Анастасія Онищенко: «Хочемо створити у Львові СДЮШОР з фігурного катання»

07/09/2019

Школа фігурного катання, яка відкрилася восени 2017 року в ТРЦ King Cross Leopolis, розпочала свій третій сезон. Він може стати знаковим. Як розповіла керівник школи, майстер спорту України з фігурного катання Анастасія Онищенко, завдяки сприянню голови відділення Національного олімпійського комітету України у Львівській області Юрія Турянського, вже найближчим часом будуть оформлятися документи щоб на базі школи створити СДЮШОР з фігурного катання. Про всі деталі цього в інтерв’ю Анастасії для сайту відділення.

– Два роки тому я приїхала з Дніпра до Львова, куди мене запросили працювати тренером, – пригадує фахівець. – Тут була відкрита школа фігурного катання і я почала працювати тренером. Упродовж цих двох років у мене назбиралася команда з 50 дітей – я їх головний і єдиний тренер. За цей час ми показали, що у Львові розвивається фігурне катання, маємо гарні результати. Наразі діти виступають в аматорському фігурному катанні, бо у Львові немає ковзанки стандартних розмірів.

Сезон у нас починається з вересня і закінчується в травні. За цей період відбувається 6-7 змагань в різних містах України. Плануємо в новому сезоні поїхати і на змагання за кордон. Цьогоріч ми вже брали участь у тренувальному «кемпі» з фігурного катання, який відбувався в Чехії. Я туди повезла свою основну групу і дуже тішуся, що мої діти, які займаються фігурним катанням два роки, потрапили в середню групу. Тобто за своїм рівнем їх віднесли в одну групу з дітьми, які вже п’ять років стоять на ковзанах.

Наразі ми існуємо, як приватний клуб чи продюсерський центр. І тепер ми хочемо вийти на новий етап свого розвитку, створивши Спеціалізовану дитячо-юнацьку школу олімпійського резерву з фігурного катання. Я розмовляли з головою відділення НОК України у Львівській області Юрієм Турянським і за його підтримки ми будемо виробляти необхідні документи і відкривати СДЮШОР.

Також мала зустріч з керівником Льодової арени в Новояворівську Миколою Романюком – просила щоб нам виділили час для тренувань. Тому що, наприклад, у грудні-січні ми займаємося в ТРЦ King Cross Leopolis на масових катаннях, коли навіть у будні дні на ковзанку приходять покататися дуже багато людей. І навіть супермотивовані спортсмени, на жаль, не зможуть ефективно тренуватися, бо на льоді поміж нас катаються ще люди.

– Ваш третій сезон розпочався у вересні?
– Так, але у фігуристів немає канікул. Ми працюємо постійно. Ми розпочали сезон у вересні, а вже в кінці жовтня вирушаємо на перші змагання в Білу Церкву. Далі змагання будуть в Полтаві.

– Бачив на Youtube відео, як ваші дівчата стрибають у парку, відпрацьовують елементи.
– Цю вправу називають “турчик”. Ми займаємося в парку, бо немає льодового майданчика. Взимку ми орендуємо зал за кошти батьків тих дітей, які ходять до мене займатись. Але якщо ми створимо СДЮШОР, то за підтримки міста зможемо винаймати зал, будуть заняття в Новояворівську.

Чому мені дуже хочеться створити СДЮШОР? Коли я тут почала працювати, то дітки приходили більше для розваг. А я не можу працювати для розваг. Я не інструктор, не аніматор, я – тренер. Мене так виховували, я займалась фігурним катанням по шість годин на день. Це були танці, заняття на льоді, офф-айс (тренування на підлозі). Поміж тим ішла на два-три уроки в школі і знов на тренування. Власне це я можу дати дітям, а не щоб вони виходили і просто гарно каталися ні для чого. Якщо в дитини мета – провести гарно час, то це не до мене. Я хочу працювати з цілеспрямованими дітьми, які мають бажання пробитися у великий спорт. Я, як тренер, впевнена в собі, і можу вивести їх на цей рівень. Але це все залежить від дітей і батьків. І звичайно ж, від бази, куди вони приходять. Тому, якщо вони приходять в King Cross Leopolis, то це є торгово-розважальний центр – там вже сама атмосфера спонукає до того, що людина приходить туди розважатись. А якщо це буде льодова арена в Новояворівську, або, в моїх мріях, побудують ковзанку або льодову арену у Львові, то батьки вже знатимуть, куди віддають дитину. Тобто віддають її в спортивний комплекс і ясно, що там дитина вже буде займатися спортом.

Перше тренування в школі ми провели 18 листопада 2017 року і близько 50% тих дітей тренуються й досі. Зрозуміло, багато хто прийшов і пізніше. Діти, які залишились, на тиждень мають 10 годин тренувань на льоді і 2-3 години на підлозі. Тому, якщо такі навантаження, в дітей має бути і масаж, і сауна. Вони вже формуються, як спортсмени.

– Ви самі з Дніпра. Як вам у Львові?
– Мені Львів дуже подобається. Назад в Дніпро вже не хочу повертатись. Я хотіла сюди вступати в університет фізичної культури, але тоді я ще сама займалася спортом, а тут немає бази і батьки не дозволили сюди переїхати. Після закінчення інституту в Дніпрі, я вже не займалась фігурним катанням, почала виступати в шоу на льоду. Останній мій контракт був у Китаї, де я виступала три місяці. Повернулася в Дніпро, а потім мені запропонували переїхати до Львова і вже два роки, як я тут. Напевно, щось роблю правильно в тому житті, якщо тут виходить.
Василь ТАНКЕВИЧ

Інші новини

ukУкраїнська