Ігор Жданов: “Я йду з посади з чистою совістю, з реальними, а не віртуальними результатами роботи”

29/08/2019

Ігор Жданов на своїй сторінці в Фейсбук прокоментував складення повноважень Міністра молоді та спорту України та оцінив результати свого перебування на чолі Міністерства.

“Сьогодні останній день роботи Уряду Володимира Гройсмана та моєї майже 5-річної каденції в Міністерстві молоді та спорту. Як і обіцяв, після молодіжного напрямку, звітуюся про результати нашої команди в сфері фізичної культури та спорту.

Я зумисне не роблю акценти на медалях. Ви всі вболіваєте і знаєте про українські перемоги. Ми потужна спортивна держава і нам вдалося зберегти цей статус, незважаючи на всі труднощі, виклики та війну.

У багатьох часто складається хибне враження, що спортивні чиновники нічого не роблять, а лише вихваляються нагородами, які виборювали наші чудові, талановиті, прекрасні атлети та їх тренери для України. Я пишаюся і щиро дякую кожному спортсмену, тренеру, працівнику збірних команд, за те, що в такі непрості часи ВИ прославляли нашу країну на міжнародній арені!

У своїй щоденній роботі для мене, як міністра, принциповим було – створення умов для якісної підготовки національних збірних команд на державному рівні. А це включає у себе все: сучасний інвентар, безперебійне фінансування навчально-тренувальних зборів та поїздок на змагання, призові, стипендії, оплату праці, спортивну інфраструктуру.

За підтримки Уряду Арсенія Яценюка, мені вдалося вдвічі підвищити призові за перемоги наших спортсменів на міжнародних змаганнях: чемпіонатах Європи, світу, Європейських ігор, Всесвітніх ігор, Шаховій олімпіаді і т. д. Ми також підвищили норми харчування, почали системно закуповувати сучасний інвентар, якого роками не бачили наші збірні команди.

За підтримки Уряду Володимира Гройсмана, спільно з НОК України та небайдужими до спорту народними депутатами, нам вдалося до 2000 доларів США (в грн, зрозуміло) на місяць підвищити рівень оплати праці видатних тренерів України. Це вже достойна і конкурентна зарплата.
Ми вдвічі до 15 прожиткових мінімумів підвищили стипендії Кабміну тренерам, які здійснюють підготовку спортсменів до Олімпійських та Паралімпійських ігор.

Вважав принциповим ліквідувати болючу дискримінацію спортсменів з інвалідністю, які отримували в десятки разів меншу винагороду за перемоги на Паралімпійських іграх, ніж їх колеги та побратими з олімпійської родини. І ми це зробили спільно з НКСІУ – суттєво підвищили призові виплати для спортсменів-паралімпійців. Зараз вони отримують таку ж винагороду за успіх на Паралімпіаді, як і за Олімпіаду: 125 000 доларів США за «золото», 80 000 доларів США за «срібло», 55 000 доларів США за «бронзу» (в грн, по курсу НБУ).

‼️Дуже багато зусиль пішло на те, щоб ухвалити два рішення Уряду про підвищення зарплат тренерам-викладачам ДЮСШ та іншим працівникам закладів фізичної культури та спорту на місцях. У 2017 році, за поданням Мінмолодьспорту, ми підняли рівень оплати праці тренерів ДЮСШ на 2 тарифні розряди. А на завершення моєї каденції, вдалося провести ще одне важливе рішення про збільшення зарплат тренерів спортшкіл на 20-70%.

Ми розробили та впровадили державні механізми, які дали можливість почати системне відродження спортивної інфраструктури України, яка до цього масово занепадала. Ніхто, крім кількох знакових спортивних об’єктів, десятиліттями не звертав уваги на її катастрофічний стан.

Вивчивши досвід Польщі, запропонував закріпити 10% коштів Державного фонду регіонального розвитку виключно на ремонт, реконструкцію та будівництво спортивних об’єктів на місцях. Завдяки цьому та реформі децентралізації, лише за 2016-2018 роки в Україні було відновлено та збудовано більше 2600 спортивних об’єктів: майданчиків, залів, корпусів ДЮСШ, стадіонів та легкоатлетичних доріжок.

Спільно з Федерацією баскетболу, Мінмолодьспорту вдалося запровадити державне фінансування програми будівництва сучасних Палаців спорту в обласних центрах. Таке будівництво вже розпочато та ведеться в Рівному і Хмельницькому. Сукупно у 2018-19 рр. на це було передбачено 350 млн. грн.

Наша команда разом з народними депутатами та Урядом пішла ще далі: з’явилися субвенції на будівництво і реконструкцію басейнів та багатофункціональних спортивних майданчиків.

Зусиллями Мінмолодьспорту і наших держпідприємств, ми розпочали реконструкцію спорткомплексу «Авангард» у Києві, провели капітальний ремонт НСК «Олімпійський», оновили «Палац спорту».

Відчутні, помітні кожному спортсмену й тренеру зміни, відбулися на головній олімпійській базі країни «Конча-Заспа». Вона переродилася буквально на очах: нові та відремонтовані зали, майданчики, сучасний інвентар, медобладнання, оновлена зона відновлення, wi-fi, євроремонт в готелі для спортсменів.

Ми заснували мережу державних центрів олімпійської підготовки. У неї увішйли новостворені центри з художньої гімнастики, легкої атлетики, зимових видів спорту, стрибків у воду.

Це лише частина того, що нам вдалося зробити за ці майже 5 років. Більше детально з перехідним звітом по кожному напрямку діяльності Мінмолодьспорту – можна ознайомитися за цим посиланням.

 
Вдячний Арсеній Яценюк, Volodymyr Groysman, всім членам Уряду, спікеру парламента Андрію Парубію, колективу Міністерства, моїй команді заступників та радників, державному секретарю керівникам та працівниками структурних підрозділів, колективам наших державних підприємств та установ, штатних збірних команд, керівникам та працівникам обласних та місцевих управлінь, президентам та функціонерам спортивних федерацій, нашому профільному комітету у ВРУ та його голові Артуру Палатному. Вдячний за співпрацю президенту НОК України Сергію Бубці, президенту НКСІУ Валерію Сушкевичу та Спортивного комітету Іллі Шевляку. Вдячний всім, хто допомагав нам робити позитивні справи для молоді та спорту.

Я йду з посади з чистою совістю, з реальними, а не віртуальними результатами роботи. За моєї каденції, бюджет нашої сфери зріс на 340%: з 823 млн у 2014 році, до 3,6 млрд грн в 2019. Ми разом з федераціями повернули та зміцнили реноме України, як країни міжнародних турнірів.

Мені не соромно дивитися в очі колективу Міністерства молоді та спорту, спортсменам і тренерам, своїй дружині та дітям, українському суспільству”.

Інші новини

ukУкраїнська