія: Донецького і Луганського – налагодити більш тіснішу, дружню, так би мовити горизонтальну співпрацю. Й така співпраця завжди підтримується різними способами й у різних формах. Й ми насправді дружні не тільки як фахівці олімпійського руху але й як люди, які всеціло уболівають за перемогу України й підтримку один одного! Бо тільки разом ми сильні й непереможні!

Щодо ювілею Донецького відділення – тут також є певний символізм нашої співпраці!, – продовжила пані Оксана. – Нагадаю, що утворення НОК України було офіційно проголошено 22 грудня 1990 року, коли ще дихав СРСР, функціонували усі спортивні структури СРСР, й за надзвичайно активної позиції представників передовсім Львівщини, зокрема Мирослава Герцика, Степана Родака, Ярослава Кендзьора, Михайла Василишина, Йосипа Лося, Юліана Кордіяка та ін. У Львові на той час активно діяла Українська Спортова Асоціація (УСА), а Мирослав Герцик, на той час голова Львівського облспорткомітету, а згодом ректор ЛДІФК, був віце-президентом НОК України й міг активно впливати на позицію Валерія Борзова й загалом на напрями діяльності НОК України. Саме з його слів пам’ятаю, що коли назріло питання про формування регіональних структур НОКу, й передовсім йшлося про Кримське відділення, то була думка аби першим допомогти офіційно зареєструватися відділенням не в Ужгороді, Тернополі, Івано-Франківську чи у Львові, де визріли усі необхідні передумови й вже було зроблено перші кроки, а саме в Донецьку! Як це було стратегічно вірно! З позиції пройденого шляху й теперішньої ситуації як це зрозуміло!

Отож представники нашого відділення охоче привітають своїх направду близьких друзів, які не піддалися «руському міру» й ознайомляться з їхніми досягненнями періоду 25-річної історії. Зауважу, що саме від ювілею донеччан маємо з неабияким ентузіазмом взятися за підготовку святкування чвертьстоліття від дня офіційного утворення ГО «Відділення НОК України у Львівській області», що припадає на травень 2020 року.

Схід і Захід завжди разом! – підсумувала Оксана Вацеба.

Інші новини

ukУкраїнська