Як екс-гравці найпрестижнішої хокейної ліги світу давали майстер-класи «Галицьким Левам»

26/09/2019

Екс-гравці НХЛ брати Дейв і Вейн Бабичі вдруге приїхали на Львівщину. Вони дають майстер-класи «Галицьким Левам» із Новояворівська і мандрують землями своїх предків.

У 70-90-их роках минулого століття імена братів Бабичів гучно лунали в НХЛ. На двох вони зіграли майже 2000 поєдинків у найпрестижнішій лізі світу. Дейв був учасником матчів всіх зірок, ставав срібним призером чемпіонату світу. Народилися «зіркові» брати у Канаді. Однак мають коріння по маминій лінії з Тернопільщини, по татовій – із Бродів на Львівщині.

Дейв розповідає: «Наші дідусі та бабусі мали тут господарства. І ті землі виглядають майже так само, як ті, де ми народилися в Канаді. Це так дивно, що дві країни можуть бути настільки подібними! І це чудово!».

Вейн згадує, що до 6 років розмовляв українською. З часом в англомовному середовищі призабув її. Однак зараз знову освіжає «словник»: знає фрази «Дуже добре», «Дякую», «Шо ти робиш?», «Я тоба зара дам», «Я не знаю».

«Галицьким Левам» екс-гравці НХЛ проводять майстер-класи уже вдруге. По черзі працюють зі всіма віковими групами ‒ від 9 до 16 років. Кажуть: помітно, що у юних хокеїстів горять очі від улюбленої справи.

Дейв підкреслює: «Якість гри дуже хороша. Пройшов рік з того часу, як ми були тут. Дехто з дітей став набагато більшим і сильнішим. І перед стартом сезону ви можете побачити, що вони ростуть і стають кращими».

Наставникам «Галицьких Левів» дуже до вподоби підхід канадських гостей до тренувань. Бабичі на льоду — завжди на позитиві. Головний тренер «Галицьких Левів» Михайло Чіканцев каже: «Реально задоволені спілкуванням. Хлопці дивляться з відкритим ротом, слухають, стараються все виконати. Знаєте, тут таке святкове тренування».

Тренер Віталій Шляхов додає: «На майстер-класах є нові вправи, яких в Україні побачити дуже важко. Це досвід. Це люди, які на дуже професійному рівні пограли. І хлопцям це дуже цікаво».

А президент клубу Микола Романюк зазначає, що цього разу брати Бабичі привезли «Галицьким Левам» ще й необхідне хокейне обладнання.

Під час другої мандрівки Західною Україною брати Бабичі знайшли тут нових родичів по маминій лінії. А колись, зізнаються, навіть не сподівалися відвідати заокеанські землі своїх предків. Та хокей об’єднує. Вейн говорить: «Це дуже емоційний час для всіх! Ми знайшли родичів. Світ стає меншим. Чудово було їх побачити. Сподіваюся, ми знайдемо ще більше рідні».

Хокейний інтенсив молодим талантам влаштують ще у четвер, 26 вересня.

Відеосюжет Zaxid.net:

Інші новини

ukУкраїнська